Міністерство закордонних справ України

Київ 20:49

В Женеві проходить Восьма оглядова конференція КБТЗ

08 листопада 2016, 15:12

07 – 25 листопада 2016 р. в Женеві проходить Восьма оглядова конференція Конвенції про заборону розробки, виробництва та накопичення запасів бактеріологічної (біологічної) і токсинної зброї та про їх знищення (КБТЗ).

Під час заходу відбувається огляд ефективності положень КБТЗ, рівень їх імплементації державами-членами, а також розглядаються відповідні ініціативи та пропозиції учасників форуму в контексті пошуку шляхів забезпечення універсалізації та посилення Конвенції.

Глава делегації України, Директор Департаменту міжнародної безпеки МЗС України Сергій Шутенко в ході свого виступу під час загальних дебатів привернув увагу до суттєвого послаблення системи біобезпеки та біозахисту нашої держави внаслідок агресії РФ та підривних дій підтримуваних нею незаконних озброєних угруповань, що призвело, серед іншого, до втрати контролю над Українською протичумною станцією Міністерства охорони здоров’я України, Кримською республіканською санепідемстанцією, а також Донецькою та Луганською обласними санітарно-епідеміологічними станціями. У цьому зв’язку, країн-членів КБТЗ було закликано розробити відповідний механізм належного реагування на такі виклики у сфері біобезпеки та біозахисту як в Україні, так і в інших регіонах світу.

Поряд з цим, українською стороною відзначалась важлива роль КБТЗ у процесах роззброєння та нерозповсюдження зброї масового знищення, наголошувалось на важливості забезпечення ефективного діалогу з питань адаптації Конвенції до сучасних викликів у сфері біології, підкреслювалась доцільність впровадження ініціативи України щодо підвищення обізнаності з питань біозахисту та біобезпеки серед науковців, що працюють у відповідних сферах, а також акцентувалось на актуальності віднайдення можливості для зміцнення Групи імплементаційної підтримки зазначеного міжнародного документу.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes