Міністерство закордонних справ України

Київ 06:47

Коментар МЗС України у зв’язку з винесенням російською владою обвинувального вироку у справі незаконно утримуваного на території РФ громадянина України Руслана Зейтуллаєва

26 квітня 2017, 13:49

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує протиправне і антигуманне рішення Північно-Кавказького окружного військового суду (м.Ростов-на-Дону), яким громадянина України Руслана Зейтуллаєва, що незаконно утримувався на території РФ, позбавлено волі на 12 років.

Це судове рішення стало, на жаль, черговим доказом повної заангажованості російської судової системи, яка в умовах пануючого в Росії тоталітарного режиму перетворилася на інструмент репресій проти незгодних з безправ’ям, диктатом і російською агресією.

Справа Руслана Зейтуллаєва підтверджує також, що Росія не має жодних намірів припиняти дискримінаційних дій щодо представників кримськотатарського народу попри відповідний наказ Міжнародного суду ООН.

МЗС України вимагає від російської сторони припинити протиправні дії проти громадян України, відновити повагу до міжнародного права і рішення Міжнародного Суду ООН та негайно звільнити Руслана Зейтуллаєва з метою його безперешкодного повернення в Україну.

Закликаємо міжнародну спільноту вжити заходів з метою посилення політичного та дипломатичного тиску на Російську Федерацію задля звільнення Руслана Зейтуллаєва та інших громадян України, які незаконно утримуються в РФ, спільно виступити на захист життя, безпеки та загальнолюдських прав громадян України, які стали заручниками агресивної політики Російської Федерації проти України.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes