Міністерство закордонних справ України

Київ 06:01

Коментар МЗС України щодо деструктивної позиції Російської Федерації стосовно засудження нападів на СММ ОБСЄ та перешкод у діяльності Місії

28 квітня 2017, 10:27

27 квітня на 1143-му засіданні Постійної ради ОБСЄ було схвалено «Декларацію на підтримку Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні внаслідок трагічного інциденту, що стався 23 квітня». У ній висловлюється співчуття рідним і близьким загиблого члена патруля СММ, побажання цілковитого одужання постраждалим працівникам Місії та наголошується на необхідності забезпечення повного і безпечного доступу СММ до всієї території України.

Українська сторона активно підтримувала необхідність прийняття Декларації, яка засвідчує рішучу підтримку державами – учасницями ОБСЄ необхідності створення умов для Місії ефективно виконувати покладений на неї мандат.

Через традиційно деструктивну позицію російської сторони схвалений документ, на жаль, позбавлений важливих для безпечної роботи Місії елементів – всебічного засудження як будь-яких залякувань, нападок та атак на адресу СММ ОБСЄ так і навмисного створення перешкод для виконання спостерігачами своєї роботи, включно із обмеженням  доступу до тимчасово неконтрольованої Урядом України території.

Того ж дня у Нью-Йорку делегація Російської Федерації також виявилася єдиною, яка виступила проти схвалення запропонованого Україною і США проекту заяви Ради Безпеки ООН для ЗМІ. Усі спроби української делегації знайти компромісне рішення незмінно зіштовхувалися з категоричним неприйняттям з боку РФ, яка обрала тактику затягувань і внесення заздалегідь неконструктивних правок.

Україна продовжить підтримувати СММ ОБСЄ у її діяльності, що має сприяти імплементації Мінських домовленостей, припиненню агресії РФ проти України та відновленню територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes