Міністерство закордонних справ України

Київ 03:09

«Закон України «Про освіту» спрямований на забезпечення рівних можливостей для всіх громадян України на здобуття вищої освіти»

15 вересня 2017, 17:36

Про це заявила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич 15 вересня 2017 р. під час її спільного з Т.в.о. Міністра закордонних справ Вадимом Пристайком брифінгу для представників дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні.

Міністр Гриневич докладно поінформувала іноземних дипломатів щодо особливостей та змісту нещодавно ухваленого  Верховною Радою України нового Закону України «Про освіту», зокрема про зміни у сфері організації навчального процесу представників національних меншин в Україні та механізмів імплементації статті 7 закону «Мова освіти».

«Проведений аналіз показав, що діти, які навчаються у школах національних меншин, мають менше можливостей, ніж їх україномовні однолітки через низький рівень володіння державною мовою. Це  призводить до порушення конституційних прав цих дітей на вступ до вищих навчальних закладів України на конкурсних засадах, забезпечення їхнього конституційного права на працю, а також доступ до державної служби чи обіймання посад в органах місцевого самоврядування, державної влади» - заявила Міністр.

Закон відповідає Конституції України, усім міжнародним зобов’язанням України, жодним чином не спрямований на порушення прав національних меншин, не передбачає закриття їхніх освітніх закладів, а лише запроваджує поступове збільшення вивчення державної мови. Водночас представникам національних меншин буде надано можливість вивчати у середній школі предмети, як українською мовою так і мовою меншин.

Українська сторона готова провести консультації з представниками іноземних держав та міжнародних організацій та пропонує, як варіант, створити спільну робочу групу з нашими іноземними партнерами з метою вироблення механізму імплементації цього Закону.

За результатами зустрічі відбувся брифінг Лілії Гриневич українським та іноземним журналістам. 

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes