Міністерство закордонних справ України

Київ 08:51

В Україні відбувається міжнародний семінар «Сприяння ефективній імплементації резолюції РБ ООН 1540 в контексті еволюції викликів та ризиків, пов’язаних з розповсюдженням зброї масового знищення»

02 листопада 2017, 14:29

2-3 листопада 2017 р. у м. Київ, за ініціативи МЗС України, проходить міжнародний семінар «Сприяння ефективній імплементації резолюції РБ ООН 1540 (2004) в контексті еволюції викликів та ризиків, пов’язаних з розповсюдженням зброї масового знищення (ЗМЗ)».

Зазначений захід відбувається у співпраці та за підтримки Управління ООН з питань роззброєння (UNODA) та Секретаріату ОБСЄ.

Основною метою семінару є здійснення комплексної оцінки еволюції сучасних викликів і загроз у сфері нерозповсюдження зброї масового знищення (ЗМЗ) в контексті нещодавно оприлюдненого Всеохоплюючого огляду реалізації резолюції 1540, схваленого резолюцією РБ ООН 2325 (2016), а також вироблення механізмів практичної та оперативної взаємодії держав, міжнародних та регіональних організацій з метою належного реагування на них.

Участь у семінарі беруть представники близько 40 іноземних держав та низки міжнародних організацій (Управління ООН з питань роззброєння, Підготовчої комісії Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань, Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Організації із заборони хімічної зброї, Всесвітньої митної організації).

З боку української сторони у семінарі беруть участь представники причетних міністерств та відомств України.

Відкриваючи захід, Державний секретар МЗС України Андрій Заяць підкреслив, що Резолюція 1540 додає новий вимір до питання нерозповсюдження шляхом боротьби з незаконним обігом відповідних матеріалів та заборони їх придбання недержавними суб'єктами, включаючи терористів.

У своєму виступі Андрій Заяць окреслив загальне поле сучасних викликів і загроз, пов’язаних з розповсюдженням ЗМЗ, наголосив на важливості повної та ефективної імплементації Резолюції РБ ООН 1540, а також виклав позицію України з проблематики нерозповсюдження ЗМЗ у всіх її аспектах. Держсекретар також закликав міжнародне співтовариство діяти рішуче й об’єднано задля протидії агресивній політиці з боку окремих країн, порушенню суверенітету і територіальної цілісності держав та блокуванню важливих рішень ООН.

Позитивно відзначивши завершення у 2016 році Всеохоплюючого огляду стану імплементації резолюції РБ ООН 1540, учасники міжнародного семінару були одностайні у визнанні необхідності продовження спільних зусиль для повного виконання вимог цього міжнародного інструмента.

РБ ООН прийняла Резолюцію 1540 в 2004 році. Документ зобов'язує всі країни уникати підтримки недержавних суб'єктів, які намагаються придбати, розробити, виробити, транспортувати, передати або застосувати ядерну, хімічну чи біологічну зброю, особливо з метою терору. Крім того, РБ ООН заснувала спеціальний комітет, який має доповідати про виконання вимог, визначених Резолюцією 1540.

Проблематика імплементації Резолюції 1540 була одним з пріоритетних питань порядку денного роботи України як непостійного члена Ради Безпеки ООН протягом 2016-2017 рр.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes