Міністерство закордонних справ України

Київ 04:45

Для Данії та загалом Європи є стратегічно важливим, щоб Україна досягла успіху в реформах, а для цього їй необхідна міжнародна підтримка - Андерс Самуельсен

21 лютого 2018, 17:55

«Для Данії та загалом Європи є стратегічно важливим, щоб Україна досягла успіху в реформах, а для цього їй необхідна міжнародна підтримка», - заявив Міністр закордонних справ Данії Андерс Самуельсен 21 лютого 2018 року в Києві за підсумками переговорів з Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.

Однією з головних тем переговорів була підтримка Данією України у проведенні внутрішніх реформ. Павло Клімкін подякував данському колезі за рішення Уряду Данії провести 27 червня у Копенгагені 2-гу Міжнародну конференцію з питань реформ в Україні (вперше така Конференція була проведена влітку 2017 року в Лондоні).

Андерс Самуельсен офіційно оголосив про початок реалізації нової п’ятирічної «Данської програми сусідства» (DANEP), в рамках якої в Україні буде реалізовано низку проектів допомоги у сферах прав людини, демократії та сталого економічного розвитку загальним обсягом 65 млн. дол. США.

Обидва Міністри позитивно охарактеризували динаміку торговельно-економічних відносин, зокрема зростання двосторонньої торгівлі у 2017 році на 14%, а також висловили сподівання на подальше зростання данських інвестицій з огляду на висхідні показники у 2017 році.

Міністри також приділили значну увагу обговоренню ситуації у контексті російської агресії проти України. Андерс Самуельсен наголосив, що Данія й надалі розглядатиме окупацію Росією Криму та частин Донецької й Луганської областей як брутальне порушення міжнародного права й наполягатиме на тому, що міжнародні санкції проти Росії повинні залишатися допоки Москва не повернеться у міжнародне правове поле.

Міністри Павло Клімкін та Андерс Самуельсен також обмінялися думками щодо кроків Єврокомісії з протидії будівництва Росією газогону Північний потік–2.

Останні новини

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes