Міністерство закордонних справ України

Київ 07:05

Практична підтримка Фінляндії задля здійснення реформ в Україні буде збільшуватися

05 березня 2018, 18:34

«Практична підтримка Фінляндії задля здійснення реформ в Україні буде збільшуватися», - заявив Міністр закордонних справ Фінляндії Тімо Соні за підсумками переговорів 5 березня з Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.

Яскравими прикладами такої підтримки Павло Клімкін назвав підписання у ході візиту міжурядової Угоди про реалізацію проекту «Фінська підтримка реформи української школи» та співробітництво у сфері енергоефективності.  З свого боку Міністр Тімо Сойні повідомив про рішення Уряду Фінляндії створити цільовий фонд допомоги Україні для проектів енергоефективності, що реалізовуватимуться Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО.

Міністри також позитивно відзначили зростання товарообігу у 2017 р. на 17%. Закріпленню цієї динаміки слугуватиме чергове засідання Міжурядової українсько-фінляндської комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва у вересні 2018 р. в Києві.

Тімо Сойні запевнив у незмінній підтримці фінляндською стороною суверенітету та територіальної цілісності України та підкреслив, що офіційний Гельсінкі засуджує спробу анексії Криму РФ. Обговорюючи протидію російській агресії на Донбасі, Павло Клімкін вітав принципову готовність фінляндської сторони до участі у миротворчій операції ООН. Глава зовнішньополітичного відомства Фінляндії наголосив, що «ключі від вирішення ситуації на Донбасі находяться в Кремлі», і тому Фінляндія вважає, що наразі відсутні підстави для зняття санкцій з Росії.

У контексті обговорення реалізації проекту «Північний потік-2» Міністр Тімо Сойні наголосив на необхідності безумовного виконання «Газпромом» міжнародних зобов’язань, у т.ч. рішень Стокгольмського арбітражу. Він також підкреслив, що Фінляндія підтримує Україну, як надійного транзитера газу до Європи.

Останні новини

Конгресмени та сенатори підтвердили двопартійну підтримку України та наголосили на важливості стратегічного партнерства між Україною та США. | 21 березня, 18:22

21 березня 2019 року Міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів зустріч з делегацією Конгресу США на чолі з сенатором Майком Крейпо, до якої також увійшли сенатори Джон Баррассо, Джон Кеннеді та члени Палати представників Расс Фулчер та Деббі Вассерман Шульц.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes