Міністерство закордонних справ України

Рада ООН з прав людини обговорила стан з правами людини в тимчасово окупованому Криму та інших регіонах України, що потерпають від російської агресії

22 березня 2018, 13:01

21 березня ц.р. у ході 37-ї сесії Ради ООН з прав людини, на виконання її резолюції «Співпраця та допомога Україні в галузі прав людини», відбувся інтерактивний діалог щодо України, під час якого заступник Верховного комісара ООН з прав людини К.Гілмор представила чергову 21-шу доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) щодо ситуації у галузі прав людини в нашій державі.

В її обговоренні взяли участь 28 делегацій країн-членів ООН, делегації ЄС та Ради Європи, а також низки неурядових організацій.

Заступник Міністра закордонних справ України С.Кислиця, який очолював делегацію України на заході, наголосив на необхідності рішучих дій з боку УВКПЛ та Моніторингової місії з прав людини в Україні з метою забезпечення виконання резолюцій ГА ООН щодо України.

Було підкреслено, що організація та проведення незаконного голосування на тимчасово окупованій території АРК та у м. Севастополі є черговою спробою Кремля узаконити наслідки агресії проти України, грубим порушенням міжнародних договорів між Україною та РФ, внутрішнього законодавства України, Статуту ООН, Гельсінського заключного акту та резолюцій ГА ООН щодо Криму. С.Кислиця наголосив, що результати таких виборів є недійсними, не мають жодних правових наслідків та не будуть визнані ані Україною, ані міжнародною спільнотою.

Глава делегації України окремо відзначив неприйнятність моралізаторства з прав людини від злочинців, які вбивають і труять власних громадян, вбивають тисячі людей у сусідніх державах, бомблять госпіталі у віддалених країнах.

Український дипломат також поінформував Раду ООН з прав людини про реформу освіти в нашій країні, зокрема про ситуацію навколо Закону України «Про освіту». У цьому зв’язку було наголошено, що, співпрацюючи на двосторонньому рівні з нашими партнерами, які демонструють конструктивний підхід, українській стороні вдалося досягти прогресу у вирішенні проблемних питань, зокрема з Польщею, Болгарією та Румунією. Водночас, українською стороною було наголошено на неприйнятності для України політично мотивованих та безпідставних вимог в цьому питанні.

Заступник Міністра підтвердив налаштованість України й надалі надавати повну підтримку роботі Моніторингової місії з прав людини в Україні та співпрацювати з Місією на основі її мандату.

Абсолютна більшість делегацій висловили занепокоєння триваючою складною ситуацією з правами людини на окупованих територіях АР Крим та Донецької і Луганської областей; відзначали важливість виконання Мінських домовленостей, резолюцій Генасамблеї ООН 68/262, 71/205 і 72/190, надання доступу правозахисним механізмам ООН до всієї території України; підкреслювали незаконність президентських виборів РФ на тимчасово окупованій території півострова.

Останні новини

Конгресмени та сенатори підтвердили двопартійну підтримку України та наголосили на важливості стратегічного партнерства між Україною та США. | 21 березня, 18:22

21 березня 2019 року Міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів зустріч з делегацією Конгресу США на чолі з сенатором Майком Крейпо, до якої також увійшли сенатори Джон Баррассо, Джон Кеннеді та члени Палати представників Расс Фулчер та Деббі Вассерман Шульц.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes