Міністерство закордонних справ України

Київ 06:40

Павло Клімкін перебуває з офіційним візитом у Македонії

11 квітня 2018, 19:13

11 квітня 2018 року в рамках офіційного візиту до Республіки Македонія Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з вищим керівництвом країни та провів переговори з македонським колегою Ніколою Дімітровим.

У ході переговорів П.Клімкіна та Н.Дімітрова було відзначено спільність зовнішньополітичних пріоритетів України і Македонії – членство в Європейському Союзі і НАТО та важливість обміну досвідом на цих напрямах. Міністри домовилися активізувати двосторонні контакти, спрямовані на поглиблення політичного діалогу та економічного співробітництва між двома країнами та обговорили координацію в ООН, ОБСЄ, Раді Європи.

Глави зовнішньополітичних відомств України та Македонії підписали Меморандум про співпрацю між дипломатичними академіями двох країн та Спільну декларацію між міністерствами закордонних справ України та Республіки Македонія.

В ході зустрічі з Прем’єр-міністром Македонії Зораном Заєвим було обговорено перспективи поглиблення українсько-македонської співпраці в економічній, енергетичній, транспортній, сільськогосподарській та інших сферах. Було наголошено на важливості проведення чергового засідання Міжурядової Українсько-Македонської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва та спільного Комітету з імплементації Угоди про вільну торгівлю між Україною та Македонією.

П.Клімкін і З.Заєв відзначили необхідність внесення змін до існуючої двосторонньої Угоди про вільну торгівлю з метою її максимально повної лібералізації. Сторони також домовилися про подальшу координацію зусиль, спрямованих на реалізацію в Македонії масштабних проектів у сфері газифікації та модернізації теплоелектростанцій. Наголошено на необхідності прискорення підготовки Міжурядової угоди про взаємне скасування візових вимог на постійній основі.

Під час зустрічі з Головою Собранія Македонії Талатом Джафері сторони обговорили питання міжпарламентської співпраці між Верховною Радою України та Собранієм Республіки Македонія. Було позитивно відзначено практику співпраці між парламентами обох країн на рівні груп з міжпарламентських зв’язків. П.Клімкін звернувся до Т.Джафері з проханням розглянути визнання Голодомору 1932-1933 рр. геноцидом українського народу.

Міністр П.Клімкін також зустрівся з Громадою українців ім.Лесі Українки в Республіці Македонія та поклав квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes