Міністерство закордонних справ України

Київ 07:12

Чорнобильська катастрофа

26 квітня 2018, 15:36

26 квітня Україна та весь світ згадують найстрашнішу в історії людства техногенну катастрофу, що сталася цього дня у 1986 р. Внаслідок потужного вибуху на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції відбулося радіаційне забруднення більше 5 тисяч населених пунктів України та сусідніх країн, мільйонів гектарів земель, лісів та водойм, втрати здоров’я сотень тисяч людей.

В радіусі 30 кілометрів навколо місця аварії утворилась надзвичайно небезпечна для здоров’я людей і навколишнього середовища «зона відчуження», звідки було евакуйовано понад 100 тисяч людей. Туди направлялись тисячі спеціалістів для проведення робіт на 4-му енергоблоці блоці та довкола нього. До кінця 1986 року аварійний реактор був накритий спеціальним саркофагом, побудованим тисячами мобілізованих так званих «ліквідаторів», солдатів та добровольців, які ризикували своїм здоров’ям і життям задля майбутнього прийдешніх поколінь.

В грудні 2000 року Україна, виявляючи добру волю та виконуючи умови Отавського Меморандуму з державами «Великої сімки» та Європейською комісією, закрила останній з чотирьох блоків Чорнобильської АЕС, який, на той момент виробляв 5% усієї електроенергії України.

Подолання наслідків Чорнобильської аварії є і залишатиметься одним з найпріоритетніших  завдань Уряду України протягом багатьох років. У листопаді 2016 року було закінчено спорудження нового чорнобильського саркофагу над зруйнованим реактором Чорнобильської АЕС, що стала найбільшою наземною рухомою конструкцією у світі, яка має захищати навколишнє середовище від радіоактивного випромінювання. Більше 40 країн допомагали будувати цю споруду.

На сьогоднішній день, перетворення Чорнобильської зони на екологічно безпечну систему є одним з найважливіших екологічних проектів, що реалізуються в Україні.

26 квітня було оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф, а у 1999 р. Генасамблеєю ООН прийнято резолюцію про «Зміцнення міжнародного співробітництва та координації зусиль у справі вивчення, пом'якшення та мінімізації наслідків чорнобильської катастрофи».

Відео нового конфайменту: https://youtu.be/dH1bv9fAxiY

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes