Міністерство закордонних справ України

Київ 10:07

Павло Клімкін запросив до діалогу учасників ХI засідання Громадської ради з питань співпраці з релігійними організаціями при МЗС України

11 травня, 21:58

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін взяв участь у ХІ засіданні Громадської ради з питань співпраці з релігійними організаціями при Міністерстві закордонних справ України, яке відбулося 11 травня 2018 р.

Однією з ключових тем обговорення було питання надання Україні Томосу про автокефалію Православної Церкви. У цьому зв’язку учасники засідання висловили свої пропозиції щодо цього процесу та виявили зацікавленість у прозорій дискусії.

Міністр наголосив на тому, що Держава підтримує прагнення до єдності українського Православ’я, яке безпосередньо зв’язане з єдністю українського суспільства, його консолідацією. Здійснювати об’єднавчий процес Православних церков України – це значить будувати єдність нації, - шанс країни майбутнього.

Учасники засідання також підкреслили необхідність впровадження механізму захисту прав осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях України. Це дасть змогу забезпечити права вірян, які нині потерпають від свавілля окупаційної влади на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, де самопроголошена влада вимагає перереєструвати релігійні організації. Під загрозою закриття перебуває храм УПЦ КП в Автономній Республіці Крим через відмову Архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента від перереєстрації статуту відповідно до законодавства РФ на вимогу окупаційної влади.

Присутніх було також поінформовано про хід реалізації ініціативи Української Греко-Католицької Церкви з надання продовольчої допомоги країнам, які найбільше потерпають від голоду. Акція планується на вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-33 років.

МЗС в соціальних мережах

   
 

> Всі акаунти в соцмережах 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes