Міністерство закордонних справ України

Київ 19:43

Коментар Міністерства закордонних справ щодо переслідувань активістів «Кримської солідарності»

21 травня 2018, 19:09

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із незаконним затриманням в окупованому Росією Криму громадян України Сервера Мустафаєва та Едема Смаїлова.

Під час обшуків, які передували затриманню, на С.Мустафаєва, Е.Смаїлова та їхніх рідних чинився психологічний тиск, а у доступі адвокатів російськими окупантами було відмовлено.

За наявною інформацією, російська окупаційна адміністрація планує долучити згаданих громадян України до т.зв. «справи Хізб-ут-Тахрір», на політичній вмотивованості якої МЗС України неодноразово наголошувало.

Затримання С.Мустафаєва та Е.Смаїлова вкотре підтвердило, що російське антитерористичне законодавство широко застосовується в окупованому Криму для прикриття політичних репресій проти представників кримськотатарського народу.

Закликаємо міжнародне співтовариство засудити цю ганебну практику, яка, поряд з російською підтримкою терористів на Донбасі, показує справжню ціну заявам Кремля про «російський внесок» у міжнародну боротьбу з тероризмом. Очікуємо від наших міжнародних партнерів посилення політико-дипломатичного тиску на державу-агресора з метою звільнення незаконно утримуваних Росією громадян України.  

Вимагаємо від Російської Федерації негайно припинити політично вмотивоване переслідування представників кримськотатарського народу, звільнити С.Мустафаєва, Е.Смаїлова та всіх інших незаконно утримуваних громадян України.

Російська Федерація повинна у повному обсязі виконати резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Територіальна цілісність України" від 27 березня 2014 року, "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м.Севастополь (Україна)" від 19 грудня 2016 року і 19 грудня 2017 року, а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes