Міністерство закордонних справ України

Київ 16:40

Щодо презентації в Азербайджані творів сучасної української літератури, виданих азербайджанською мовою

08 червня 2018, 14:05

7 червня 2018 р., у контексті сприяння Посольством України в Азербайджанській Республіці розвитку культурного обміну між двома країнами, відбулась презентація книг сучасних українських письменників, лауреатів літературних премій В.Даниленка «У промінні згасаючого сонця» і М.Хоміча «Загадка гробниці», виданих азербайджанською мовою Центром перекладів при Кабінеті Міністрів АР.

У заході, проведеному спільно з Центром перекладів у Національній бібліотеці ім. М.Ахундова у м.Баку, взяли участь Посол України в АР О.Міщенко, керівник Центру перекладів при КМ АР, відома письменниця А.Масуд, виконавчий директор Фонду «Знання» при Президенті АР О.Самедов, азербайджанські письменники, мистецтвознавці, студенти-україністи та викладачі Бакинського слов’янського університету, представники органів влади, діаспорської організації «Український конгрес Азербайджану», місцевих ЗМІ.

 

У своєму виступі Глава дипломатичної місії України відзначив цю подію як продовження співпраці між Київською організацією Національної спілки письменників України та Центром перекладів при КМ АР, одним із результатів якої стало видання у 2017 р. збірок «Антологія української літератури» азербайджанською і «Сучасна поезія Азербайджану» українською мовами. Наголошено, що вихід в Азербайджані присвячених сьогоденню збірки творів В.Даниленка і роману М.Хоміча, в якому пов’язано давню та сучасну українську історію, надає можливість азербайджанській громадськості більше ознайомитися з Україною, її літературою, дізнатися про справжню історію нашої держави, а не переписувану й донині під імперські амбіції Росії.

Посол України О.Міщенко підкреслив, що розвиток культурного обміну між двома країнами сьогодні набуває особливого значення як засіб боротьби з агресією Росії проти України, складовою якої є масштабна кампанія прокремлівських мас-медіа по поширенню фейкової інформації про «фашистів», «хунту», «радикалів-бандерівців» в Україні, формування спотвореного сучасного іміджу та історичного минулого нашої держави, українського народу, який прагне самостійно вирішувати свою долю. Посол України відзначив взаємну підтримку Україною і Азербайджаном суверенітету і територіальної цілісності двох держав в умовах боротьби із зовнішньою агресією.

У цьому контексті Глава дипломатичної місії приділив особливу увагу ситуації, пов’язаної з незаконним утриманням в російських в’язницях українських політв’язнів – борців за волю і незалежність нашої держави в умовах збройної агресії Росії проти суверенітету і територіальної цілісності України.

Посол України О.Міщенко ознайомив учасників заходу з відкритим листом міжнародної групи інтелектуалів і правозахисників до керівництва держав, національні збірні з футболу яких пройшли у фінал Чемпіонату світу в Росії, із закликом бойкотувати цей захід через злочинні дії РФ щодо міжнародного правопорядку.

Наголошено, що автори звернення привертають увагу міжнародної спільноти до неприпустимості проведення спортивної події світового рівня в Росії, яка брутально порушує міжнародне право: здійснила тимчасову окупацію частини території України – півострова Крим, розв'язала війну в окремих регіонах на сході України, підтримує військові злочини в Сирії, згорнула демократичні інститути і свободи власних громадян, переслідує і чинить репресії проти корінного населення Криму – кримських татар, втручається у вибори в інших державах, цілеспрямовано дезінформує міжнародне співтовариство тощо.

Посол України зазначив, що автори звернення особливо наголошують на необхідності підтримки світовим співтовариством усіх українських громадян, яких Росія протиправно зробила політичними в'язнями та незаконно утримує на своїй території. Зокрема, закликається підтримати викраденого РФ українського кінорежисера О.Сенцова, який у 2014 р. виступив проти тимчасової окупації свого рідного Криму, був засуджений до 20 років в'язниці в результаті сфальсифікованого кримінального процесу. 14 травня 2018 р. О.Сенцов оголосив безстрокове голодування з єдиною умовою – звільнення 68 українських політв'язнів, незаконно засуджених російською владою на підставі неправдивих відомостей, під тортурами, з підставними «свідками», підкинутими боєприпасами тощо.

Зазначене звернення було поширено серед учасників заходу (повний текст документу – див. тут).

Український письменник Микола Хоміч, презентуючи свою книгу, підкреслив, що розв’язана сьогодні Росією гібридна війна проти України є черговою спробою Москви самоутвердитися в якості імперії, а також свідченням того, наскільки важко незалежній Україні «вирватися з кривавих обіймів імперії». Він нагадав присутнім про інший трагічний період в історії двох держав, коли створена у 1918 році Українська Народна Республіка була знищена шляхом збройної агресії з боку більшовицькою Росії, як і тоді ж створена Азербайджанська Демократична Республіка. Автор наголосив, що його книга, попри її художній характер, має на меті показати справжню історію відстоювання Україною незалежності у протидії імперським зазіханням Росії.

Під час презентації продемонстровано документальні відеоматеріали про події часів Української Народної Республіки.   

Керівники Київської організації Національної спілки письменників України В.Даниленко, а також Центру перекладів А.Масуд запевнили присутніх, що й надалі зусилля колективів двох установ, які активно підтримуються Посольством України в АР, будуть спрямовані на те, щоб «заповнити прогалини» в обізнаності азербайджанської та української громадськості з літературним надбанням, культурою та історією двох країн.

 

Інші учасники заходу у своїх виступах високо оцінили динамічний розвиток українсько-азербайджанського співробітництва в культурній, освітній, туристичній та інших сферах, наголосивши на відсутності перешкод, які могли б завадити духовному зближенню народів двох країн.

Усіма учасниками було відзначено важливість продовження заходів з популяризації освіти, мистецтва, традицій двох дружніх країн.

Останні новини

Посол В.Каневський відвідав Центр Культури - ЕКО Парк у селищі Зіря | Сьогодні, 16:37

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Азербайджанській Республіці Владислав Каневський відвідав Центр Культури - ЕКО Парк у селищі Зіря.  Посол зустрівся з виконавчим Директором центру Ельнуром Садиговим, ознайомився з курсами і умовами, створеними для школярів та студентів. Оглянув дві експозиції, які були представлені в Музеї Килима: «Стародавні килими» яким більше ста років і «Бакинська група: Нові зразки».

Посол України в АР В.Каневський відвідав 13-у Азербайджанську міжнародну виставку «Освіта» | 10 жовтня, 16:33

10 жовтня 2019 року Посол України в АР В.Каневський відвідав 13-у Азербайджанську міжнародну виставку «Освіта». В процесі ознайомлення з роботою міжнародної виставки, відбулася зустріч Посла з проректором з міжнародного співробітництва Харківського національного університету радіоелектроніки М.Омаровим, а також партнерами українського освітнього закладу, представниками Азербайджанського університету.

В Баку відбулась 45 щорічна конференція Міжнародної асоціації з оцінки освіти (IAEA 2019) | 27 вересня, 10:40

26 вересня, у ході проведеної в Баку 45-ої щорічної конференції Міжнародної асоціації з оцінки освіти (IAEA 2019), директор Генерального департаменту з управління персоналом на державній службі Національного агентства України з питань державної служби Н.О.Алюшина поділилася досвідом реформування сфери державного управління у нашій державі.

Зустріч Посла України в АР В.Каневського з Головою ГО «Інвалідів, ветеранів Карабаської війни та родин шехідів» М.Мехтієвим | 26 вересня, 16:16

26 вересня 2019 року відбулася зустріч Посла України в АР В.Каневського з Головою громадського об’єднання «Інвалідів, ветеранів Карабаської війни та родин шехідів» М.Мехтієвим, ветеранами Карабаської війни - членами ГО.

Відновлення роботи недільної школи при БСУ в Баку | 24 вересня, 13:01

Відповідно до домовленостей, досягнутих під час проведення 04 вересня 2019 року засідання активу громадської організації «Український конгрес Азербайджану», у частині надання ПУ в АР сприяння українській громаді щодо відновлення діяльності української недільної школи при Бакинському слов’янському університеті (БСУ), 24 вересня 2019 року відбулася зустріч Посла України в АР В.Каневського з ректором Н.Алієвою а також керівним складом БСУ.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes