Міністерство закордонних справ України

Київ 09:09

Щодо презентації в Азербайджані творів сучасної української літератури, виданих азербайджанською мовою

08 червня, 14:05

7 червня 2018 р., у контексті сприяння Посольством України в Азербайджанській Республіці розвитку культурного обміну між двома країнами, відбулась презентація книг сучасних українських письменників, лауреатів літературних премій В.Даниленка «У промінні згасаючого сонця» і М.Хоміча «Загадка гробниці», виданих азербайджанською мовою Центром перекладів при Кабінеті Міністрів АР.

У заході, проведеному спільно з Центром перекладів у Національній бібліотеці ім. М.Ахундова у м.Баку, взяли участь Посол України в АР О.Міщенко, керівник Центру перекладів при КМ АР, відома письменниця А.Масуд, виконавчий директор Фонду «Знання» при Президенті АР О.Самедов, азербайджанські письменники, мистецтвознавці, студенти-україністи та викладачі Бакинського слов’янського університету, представники органів влади, діаспорської організації «Український конгрес Азербайджану», місцевих ЗМІ.

 

У своєму виступі Глава дипломатичної місії України відзначив цю подію як продовження співпраці між Київською організацією Національної спілки письменників України та Центром перекладів при КМ АР, одним із результатів якої стало видання у 2017 р. збірок «Антологія української літератури» азербайджанською і «Сучасна поезія Азербайджану» українською мовами. Наголошено, що вихід в Азербайджані присвячених сьогоденню збірки творів В.Даниленка і роману М.Хоміча, в якому пов’язано давню та сучасну українську історію, надає можливість азербайджанській громадськості більше ознайомитися з Україною, її літературою, дізнатися про справжню історію нашої держави, а не переписувану й донині під імперські амбіції Росії.

Посол України О.Міщенко підкреслив, що розвиток культурного обміну між двома країнами сьогодні набуває особливого значення як засіб боротьби з агресією Росії проти України, складовою якої є масштабна кампанія прокремлівських мас-медіа по поширенню фейкової інформації про «фашистів», «хунту», «радикалів-бандерівців» в Україні, формування спотвореного сучасного іміджу та історичного минулого нашої держави, українського народу, який прагне самостійно вирішувати свою долю. Посол України відзначив взаємну підтримку Україною і Азербайджаном суверенітету і територіальної цілісності двох держав в умовах боротьби із зовнішньою агресією.

У цьому контексті Глава дипломатичної місії приділив особливу увагу ситуації, пов’язаної з незаконним утриманням в російських в’язницях українських політв’язнів – борців за волю і незалежність нашої держави в умовах збройної агресії Росії проти суверенітету і територіальної цілісності України.

Посол України О.Міщенко ознайомив учасників заходу з відкритим листом міжнародної групи інтелектуалів і правозахисників до керівництва держав, національні збірні з футболу яких пройшли у фінал Чемпіонату світу в Росії, із закликом бойкотувати цей захід через злочинні дії РФ щодо міжнародного правопорядку.

Наголошено, що автори звернення привертають увагу міжнародної спільноти до неприпустимості проведення спортивної події світового рівня в Росії, яка брутально порушує міжнародне право: здійснила тимчасову окупацію частини території України – півострова Крим, розв'язала війну в окремих регіонах на сході України, підтримує військові злочини в Сирії, згорнула демократичні інститути і свободи власних громадян, переслідує і чинить репресії проти корінного населення Криму – кримських татар, втручається у вибори в інших державах, цілеспрямовано дезінформує міжнародне співтовариство тощо.

Посол України зазначив, що автори звернення особливо наголошують на необхідності підтримки світовим співтовариством усіх українських громадян, яких Росія протиправно зробила політичними в'язнями та незаконно утримує на своїй території. Зокрема, закликається підтримати викраденого РФ українського кінорежисера О.Сенцова, який у 2014 р. виступив проти тимчасової окупації свого рідного Криму, був засуджений до 20 років в'язниці в результаті сфальсифікованого кримінального процесу. 14 травня 2018 р. О.Сенцов оголосив безстрокове голодування з єдиною умовою – звільнення 68 українських політв'язнів, незаконно засуджених російською владою на підставі неправдивих відомостей, під тортурами, з підставними «свідками», підкинутими боєприпасами тощо.

Зазначене звернення було поширено серед учасників заходу (повний текст документу – див. тут).

Український письменник Микола Хоміч, презентуючи свою книгу, підкреслив, що розв’язана сьогодні Росією гібридна війна проти України є черговою спробою Москви самоутвердитися в якості імперії, а також свідченням того, наскільки важко незалежній Україні «вирватися з кривавих обіймів імперії». Він нагадав присутнім про інший трагічний період в історії двох держав, коли створена у 1918 році Українська Народна Республіка була знищена шляхом збройної агресії з боку більшовицькою Росії, як і тоді ж створена Азербайджанська Демократична Республіка. Автор наголосив, що його книга, попри її художній характер, має на меті показати справжню історію відстоювання Україною незалежності у протидії імперським зазіханням Росії.

Під час презентації продемонстровано документальні відеоматеріали про події часів Української Народної Республіки.   

Керівники Київської організації Національної спілки письменників України В.Даниленко, а також Центру перекладів А.Масуд запевнили присутніх, що й надалі зусилля колективів двох установ, які активно підтримуються Посольством України в АР, будуть спрямовані на те, щоб «заповнити прогалини» в обізнаності азербайджанської та української громадськості з літературним надбанням, культурою та історією двох країн.

 

Інші учасники заходу у своїх виступах високо оцінили динамічний розвиток українсько-азербайджанського співробітництва в культурній, освітній, туристичній та інших сферах, наголосивши на відсутності перешкод, які могли б завадити духовному зближенню народів двох країн.

Усіма учасниками було відзначено важливість продовження заходів з популяризації освіти, мистецтва, традицій двох дружніх країн.

Останні новини

Науково-практична конференція та прийняття з нагоди 27-ї річниці Збройних Сил України | 07 грудня, 11:11

6 грудня 2018 року в Баку відбулась науково-практична конференція та прийняття з нагоди 27-ї річниці Збройних Сил України, організовані спільно Посольством України в Азербайджанській Республіці та Апаратом військового Аташе при Посольстві.

Участь Посла України в Азербайджані у міністерському засіданні з питань інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) ОЧЕС | 05 грудня, 07:33

4 грудня 2018 р. у м. Баку відбулось засідання Міністрів з питань ІКТ держав-членів Організації Чорноморського Економічного Співробітництва (ОЧЕС). Україна на засіданні була представлена Послом України в Азербайджані О.П.Міщенком.

Візит до Азербайджану делегації Львівської області | 30 листопада, 12:29

28-29 листопада 2018 р. відбувся робочий візит до Азербайджану делегації Львівської області на чолі із Заступником Голови Львівської обласної державної адміністрації Р.Филипівим.

У Посольстві України в Азербайджанській Республіці вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-33 рр. | 24 листопада, 17:05

24 листопада 2018 р. в Посольстві України в Азербайджані, синхронно з жалобними заходами з вшанування пам’яті жертв Голодомору в Києві, відбулось приспущення прапора України та запалено свічки пам’яті за загиблими під час Голодомору.

У Посольстві України в Азербайджанській Республіці відбувся захід, присвячений «85-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні та 5-й річниці Революції Гідності» | 15 листопада, 13:36

15 листопада 2018 р. у Посольстві України в Азербайджанській Республіці відбувся захід, присвячений «85-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні та 5-й річниці Революції Гідності». Серед учасників заходу було розповсюджено брошуру «Qolodomor 1932-1933» (азербайджанською мовою) та  книгу американського історика, професора Єльського університету Тімоті Снайдера «Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним».

МЗС в соціальних мережах

   
 

> Всі акаунти в соцмережах 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes