Міністерство закордонних справ України

Київ 09:47

Павло Клімкін здійснив візит до Ірландії

29 червня, 15:21

28 червня у рамках офіційного візиту до Ірландії відбулися зустрічі Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з Головою Нижньої палати Парламенту Ірландії Шоном О’Фарілом та Віце-прем’єр-міністром – Міністром закордонних справ і торгівлі Ірландії Саймоном Ковене.

Основними на порядку денному зустрічей були питання двостороннього та багатостороннього співробітництва між Україною та Ірландією у політичній, економічній, консульській та інших сферах, у тому числі євроатлантична інтеграція України та шляхи протидії агресії Росії.

Ірландська сторона заявила про неухильну підтримку санкцій проти Росії та готовність відстоювати інтереси України в ЄС, а також відзначила наявність значного потенціалу для розвитку співпраці з Україною, насамперед у сферах сільського господарства, харчової промисловості, інформаційних технологій, фармацевтики, культурного обміну між університетами тощо. Було домовлено надіслати до України торговельно-економічну місію для опрацювання на місці подальших шляхів розвитку бізнес-зв’язків.

У цьому контексті важливе значення для ефективного подальшого розвитку двосторонніх відносин матиме заплановане відкриття Посольства Ірландії в Україні.

Виступаючи перед членами Спільного Комітету у закордонних справах, торгівлі та оборони Парламенту Ірландії, а також в Інституті міжнародних та європейських справ, Павло Клімкін зосередився, зокрема на зовнішньополітичних пріоритетах України; фундаментальних економічних та соціальних перетвореннях в Україні; необхідності посилення політики санкцій міжнародного співтовариства як ефективного інструмента стримування агресії Росії, яка загрожує світовому правопорядку тощо.

Окремо було наголошено на питаннях енергетичної безпеки та запровадженні єдиних правил функціонування в енергетичному секторі Європи, а також виробленні механізму протидії можливим агресивним діям проти одного з партнерів, у тому числі з боку зовнішніх постачальників енергоресурсів.

Під час зустрічі з представниками української громади Міністр подякував їм за надання гуманітарної та фінансової допомоги, зокрема українським військовим, лікарням, школам, дитячим будинкам тощо у складний для країни час, а також за підтримку всесвітньої кампанії за звільнення українських політичних в’язнів Кремля.

МЗС в соціальних мережах

   
 

> Всі акаунти в соцмережах 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes