Міністерство закордонних справ України

Київ 08:15

Коментар МЗС України у зв’язку з протиправними діями РФ відносно громадянина України Асана Чапуха

20 вересня 2018, 17:05

Міністерство закордонних справ України висловлює глибоку стурбованість у зв'язку зі значним погіршенням стану здоров’я громадянина України Асана Чапуха, який знаходиться у незаконному ув'язненні за політичними мотивами на тимчасово окупованій території АР Крим та у протест проти свавілля щодо нього оголосив голодування.

Відмова російської окупаційної адміністрації у наданні Асану Чапуху медичної допомоги є черговим свідченням тортур.

Висловлюємо категоричний протест проти дій російського окупаційного режиму, який продовжує посилювати репресії та ігнорувати свої зобов'язання як держави-окупанта.

Вимагаємо від Кремлівського режиму негайно звільнити Асана Чапуха та інших понад 70 громадян України, що незаконно переслідуються на території Росії та в окупованому нею Криму.

Вкотре наголошуємо, що Росія має припинити незаконну окупацію АР Крим і м. Севастополь та у повному обсязі виконати резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Територіальна цілісність України" від 27 березня 2014 р., "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м.Севастополь (Україна)" від 19 грудня 2016 р. і 19 грудня 2017 р., а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Це, зокрема, стосується відновлення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Закликаємо міжнародне співтовариство посилити політико-дипломатичний та санкційний тиск на державу-агресора з метою звільнення незаконно утримуваних Росією громадян України. 

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes