Міністерство закордонних справ України

Київ 17:26

Павло Клімкін у Люксембурзі: Важливим елементом Східного партнерства має стати поглиблення галузевої взаємодії

15 жовтня 2018, 22:44
15 жовтня 2018 року Міністр закордонних справ України Павло Клімкін взяв участь у Міністерському засіданні Східного Партнерства (СхП) у м. Люксембург. Зустріч пройшла під головуванням Високого Представника ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріки Могеріні та за участі міністрів закордонних справ держав-членів ЄС, країн-учасниць ініціативи СхП та Комісара ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнеса Хана.
 
Головними темами дискусії були стан виконання «20 досягнень до 2020 року» та перспективи подальшого розвитку Східного партнерства, зокрема у контексті наближення 10-ї річниці заснування цієї зовнішньополітичної ініціативи ЄС.
 
У своєму виступі Міністр П.Клімкін окреслив основні зусилля України у виконанні пріоритетів Східного партнерства, приділивши особливу увагу результатам боротьби з корупцією та створенню деполітизованої системи держслужби як міцної основи для реалізації реформ в країні. 
Павло Клімкін зазначив, що у контексті розвитку СхП після 2020 року важливим елементом ініціативи має стати поглиблення галузевої взаємодії між ЄС та трьома асоційованими партнерами з метою їх подальшої галузевої інтеграції до ЄС. 
Міністр закликав ЄС бути амбітним, реагувати на прагнення партнерів, представити до десятої річниці Східного партнерства конкретні проекти з максимально відчутними результатами для суспільства, а також започаткувати дискусію щодо майбутнього СхП.
Глава зовнішньополітичного відомства України також відзначив важливість посилення безпекового виміру СхП та активізації співпраці з протидії гібридним і кібернетичним загрозам, зокрема з боку Росії. Особливої важливості це набуває в контексті майбутніх виборів в Україні та ЄС.
 
На полях засідання відбулися зустрічі П.Клімкіна з Міністром закордонних справ Великої Британії Джеремі Хантом, Міністром закордонних справ Угорщини Петером Сіярто, Генеральним секретарем ЄСЗД Хельгою Шмід.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes