Міністерство закордонних справ України

Київ 18:04

Павло Клімкін у Люксембурзі: Важливим елементом Східного партнерства має стати поглиблення галузевої взаємодії

15 жовтня 2018, 22:44
15 жовтня 2018 року Міністр закордонних справ України Павло Клімкін взяв участь у Міністерському засіданні Східного Партнерства (СхП) у м. Люксембург. Зустріч пройшла під головуванням Високого Представника ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріки Могеріні та за участі міністрів закордонних справ держав-членів ЄС, країн-учасниць ініціативи СхП та Комісара ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнеса Хана.
 
Головними темами дискусії були стан виконання «20 досягнень до 2020 року» та перспективи подальшого розвитку Східного партнерства, зокрема у контексті наближення 10-ї річниці заснування цієї зовнішньополітичної ініціативи ЄС.
 
У своєму виступі Міністр П.Клімкін окреслив основні зусилля України у виконанні пріоритетів Східного партнерства, приділивши особливу увагу результатам боротьби з корупцією та створенню деполітизованої системи держслужби як міцної основи для реалізації реформ в країні. 
Павло Клімкін зазначив, що у контексті розвитку СхП після 2020 року важливим елементом ініціативи має стати поглиблення галузевої взаємодії між ЄС та трьома асоційованими партнерами з метою їх подальшої галузевої інтеграції до ЄС. 
Міністр закликав ЄС бути амбітним, реагувати на прагнення партнерів, представити до десятої річниці Східного партнерства конкретні проекти з максимально відчутними результатами для суспільства, а також започаткувати дискусію щодо майбутнього СхП.
Глава зовнішньополітичного відомства України також відзначив важливість посилення безпекового виміру СхП та активізації співпраці з протидії гібридним і кібернетичним загрозам, зокрема з боку Росії. Особливої важливості це набуває в контексті майбутніх виборів в Україні та ЄС.
 
На полях засідання відбулися зустрічі П.Клімкіна з Міністром закордонних справ Великої Британії Джеремі Хантом, Міністром закордонних справ Угорщини Петером Сіярто, Генеральним секретарем ЄСЗД Хельгою Шмід.

Останні новини

Коментар МЗС України щодо обстрілу міжнародного аеропорту м. Абга (Королівство Саудівська Аравія) | 13 червня, 11:50

МЗС України висловлює глибоке занепокоєння у зв’язку з почастішанням диверсійно-терористичних нападів на території Королівства Саудівська Аравія, останнім проявом яких став обстріл міжнародного аеропорту м. Абга 12 червня 2019 року.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes