Міністерство закордонних справ України

Київ 17:31

Україна – ЮНЕСКО: взаємозбагачення, підтримка та співпраця

16 листопада 2018, 10:34

16 листопада свою 73-ю річницю відзначає ЮНЕСКО – спеціалізована установа ООН з питань освіти, науки і культури, найбільш представницька міжнародна організація, до складу якої входять 195 країн, включаючи Україну.

З 1954 року, коли наша держава стала членом ЮНЕСКО, Україна бере активну участь в її діяльності. Україна 4 рази обиралася до складу Виконавчої ради ЮНЕСКО, виступала ініціатором багатьох міжнародних програм та проектів.

До списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО включено 7 українських об’єктів: «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська Лавра», ансамбль історичного центру Львова, стародавнє місто Херсонес Таврійський, дерев’яні церкви карпатського регіону, резиденція митрополитів Буковини і Далмації, дуга Струве, давні та букові праліси Карпат та інших регіонів Європи.

Цього року виповнюється 5 років включення петриківського розпису як складової українського народного декоративного мистецтва до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. У 2016 році до списку нематеріальної культурної спадщини, яка потребує невідкладної охорони, було включено козацькі пісні Дніпропетровщини.

В Україні функціонує Мережа асоційованих шкіл ЮНЕСКО, що складається з 78 початкових, середніх та професійно-технічних навчальних закладів. Україна також є активним учасником програми ЮНЕСКО UNITWIN, що створює можливості для міжнародної наукової співпраці кафедр ЮНЕСКО, які діють в 10 українських вищих навчальних закладах. У 2017 році на базі Малої академії наук України створено центр категорії 2 під егідою ЮНЕСКО, що сприяє популяризації науки серед української молоді.

Цього року на міжнародному рівні відзначаються 100-річчя з дня народження видатного українського педагога Василя Сухомлинського та 100-річчя з дня заснування Національної академії наук України. Обидві дати включені до Календаря пам’ятних дат ЮНЕСКО, створеного для відзначення ювілеїв видатних осіб та подій, що мають непересічне значення для освіти, науки та культури світу.

Пріоритетним напрямом діяльності України в ЮНЕСКО сьогодні є використання можливостей Організації для привернення уваги міжнародної спільноти до гострих проблем на території тимчасово окупованого Криму. За ініціативи України Виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила вже десять рішень «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)». Через численні порушення окупаційною владою освітніх та культурних прав населення Криму, насамперед українців та кримських татар, а також законодавства України та міжнародних норм з питань захисту культурних цінностей та спадщини на території Криму у жовтні 2018 року Секретаріат ЮНЕСКО повідомив про запровадження першої фази прямого моніторингу ситуації в АРК та м.Севастополь у сфері компетенції Організації.

Україна й надалі плідно співпрацюватиме з ЮНЕСКО заради досягнення спільної мети – розвитку освіти, науки та культури у світі.

Останні новини

Коментар МЗС України щодо обстрілу міжнародного аеропорту м. Абга (Королівство Саудівська Аравія) | 13 червня, 11:50

МЗС України висловлює глибоке занепокоєння у зв’язку з почастішанням диверсійно-терористичних нападів на території Королівства Саудівська Аравія, останнім проявом яких став обстріл міжнародного аеропорту м. Абга 12 червня 2019 року.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes