Міністерство закордонних справ України

Київ 16:36

Коментар МЗС у зв’язку зі схваленням Третім комітетом 73-ї сесії ГА ООН проекту резолюції «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна»

16 листопада 2018, 14:56

МЗС України вітає схвалення 15 листопада 2018 року Третім комітетом 73-ї сесії ГА ООН оновленої і посиленої резолюції «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна». Це важливий внесок до продовження міжнародного тиску на РФ у зв’язку з незаконною окупацією та спробою анексії Криму.

Міжнародне співтовариство продовжує чітко дотримуватися політики невизнання спроби анексії АР Крим та засуджує усі намагання РФ щодо її легітимізації, у тому числі шляхом незаконного проведення російських виборів на території півострова.

Потужним сигналом для Кремля стало включення до тексту документа посилання на резолюцію ГА ООН 1974 року про визначення агресії, а також вимога повернути незаконно захоплений Крим.

Проект документа  базується на резолюціях Генасамблеї попередніх років щодо прав людини в окупованому Криму, а також на черговій тематичній доповіді Управління Верховного Комісара ООН з прав людини. Росія не виконала жодного з положень цих резолюцій, а ситуація з правами людини на півострові продовжує погіршуватися.

Особливу увагу приділено питанню українських громадян, які незаконно утримуються Російською Федерацією з політичних мотивів. Міжнародне співтовариство стурбоване подальшим погіршенням ситуації з правами людини в окупованому Криму, застосуванням тортур стосовно Олега Сенцова, свавільними затриманнями Володимира Балуха, Еміра-Усеїна Куку та багатьох інших, незаконним переміщенням затриманих громадян України з окупованого Криму до РФ. Засуджується використання Росією примусового утримання у психіатричних лікарнях як форми покарання політичних опонентів і активістів.

Резолюція також привертає увагу до проблеми порушень права на свободу слова і зібрань, у т.ч. триваюче блокування українських сайтів і телеканалів, а також захоплення українських радіочастот у Криму.

Вимагаємо від РФ негайно припинити грубі порушення прав людини та забезпечити безперешкодний доступ міжнародним правозахисним механізмам, включно з Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні, на територію тимчасово окупованого півострова.

Україна вдячна країнам, які підтримали проект резолюції на засіданні Третього комітету, та закликає усі держави-члени ООН підтримати резолюцію під час голосування на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes