Міністерство закордонних справ України

МЗС та МКЧХ узгодили спільні дії щодо захисту українських військовополонених, захоплених в результаті російської агресії в акваторії Керченської протоки

27 листопада 2018, 20:06

27 листопада 2018 відбулася зустріч заступника Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олени Зеркаль з Главою Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) в Україні Аланом Ешліманном.

Під час бесіди сторони обговорили питання, пов’язані із забезпеченням доступу до українських моряків, полонених 25 листопада 2018 року в результаті російської агресії проти України в акваторії Керченської протоки. 

Олена Зеркаль поінформувала Главу Місії МКЧХ в Україні про направлення російській стороні ноти МЗС України з категоричною вимогою невідкладно і в повному обсязі забезпечити усі законні права захоплених українських військовослужбовців, передбачені відповідними положеннями Женевської конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року, а також невідкладно допустити до них представників МКЧХ.

Сторони домовились про підтримку регулярного діалогу та обміну інформацією стосовно стану здоров’я українських військовополонених, відповідності умов утримання вимогам гуманності, а також дотримання їхніх прав за міжнародним гуманітарним правом.

Відповідного до свого мандата метою діяльності Міжнародного Комітету Червоного Хреста є сприяння дотриманню воюючими сторонами положень Женевських конвенцій 1949 року про захист жертв збройних конфліктів та Додаткових протоколів до них.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes