Міністерство закордонних справ України

Київ 12:44

МЗС та МКЧХ узгодили спільні дії щодо захисту українських військовополонених, захоплених в результаті російської агресії в акваторії Керченської протоки

27 листопада 2018, 20:06

27 листопада 2018 відбулася зустріч заступника Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олени Зеркаль з Главою Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) в Україні Аланом Ешліманном.

Під час бесіди сторони обговорили питання, пов’язані із забезпеченням доступу до українських моряків, полонених 25 листопада 2018 року в результаті російської агресії проти України в акваторії Керченської протоки. 

Олена Зеркаль поінформувала Главу Місії МКЧХ в Україні про направлення російській стороні ноти МЗС України з категоричною вимогою невідкладно і в повному обсязі забезпечити усі законні права захоплених українських військовослужбовців, передбачені відповідними положеннями Женевської конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року, а також невідкладно допустити до них представників МКЧХ.

Сторони домовились про підтримку регулярного діалогу та обміну інформацією стосовно стану здоров’я українських військовополонених, відповідності умов утримання вимогам гуманності, а також дотримання їхніх прав за міжнародним гуманітарним правом.

Відповідного до свого мандата метою діяльності Міжнародного Комітету Червоного Хреста є сприяння дотриманню воюючими сторонами положень Женевських конвенцій 1949 року про захист жертв збройних конфліктів та Додаткових протоколів до них.

Останні новини

Конгресмени та сенатори підтвердили двопартійну підтримку України та наголосили на важливості стратегічного партнерства між Україною та США. | Вчора, 18:22

21 березня 2019 року Міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів зустріч з делегацією Конгресу США на чолі з сенатором Майком Крейпо, до якої також увійшли сенатори Джон Баррассо, Джон Кеннеді та члени Палати представників Расс Фулчер та Деббі Вассерман Шульц.

Заступник Міністра Василь Боднар прийняв копії вірчих грамот від новопризначеного Посла Республіки Болгарія в Україні Костадіна Коджабашева | 19 березня, 15:17

19 березня 2019 року Заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар прийняв копії вірчих грамот від новопризначеного Посла Республіки Болгарія в Україні Костадіна Коджабашева.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes