Міністерство закордонних справ України

Київ 16:24

Заява МЗС України щодо ухвалення резолюції ГА ООН «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна»

23 грудня 2018, 12:13

Міністерство закордонних справ України вітає ухвалення 22 грудня 2018 року Генеральною Асамблеєю ООН ініційованого Україною проекту щорічної резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна». 

Це рішення є черговим свідченням твердої підтримки міжнародним співтовариством необхідності дотримання прав людини на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь. Генасамблея констатувала, що ситуація з правами людини на українському півострові стрімко погіршується, а Російська Федерація продовжує, незважаючи на заклики міжнародної спільноти, брутально порушувати власні зобов’язання країни-окупанта. Делегації засудили невиконання Російською Федерацією положень попередніх резолюцій Генасамблеї 71/205 та 72/190, схвалених у 2016 та 2017 роках відповідно.

Країни також засудили триваючі незаконні арешти, обшуки, затримання, зникнення та побиття активістів, які стали буденною практикою в донедавна стабільній та мирній українській автономній республіці. 

Вимагаємо від держави-агресора припинити на тимчасово окупованій нею території свавілля та забезпечити дотримання міжнародного права, звільнити усіх незаконно утримуваних, в т.ч. політичних в’язнів Олега Сенцова, Володимира Балуха та Еміра Усеїн Куку. Запевняємо, що Україна докладе усіх необхідних зусиль для притягнення винних у порушенні прав людини до відповідальності.

Важливо також наголосити, що резолюція звертається до усіх країн та міжнародних організацій відображати Крим як тимчасово окуповану територію України.

Схвалення резолюції є черговим свідченням твердої підтримки України міжнародною спільнотою, незважаючи на відчайдушні спроби РФ заблокувати як резолюцію, так і виділення коштів на здійснення моніторингу прав людини на півострові,

В Україні щиро вдячні кожній державі, яка віддала свій голос за резолюцію ГА ООН «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна».

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes