Міністерство закордонних справ України

Київ 11:52

Діючий голова ОБСЄ Мірослав Лайчак: Словацьке Головування надаватиме політичну підтримку підвищенню ефективності діяльності СММ ОБСЄ

16 січня, 19:55

15-16 січня 2019 року з робочим візитом в Україні перебував Діючий голова ОБСЄ, Міністр закордонних і європейських справ Словацької Республіки Мірослав Лайчак.

Основна мета візиту – забезпечення подальшого активного залучення ОБСЄ до міжнародних зусиль з врегулювання російсько-українського конфлікту та відновлення територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

16 січня 2019 р. відбулася спільна робоча поїздка Міністра Павла Клімкіна та Діючого голови ОБСЄ до Луганської області, в рамках якої керівники зовнішньополітичних відомств серед іншого відвідали КПВВ «Станиця Луганська» з метою ознайомлення із безпековою ситуацією на лінії розмежування.

Міністр П.Клімкін обговорив з М.Лайчаком ситуацію в регіоні ОБСЄ, яка склалася внаслідок російської агресії проти України, наголосивши, що політико-дипломатичний тиск на країну-агресора має лише посилюватися, а механізми ОБСЄ повинні відігравати свою належну роль у цьому процесі.

П.Клімкін привернув окрему увагу М.Лайчака до проблем з правами людини на тимчасово окупованих територіях України та мілітаризації Росією тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим і м.Севастополь, а також частин Чорного і Азовського морів.

Діючий голова ОБСЄ підтвердив непохитність Словаччини у засудженні окупації РФ Криму та невизнанні спроби анексії півострова, що було високо оцінено українською стороною. М.Лайчак висловив готовність Головування надавати політичну підтримку підвищенню ефективності діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Сторони домовилися, що Словаччина приділятиме врегулюванню російсько-українського конфлікту, як головному джерелу нестабільності і напруги на просторі ОБСЄ, безумовну пріоритетноу увагу впродовж усього року головування.

У ході поїздки Павло Клімкін та Мірослав Лайчак взяли участь у офіційній церемонії відкриття Почесного консульства Словацької Республіки у Харкові, провели зустріч у м.Сєвєродонецьк з керівництвом Луганської ОДА, відвідали в м.Лисичанськ Луганську обласну дитячу клінічну лікарню, якій передали гуманітарну допомогу від уряду Словацької Республіки.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes