Міністерство закордонних справ України

Україна визначила пріоритети головування в ГУАМ

29 січня, 15:34

У ході зустрічі Заступника міністра закордонних справ, національного координатора України в ГУАМ В.Боднара з Генеральним секретарем ГУАМ А.Ефендієвим були обговорені стан справ з розвитку багатостороннього співробітництва у рамках організації та визначенні основні завдання поточного року, протягом якого головуватиме Україна.

Визнано необхідним зосередити зусилля країн-членів на реалізації ключових економічних проектів ГУАМ – створення зони вільної торгівлі та транспортного коридору, розвитку державно-приватного партнерства у реалізації проектів та програм співпраці, зокрема проекту сприяння торгівлі і транспортуванню, посиленні взаємодії з міжнародними партнерами – США, Японією та встановленні партнерських стосунків з Канадою, а також реформуванні робочих механізмів ГУАМ та осучасненні міжнародно- правової і нормативної бази співпраці.

Зазначено можливість завершення роботи по підготовці концепції розвитку організації та реалізації стратегії комунікацій ГУАМ.

Підкреслено значення політичної співпраці країн – членів ГУАМ, спрямованої на досягнення взаємної підтримки з питань захисту суверенітету та територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах, протидії агресії та припинення незаконної окупації і спроб анексії.

За результатами зустрічі було домовлено представити та обговорити пріоритети головування у 2019 році на засіданні статутного органу ГУАМ – Ради постійних представників.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes