Міністерство закордонних справ України

Київ 10:38

Коментар МЗС України у зв’язку з візитом делегації Державної Думи Федеральних зборів РФ на чолі з її головою В.Володіним, а також деяких членів російського уряду до тимчасово окупованої Російською Федерацією території України – Автономної Республіки Крим

15 березня 2019, 16:08

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з черговим неузгодженим з Україною візитом делегації Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації на чолі з її головою В.Володіним, а також деяких членів уряду Російської Федерації, який розпочався 15 березня 2019 року, до тимчасово окупованої Російською Федерацією території України – Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

Україна розглядає цей та інші подібні «візити» керівництва Російської Федерації як подальші кроки з легітимізації спроби незаконної анексії Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, а зроблені російськими посадовцями заяви - цинічними та відверто провокаційними.

Саме руйнівна та безвідповідальна політика російської окупаційної влади протягом п’яти років окупації призвела до істотного загострення економічних, соціальних, гуманітарних і екологічних проблем на півострові.

Чергове відвідання російськими посадовими особами тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим є грубим порушенням російською стороною державного суверенітету України, міжнародного права, Статуту ООН, резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27.03.2014 р. «Територіальна цілісність України», 71/205 від 19.12.2016 р., 72/190 від 19.12.2017 р. та 73/263 від 22.12.2018 р. «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)», 73/194 від 17.12.2018 р. «Проблема мілітаризації АР Крим і міста Севастополь (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів», зобов’язань РФ за двосторонніми та багатосторонніми договорами, сторонами яких є Україна та Російська Федерація.

Міністерство закордонних справ України вчергове заявляє, що вся відповідальність за ці та інші міжнародно-протиправні діяння покладається на Російську Федерацію як державу-окупанта відповідно до норм міжнародного права.

Міністерству закордонних справ Російської Федерації направлено ноту протесту.

 

 

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes