Міністерство закордонних справ України

Коментар МЗС України у зв’язку з візитом делегації Державної Думи Федеральних зборів РФ на чолі з її головою В.Володіним, а також деяких членів російського уряду до тимчасово окупованої Російською Федерацією території України – Автономної Республіки Крим

15 березня, 16:08

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з черговим неузгодженим з Україною візитом делегації Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації на чолі з її головою В.Володіним, а також деяких членів уряду Російської Федерації, який розпочався 15 березня 2019 року, до тимчасово окупованої Російською Федерацією території України – Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

Україна розглядає цей та інші подібні «візити» керівництва Російської Федерації як подальші кроки з легітимізації спроби незаконної анексії Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, а зроблені російськими посадовцями заяви - цинічними та відверто провокаційними.

Саме руйнівна та безвідповідальна політика російської окупаційної влади протягом п’яти років окупації призвела до істотного загострення економічних, соціальних, гуманітарних і екологічних проблем на півострові.

Чергове відвідання російськими посадовими особами тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим є грубим порушенням російською стороною державного суверенітету України, міжнародного права, Статуту ООН, резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27.03.2014 р. «Територіальна цілісність України», 71/205 від 19.12.2016 р., 72/190 від 19.12.2017 р. та 73/263 від 22.12.2018 р. «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)», 73/194 від 17.12.2018 р. «Проблема мілітаризації АР Крим і міста Севастополь (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів», зобов’язань РФ за двосторонніми та багатосторонніми договорами, сторонами яких є Україна та Російська Федерація.

Міністерство закордонних справ України вчергове заявляє, що вся відповідальність за ці та інші міжнародно-протиправні діяння покладається на Російську Федерацію як державу-окупанта відповідно до норм міжнародного права.

Міністерству закордонних справ Російської Федерації направлено ноту протесту.

 

 

Останні новини

Конгресмени та сенатори підтвердили двопартійну підтримку України та наголосили на важливості стратегічного партнерства між Україною та США. | 21 березня, 18:22

21 березня 2019 року Міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів зустріч з делегацією Конгресу США на чолі з сенатором Майком Крейпо, до якої також увійшли сенатори Джон Баррассо, Джон Кеннеді та члени Палати представників Расс Фулчер та Деббі Вассерман Шульц.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes