Міністерство закордонних справ України

Київ 03:12

Павло Клімкін: “Східне партнерство” має базуватись на диференціації та враховувати прагнення держав-учасниць

13 травня, 19:29

13-14 травня 2019 року в рамках робочого візиту до Брюсселя Міністр закордонних справ України Павло Клімкін бере участь у заходах з відзначення 10-ої річниці заснування зовнішньополітичної ініціативи ЄС “Східне партнерство” (СхП).

13 травня під час засідання міністрів закордонних справ держав-членів ЄС та країн-учасниць СхП Павло Клімкін закликав ЄС та держави-члени розробити амбітний порядок денний СхП після 2020 року, який повинен базуватись на диференціації, враховувати амбіції та потреби всіх партнерів, а також відкрити для партнерів європейську перспективу.

Розвиток посиленого співробітництва з асоційованими партнерами «Східне партнерство +», законодавча апроксимація, зниження тарифів на роумінг між ЄС та країнами СхП, відкриття Європейської Школи СхП в Україні та поглиблення співпраці у безпековій сфері - є пріоритетами Українив рамках СхП.

Під час візиту до Брюсселя Павло Клімкін також зустрівся з міністрами закордонних справ Німеччини, Хорватії, Естонії, Болгарії та Кіпру, зокрема під час окремої зустрічі з представниками Європейської народної партії.

Міністр наголосив на важливості скоординованої жорсткої відповіді на подальшу агресію Росії проти України у зв’язку з рішенням спростити процедуру видачі російського громадянства для українців, які проживають на тимчасово окупованій Росією території Донецької та Луганської областей, - зокрема, посилити економічні санкції проти РФ та не визнавати російські паспорти, видані громадянам України всупереч українському законодавству.

У контексті проведення у м.Хельсінки 16-17 травня Міністерської зустрічі Ради Європи Міністр закликав не допустити повернення до Парламентської Асамблеї  РЄ Росії, яка продовжує системно порушувати міжнародне право і підривати Мінські домовленості.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes