Міністерство закордонних справ України

Київ 03:10

Україна в Гельсінкі наполягає на повазі до стандартів Ради Європи та повноважень ПАРЄ

17 травня, 13:50

16-17 травня  у Гельсінкі, Фінляндія, відбулося 129-те засідання Комітету міністрів Ради Європи на рівні глав зовнішньополітичних відомств.

Глава української делегації, Заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця у своєму виступі високо оцінив історичну роль Організації у побудові новітньої системи захисту прав людини в Європі, а також у сприянні демократичним перетворенням на континенті наприкінці ХХ століття.

Делегація України підкреслила необхідність запобігти відходу від принципів Ради Європи заради поточних політичних цілей та закликала інші держави-члени залишатися відданими нормам і стандартам, що є засадничими для цієї Організації.

Заступник глави зовнішньополітичного відомства України окремо зупинився на ситуації, що склалася довкола фінансового шантажу Росії шляхом відмови від виконання статутних зобов’язань щодо сплати належних внесків до бюджету РЄ.

Сергій Кислиця наголосив, що Україна виступала і послідовно дотримуватиметься позиції стосовно неприпустимості сприяння Російській Федерації уникати відповідальності за невиконання своїх обов’язків як члена цієї міжнародної організації.

Крім того, Україна підтвердила на засіданні своє негативне ставлення до ухваленого рішення «Щодо забезпечення поваги прав та обов’язків, принципів, стандартів та цінностей». Як відомо, наша делегація разом з партнерами проголосувала проти цього документа під час його ухвалення.

На думку України, єдино правильним шляхом імплементації цього рішення є дотримання чинної Декларації КМРЄ 1994 року, яка гарантує повагу Комітетом міністрів чинних повноважень Парламентської Асамблеї.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes