Міністерство закордонних справ України

Київ 17:34

21 липня 2019 року відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради України

03 червня, 09:30

Згідно з Указом Президента України від 21.05.2019 р. №303/2019 «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів» (https://www.president.gov.ua/documents/3032019-27121) достроково припинено повноваження Верховної Ради України восьмого скликання та призначено позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року.

Організація, підготовки та проведення виборів регламентується положеннями Закону України «Про вибори народних депутатів України» від 17.11.2011 №4061-VІ.

Кожен громадянин України, який постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном і на день голосування досяг 18-річного віку, може взяти участь у голосуванні.

Для участі у виборах необхідно бути включеним до списків виборців на відповідній виборчій дільниці.

У зв’язку з цим радимо попередньо перевірити своє включення до списків виборців закордонної виборчої дільниці в Японії, а також правильність написання свого прізвища, імені, по батькові та інших даних на сайті Державного Реєстру Виборців у «Кабінеті виборця» в розділі «Перевірка включення» за наступним посиланням  https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:LOGIN  (Сервіси Державного реєстру виборців (Особистий кабінет виборця).

 

Громадяни України, які проживають або під час виборів будуть перебувати за кордоном (зокрема, в Японії), мають заздалегідь подбати про своє включення до списків виборців на відповідній закордонній виборчій дільниці.

Для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці громадянин України за кордоном може:

-         особисто подати до закордонної дипломатичної установи України заяву про включення до Реєстру або зміну виборчої адреси (якщо його вже включено до Реєстру);

-         звернутися особисто або надіслати документи поштою до відповідної закордонної дипломатичної установи України для постановки на консульський облік.

 

Законом України «Про вибори народних депутатів України» не передбачено можливості включення дільничною виборчою комісією закордонної виборчої дільниці громадян України до списку виборців на такій виборчій дільниці в день голосування;

 

В Японії проголосувати можна буде на виборчій дільниці, розташованій у приміщенні Посольства України в Японії за адресою: 3 Chome-5-31 Nishiazabu, Minato, Tokyo 106-0031.

Документами, які є підставою для отримання виборчого бюлетеня і можуть бути використані на закордонній виборчій дільниці, є виключно:

– паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

– дипломатичний паспорт України;

– службовий паспорт України.

 

Корисні посилання

Веб-сайт МЗС, розділ «Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном»: http://mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/golsua

Веб-сайт Центральної виборчої комісії України: http://cvk.gov.ua/

Веб-сайт Державного реєстру виборців: http://www.drv.gov.ua

 

 

 

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes