Міністерство закордонних справ України

Київ 19:29

Навчання іноземних студентів у закладах вищої освіти України

26 червня, 05:51

З метою забезпечення якості освіти та безпеки іноземних студентів Міністерством освіти і науки України (МОН) удосконалено процедуру ліцензування освітньої діяльності.

Для прийняття на навчання іноземців заклад повинен мати структурний підрозділ для роботи з іноземними громадянами, до функцій якого, зокрема, належить оформлення запрошень на навчання та забезпечення перебування таких студентів в Україні на законних підставах. Обов’язковими також є наявність житлових приміщень у закладах вищої  освіти, придатних для проживання іноземних громадян.

Заклади вищої освіти, що здійснюють підготовку іноземців та осіб без громадянства і мають намір продовжувати здійснювати таку підготовку, повинні до 31 грудня 2019 р. пройти процедуру ліцензування в установленому законодавством порядку.

У 2016 році створено онлайн-портал http://studyinukraine.gov.ua/, який надає можливість забезпечити прозорість вступу іноземців до українських ЗВО без участі посередників.

Цей сайт є офіційним державним джерелом інформації з питань навчання іноземних студентів в Україні, що містить перелік закладів вищої освіти України з їхніми офіційними веб-сайтами, програмами навчання та іншу корисну інформацію. Вартість навчання та умови вступу оприлюднюються на офіційних веб-сторінках університетів (http://studyinukraine.gov.ua/study-in-ukraine/universities/).

З 2019 року Міністерство освіти і науки України та Український державний центр міжнародної освіти (УДЦМО) запроваджують безкоштовний сервіс для іноземних студентів StudyPass (https://site.studypass.intered.com.ua/en.html).

Сервіс надасть змогу іноземному вступнику за номером свого запрошення отримати всю необхідну інформацію, а саме:

-  назву навчального закладу;

-  адресу навчального закладу;

-  контакти навчального закладу;

-  вартість навчання;

-  копію проекту контракту;

-  назву факультету;

-  рівень освіти (мовна підготовка, основне навчання – молодший бакалавр, бакалавр, магістр, післядипломна освіти, програма академічної мобільності);

-  інформацію про агента, якщо такий зазначено в запрошенні на навчання;

-  контакти агента;

-  інформацію про Посольство України в країні походження іноземного абітурієнта;

-  інформацію про посольство країни походження іноземного абітурієнта в Україні;

-  інформацію про УДЦМО.

       

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes