Міністерство закордонних справ України

Київ 14:32

Коментар МЗС України щодо відвідання Закарпатської області України очільником зовнішньополітичного відомства Угорщини

16 липня, 18:23

Ігноруючи відповідні рекомендації МЗС України, Міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сійярто 16 липня 2019 року відвідав м. Берегове Закарпатської області України, де взяв участь у низці публічних заходів.

В офіційній ноті Посольства Угорщини в Україні зазначено, що цей візит П.Сійярто здійснив на запрошення Народного депутата України В.Брензовича, який є кандидатом в народні депутати на позачергових виборах до Верховної Ради України.

Водночас пунктом 1 частини першої статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» передбачено, що участь у передвиборній агітації забороняється іноземцям та особам без громадянства, у тому числі в публічних заходах, що проводяться на підтримку чи за підтримки партії - суб'єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати.

У свою чергу, стаття 41 Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року передбачає, що всі особи, які користуються дипломатичними привілеями та імунітетами, зобов’язані поважати закони і постанови держави перебування. Вони також зобов’язані не втручатися у внутрішні справи цієї держави.

МЗС звернеться до компетентних органів України з проханням надати правову оцінку зазначеній ситуації.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes