Міністерство закордонних справ України

Київ 13:29

Вадим Пристайко взяв участь у міністерському засіданні «Групи друзів України в ЄС» в Люксембурзі

15 жовтня, 16:00

14 жовтня 2019 року Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко взяв участь у міністерському засіданні «Групи друзів України в ЄС» на запрошення Високого представника ЄС із закордонних справ та безпекової політики, Віце-президента Європейської Комісії Федеріки Могеріні та міністрів закордонних справ держав-членів ЄС.

Засідання відбулось на полях Ради ЄС у закордонних справах у м. Люксембург (Велике Герцогство Люксембург).

Вадим Пристайко поінформував партнерів про впровадження комплексних реформ в Україні, безпекову ситуацію на Донбасі та стан підготовки до саміту у «Нормандському форматі». Міністр окремо наголосив на незворотності європейського та євроатлантичного курсу України.

Учасники зустрічі детально обговорили шляхи активізації міжнародних зусиль з метою припинення російської агресії та мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

«Місцеві вибори на Донбасі можуть відбутись лише за умови дотримання українського законодавства та високих стандартів ОБСЄ, зокрема після деокупації, виведення російських військ та повернення Україною контролю над державним кордоном. Міністри закордонних справ держав-членів ЄС підтримують нашу позицію», - підкреслив Вадим Пристайко, коментуючи підсумки зустрічі.

У рамках засідання Міністр висловив вдячність стороні ЄС за невизнання незаконної паспортизації Росією громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території Луганської та Донецької областей. Окрім того, очільник зовнішньополітичного відомства України закликав колег розглянути можливість розширення персональних санкцій після проведення Росією так званих «місцевих виборів» в тимчасово окупованому Криму.

Представники інституцій та держав-членів Євросоюзу запевнили у послідовній підтримці суверенітету та територіальної цілісності України, а також зусиль української влади з метою імплементації Мінських домовленостей та реалізації комплексної програми реформ, зокрема у контексті проведення 29 жовтня в Маріуполі інвестиційної конференції, спрямованої на підтримку регіону Приазов‘я та східних областей України.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes