Міністерство закордонних справ України

Київ 09:49

Міністр Вадим Пристайко взяв участь у засіданні Комітету Європейського Парламенту у закордонних справах

15 жовтня, 16:07

14 жовтня 2019 року у рамках візиту до Брюсселя (Королівство Бельгія) Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко взяв участь у засіданні Комітету Європейського Парламенту у закордонних справах.

Ключовою темою засідання була безпекова ситуація на сході нашої держави, шляхи подолання військової агресії Росії проти України, а також зусилля української сторони з реалізації Мінських домовленостей. 

Міністр підкреслив виключну роль, яку протягом тривалого часу відіграє Європейський Парламент не лише для підтримки внутрішніх реформ в Україні, але й в протидії збройній агресії Російської Федерації.

Вадим Пристайко детально окреслив позицію та червоні лінії української сторони у контексті врегулювання конфлікту на Донбасі.

“Україна є та залишатиметься унітарною державною, сценарій федералізації є неприйнятним. Встановлення необхідних безпекових умов є обов’язковою передумовою проведення місцевих виборів на Донбасі: російські військові формування, найманці та зброя мають бути виведені з території України. Окрім того, ми маємо відновити повний контроль над тимчасово неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону» , - наголосив Вадим Пристайко.

Дискусія з європарламентарями засвідчила незмінну підтримку депутатами територіальної цілісності та незалежності нашої держави, а також прагнення сприяти її подальшій економічній та політичній інтеграції з Європейським Союзом. У рамках засідання було також позитивно відзначено завершення формування органів міжпарламентської співпраці Україна-ЄС як важливого механізму для комплексної імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes