Міністерство закордонних справ України

Київ 10:27

В Посольстві України в Азербайджанській Республіці було проведено Конференцію на тему «Історія нескореного народу» #Holodomor86 #Голодомор86 #ДеньГідностіТаСвободи

22 листопада 2019, 16:34

Щороку, у листопаді, в Україні проводяться заходи, пов’язані з двома доленосними сторінками історії нашої держави: 21 листопада – День Гідності та Свободи, а в останню суботу місяця – День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років - геноциду Українського народу.

З цієї нагоди 22 листопада 2019 року в Посольстві України в Азербайджанській Республіці було проведено Конференцію на тему «Історія нескореного народу», у якій узяли участь представники організацій української діаспори в Азербайджані, азербайджанські науковці та студенти, а також відомий історик, професор Київського національного університету ім. Т.Шевченка Володимир Сергійчук.

У своєму виступі під час заходу Посол України Владислав Каневський наголосив, що правда про трагічні сторінки нашої історії – це складова ДНК нації, яка відстоює свою свободу і гідність. У свою чергу Голодомор – це страшний спадок Голодомору продовжує жити трагічною пам’яттю серед українського народу, безпрецедентний злочин сталінської тоталітарної системи, який став, по суті, національною катастрофою. Ця трагедія й сьогодні є частиною родинної історії майже кожного українця, історією, яка болить, про яку потрібно говорити заради нашого майбутнього, історія нескореного і незламного народу!

 

 

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять загиблих.

Продемонстровані документальні фото- і відеоматеріали дозволили присутнім наочно побачити атмосферу згаданих подій.

Основний гість зібрання, професор В.Сергійчук повідомив про нові відкриття в історичних дослідженнях, які підтверджують цілеспрямованість вчинення радянською владою злочину (Голодомору) в Україні, підкресливши, що ще багато архівних матеріалів потребують вивчення. Проте, на тлі інших випадків голоду в СРСР, Голодомор в Україні був цілеспрямованим і неспівставним за своїм характером і кількістю жертв (понад 7 млн осіб, 3,5 млн. з яких – діти). Було наведено докази, що Голодомор – це злочин Сталінського режиму і геноцид українства, так свідчать факти.

У дискусіях також взяв участь декан історичного факультету Бакинського державного університету Азад Рзаєв.

Наприкінці заходу, учасникам було запропоновано долучитися 23 листопада о 16:00 год. до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті!», під час якої українці вдома та по всьому світу запалюватимуть свічки, вшановуючи пам'ять загиблих від Голодомору.

Останні новини

До Посольства України надійшли співчуття у зв'язку із катастрофою авіарейсу Тегеран-Київ "Міжнародних авіаліній України" | 10 січня, 18:04

До Посольства України в Азербайджанській Республіці надійшли чисельні співчуття у зв'язку із жахливою катастрофою 8 січня літака Boeing-737 рейсу Тегеран-Київ компанії "Міжнародні авіалінії України", що забрала життя 176 людей. 

В Баку відбувся святковий концерт «Українські вечорниці - 2019» | 28 грудня 2019, 23:05

28 грудня в Баку відбувся традиційний святковий концерт «Українські вечорниці - 2019», організований діаспорськими організаціями «Український конгрес Азербайджану» та «Українська громади імені І.Франка у місті Сумгаїт». Проведення наприкінці кожного року таких заходів стало вже доброю традицією, яка активно підтримується Посольством України в Азербайджані.

Відбулась зустріч голів Центральних виборчих комісій України та Азербайджану | 22 грудня 2019, 17:03

22 грудня, напередодні проведення в Азербайджані чергових муніципальних виборів, офіційні спостерігачі Голова ЦВК України О.Діденко та заступник Голови В.Плукар зустрілись з Головою ЦВК М.Панаховим. У зустрічі також узяв участь Посол України в АР В.Каневський.

Посол України в Азербайджанській Республіці В.Каневський провів зустріч з Міністром енергетики Азербайджанської Республіки П.Шахбазовим | 19 грудня 2019, 16:06

Відповідно до домовленостей, досягнутих за результатами переговорів Президента України В.Зеленського з Президентом Азербайджанської Республіки І.Алієввим, Посол України в Азербайджанській Республіці В.Каневський провів зустріч з Міністром енергетики Азербайджанської Республіки П.Шахбазовим.

Перша леді України О.Зеленська ознайомилася з роботою Українського жіночого бізнес-клубу в Баку | 19 грудня 2019, 10:20

У рамках офіційного візиту Президента України до Азербайджану  перша леді Олена Зеленська зустрілася з представницями Українського жіночого бізнес-клубу у м. Баку.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes