Впровадження інструменту «Twinning» було започатковано Європейською Комісією в 1997 році у зв’язку з розширенням Європейського Союзу. Цей новий інструмент інституційної розбудови був створений з метою адаптації законодавства країн-бенефіціарів до законодавства ЄС.
На сьогодні вже впроваджено більше двох тисяч проектів «Twinning».
Для країн СНД інструмент «Twinning» став доступним з 2005 року у формі так званого проекту «Tacis».
«Twinning» – це форма безпосередньої технічної взаємодії між органами влади держав-членів ЄС та країн-бенефіціарів. «Twinning» має на меті допомагати країнам-бенефіціарам покращувати та підсилювати адміністративне функціонування органів державної влади, їх структуру, людські ресурси, управлінський потенціал, що має сприяти апроксимації національного законодавства до acquis communautaire (законодавство ЄС).
Визначальною рисою проекту «Twinning» є безпосередній обмін специфічним досвідом у окремо взятій сфері державного регулювання з метою впровадження норм та стандартів ЄС, передачу передової практики між державними органами країн-членів ЄС та їхніми партнерами-бенефіціарами.
Проект «Twinning» може бути «класичним» (Classic, тривалістю до 36 місяців), так і «полегшеним» (Light, тривалістю до 6 місяців).
Україні була першою серед країн, що розпочали використання інструменту «Twinning».
Проекти «Twinning», що реалізуються в Україні, зосереджуються на наближенні українського законодавства до acquis communautaire, а також мають елементи інституційної реформи.
Координацією процесу реалізації проектів «Twinning» в Україні опікується Національне агентство України з питань державної служби через відкритий 22 листопада 2006 р. Адміністративний офіс програми.
Україна є одним з лідерів за кількістю проектів «Twinning». Наразі робочий план «Twinning» в Україні нараховує понад 50 проектів у сферах державного внутрішнього фінансового контролю, конкурентної політики, регулювання ринку електроенергетики, цивільної авіації, норм і стандартів, космічних технологій, безпеки дорожніх перевезень, транспортної політики і внутрішніх справ).
До впровадження інструменту «Twinning» на сьогодні залучені 33 державні органи (установи) України.