У контексті подій на атомній електростанції «Фукусіма-1» в Японії 23 червня 2011 року, Україна приєдналася до Спільної декларації Європейської Комісії та країн-сусідів ЄС щодо здійснення цільової оцінки потенціалу безпеки АЕС на своїй території. Результати стрес-тестів на АЕС в ЄС та країнах-сусідах оприлюднено 4 жовтня 2012 р. у відповідній комунікації Єврокомісії.
За результатами стрес-тестів в Україні розроблено додаткові заходи щодо підвищення безпеки на АЕС, які включені до «Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій», реалізація якої розпочата ДП НАЕК «Енергоатом» і триватиме до 2017 року. За оцінками НАЕК «Енергоатом» витрати на підвищення безпеки АЕС в Україні складуть приблизно 1,2 млрд. євро.
12 березня 2013 р. ЄБРР виділив Україні 300 млн євро фінансування на реалізацію зазначеної програми. 7 серпня 2013 року підписано кредитну та гарантійну угоди з Євратомом на суму 300 млн євро.
Реалізуються проекти, спрямовані на приведення в екологічно безпечний стан майданчика Чорнобильської АЕС, згідно з переглянутим кошторисом та графіком. Внесок ЄС до реалізації проектів, які фінансуються Чорнобильським фондом «Укриття» та Рахунком ядерної безпеки, становить понад 400 млн євро (близько 20% від загальних витрат, обсяг яких оцінюється на рівні 2 млрд. євро).
На початку грудня 2014 р. ЄБРР схвалив виділення кредиту в обсязі 350 млн євро на фінансування будівництва проекту «Укриття» на Чорнобильській АЕС.