• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Français
  • Español
  • Português
  • العربية
Дмитро Кулеба на Раді міністрів закордонних справ ЄС: головне завдання - забезпечити успіх українського піхотинця
Опубліковано 13 листопада 2023 року о 14:15

У понеділок, 13 листопада, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь у Раді міністрів закордонних справ Європейського Союзу та закликав збільшити військову допомогу для України, ухвалити в грудні рішення щодо початку переговорів про вступ України до ЄС, а також прискорити роботу над 12 пакетом санкцій проти РФ та посилити взаємодію з країнами Азії, Африки та Південної Америки завдяки Формулі миру та гуманітарній програмі Grain From Ukraine.

“Ми маємо завжди пам’ятати, хто є головною дійовою особою в російсько-українській війні. Чиї дії задають напрям європейської історії. Чий успіх забезпечить перемогу України та всієї Європи. Це український піхотинець. Всі роди військ важливі, але лише коли піхотинець бере чергову посадку або вступає до села, вони вважаються звільненими, і це, зрештою, змінює ситуацію на передовій, потім заголовки ЗМІ, а згодом і політичні рішення”, - заявив міністр.

Дмитро Кулеба нагадав європейським колегам, що українські піхотинці - це звичайні українські чоловіки та жінки, більшість з яких раніше не служили в армії. Це люди різного походження, які зробили вибір стати на захист своєї країни. 

“Давайте відсунемо вбік всі нюанси процесу ухвалення політичних рішень та сфокусуємося на головному питанні: що ми маємо дати українському піхотинцю, аби забезпечити його успіх? Відповідь складається з двох компонентів: засоби для виконання роботи та моральний дух”, - наголосив він. 

Глава МЗС України висловив вдячність ЄС за надання зброї та боєприпасів, а також кроки, які піднімають моральний дух наших людей, зокрема наших воїнів. Він наголосив, що неможливо переоцінити позитивний вплив нещодавнього рішення Єврокомісії, яка рекомендувала відкрити переговори про вступ України до ЄС. 

“Завдяки позитивній рекомендації Єврокомісії українці відчули, що наша боротьба не даремна, що наші зусилля визнані. Ми розраховуємо на одностайну підтримку ваших лідерів у грудні, коли Європейська Рада зустрінеться для схвалення рішення щодо відкриття переговорів про вступ України до ЄС”, - зауважив він.

Дмитро Кулеба запевнив, що Україна докалає всіх зусиль задля ухвалення рішення про рамку переговорів та нагадав, що вже у день публікації Єврокомісією звіту, Президент України Володимир Зеленський підписав відповідний указ про підготовку до переговорів. 

Міністр детально зупинився на пріоритетних військових потребах України. Він закликав збільшити військову підтримку та скоротити час її доставки. Зокрема йдеться про бойову авіацію, артилерійські системи, РСЗВ, броньовані машини, танки, боєприпаси, засоби РЕБ, радари, дрони, далекобійні ракети та інші позиції.

Глава МЗС окремо наголосив на важливості подальшого посилення протиповітряної та протиракетної оборони ближнього, середнього та дального радіусу дії та надання відповідних боєприпасів.

“Ми вдячні за всю надану підтримку. Ми розраховуємо на отримання восьмого траншу в рамках фонду миру та створення спецфонду в межах Європейського фонду миру на 20 мільярдів євро для допомоги Україні. Важливо також прискорити імплементацію спільного плану ЄС з надання 1 мільйона артилерійських боєприпасів”, - зазначив міністр.

Глава МЗС України нагадав свій заклик до створення спільного простору оборонних індустрій держав ЄС і країн-кандидатів на вступ: “Згодом ця співпраця має стати одним зі стовпів Спільної політики безпеки та оборони ЄС”. Він також закликав прискорити ухвалення 12 пакету санкцій ЄС проти Росії.

На тлі загострення на Близькому Сході Дмитро Кулеба запропонував колегам суттєво посилити співпрацю з країнами Африки, арабського світу, Азії та Південної Америки. За словами українського міністра, сьогодні існують два інструменти для зміцнення контактів із цими регіонами: українська Формула миру та гуманітарна програма Grain From Ukraine, започатковані Президентом України Володимиром Зеленським.

“Переговори щодо Формули миру мають позитивну динаміку попри ескалацію на Близькому сході. Зустріч на Мальті у жовтні була дуже вчасною та успішною. Ми вдячні Європейські Раді, Єврокомісії та державам-членам за участь. Маємо працювати ще активніше для забезпечення ширшого представництва глобальних партнерів та підготовки до Глобального саміту миру”, - підкреслив він.

Міністр нагадав, що 25 листопада у Києві відбудеться другий Міжнародний саміт з продовольчої безпеки, присвячений програмі Grain From Ukraine. Він закликав ЄС та держави-члени взяти в ньому участь, адже це найкращий спосіб продемонструвати партнерам в Азії, Африці, арабському світі та Південній Америці, що європейська спільнота залишається відданою співпраці попри кризи в інших частинах світу.

“Ми всі зацікавлені у сильній, об’єднаній та процвітаючій Європі. Нині в Європі триває війна, масштабу якого наш континент не бачив 80 років. Вся наша увага має бути на тих, хто на передовій. В наших спільних інтересах надати українському піхотинцю всі необхідні засоби та ухвалити рішення, які піднімають моральний дух. Прокидаючись та засинаючи, ми всі маємо запитувати себе: “Що ще можна зробити, щоб допомогти цим молодим українцям і українкам досягти успіху?” Немає більш важливого завдання на сьогодні. І я переконаний, що ми маємо достатньо сили та цілеспрямованості для здійснення необхідних кроків, якщо ми триматимемося курсу та залишатимемось відданими нашій меті”, - підсумував міністр.

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux