Рамкові рекомендації
щодо модальностей можливої участі представників громадських об’єднань України у спільних з представниками РФ регіональних/міжнародних заходах
Внаслідок повномасштабної збройної агресії проти України діяльність української сторони у рамках міжнародних міжурядових/міжнародних міжурядових регіональних організацій націлена, серед іншого, на:
Проте, крім міжнародних міжурядових/міжнародних міжурядових регіональних організацій, є також ціла низка міжнародних/регіональних неурядових організацій та форматів багатостороннього співробітництва.
У зв’язку з цим, МЗС України розробило рамкові рекомендації загального характеру щодо модальностей можливої участі представників громадських об’єднань України у спільних з представниками РФ регіональних/міжнародних заходах.
Важливо! Підготовлений МЗС України текст має виключно рекомендаційний характер. Остаточне рішення щодо модальностей можливої участі представників громадських об’єднань України у тому чи іншому регіональному/міжнародному заході було б варто ухвалювати також з урахуванням відповідних попередніх рекомендацій профільного Міністерства чи відомства (за згодою).
1. Просування політики ізоляції РФ
Системна робота з організаторами заходів (зокрема, шляхом направлення відповідних аргументованих звернень як персональних, так і колективних) щодо необхідності припинення будь-яких форм співпраці з РФ допоки триває російська агресія проти України. Така превентивна робота має сприяти ухваленню членами організацій рішень щодо скасування/призупинення участі представників РФ у регіональних/міжнародних заходах, припинення спільних з РФ наукових/ культурних/ дослідницьких та інших програм/проєктів, а також фінансування спільних з РФ чи спрямованих на РФ програм/проєктів.
Під час визначенні оптимальних заходів з обмеження участі РФ в регіональних/міжнародних організаціях та інших форматах багатостороннього співробітництва варто зважати також на таке:
Можливі заходи з ізоляції РФ у рамках міжнародних/регіональних неурядових організацій та в інших форматах багатостороннього співробітництва:
2. Дії представників громадських об’єднань України у рамках спільних з представниками РФ заходів
У разі неможливості запобігти участі представників російської сторони у міжнародному/регіональному заході, пропонували б керуватись таким:
Питання участі українських представників має розглядатись індивідуально в кожному конкретному випадку, у тому числі з урахуванням:
Важливо! Зусилля з міжнародної ізоляції РФ не мають призводити до де-факто самоізоляції самої України. Відтак, остаточне рішення щодо модальностей можливої участі ухвалюється керівником/керівним органом відповідного українського громадського об’єднання, яке делегує учасника/делегацію, у тому числі з урахуванням тактичної/стратегічної важливості цього заходу для української сторони.
У разі ухвалення рішення про участь, слід активно використовувати інструмент бойкоту виступів російських учасників, зокрема, шляхом демонстративного залишення зали українським представником/делегацією та, у разі такої можливості, делегаціями/представниками країн-партнерів України.
Уникати дій, які можуть дискредитувати українських представників, зокрема:
У рамках заходу спробувати провести з його організаторами роз’яснювальну роботу з метою донесення позиції України з питання неприйнятності участі РФ.