• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Стара версія
Ліга арабських держав
Опубліковано 23 жовтня 2019 року о 12:20

Ліга арабських держав (ЛАД)

 Ліга арабських держав (ЛАД) – регіональна міжурядова організація, створена у Каїрі 22 березня 1945 р.

До складу ЛАД входить 22 держави: Єгипет, Судан, Сомалі, Джибуті, Коморські острови, Ірак, Йорданія, Сирія, Ліван, Алжир, Лівія, Туніс, Марокко, Мавританія, Ємен, Кувейт, Саудівська Аравія, Катар, Бахрейн, Оман, ОАЕ, а також Палестина.

Штаб-квартира ЛАД розташована у м.Каїр (Єгипет).

Вищим керівним органом Організації є Рада ЛАД, що скликається двічі на рік (як правило, у березні та вересні) на рівні міністрів закордонних справ. У разі агресії або її загрози держава-член ЛАД може вимагати негайного скликання Ради ЛАД. Рада має право розглядати суперечки між державами-членами Організації.

Глава організації ЛАД – Генеральний секретар.

Офіційна мова – арабська.

Діяльність Ліги ґрунтується на її Статуті (11 травня 1945 р.). Генеральний секретар ЛАД обирається Радою на 5 років.

У 1950 р. ЛАД отримала статус спостерігача при ООН.

Ліга має свої представництва або інформаційні бюро у Франції, Англії, Німеччині, Іспанії, Австрії, Італії, Бельгії, Швейцарії, Греції, Канаді, США, Бразилії, Аргентині, Мексиці, Японії, Китаї, Індії, Кенії, Сенегалі, Ефіопії, Росії.

З метою врегулювання поточних проблем, що зачіпають інтереси арабських країн, у рамках ЛАД утворено спеціальні комітети. Держави-члени Ліги одночасно є членами спеціалізованих агенцій при ЛАД, таких як Арабська організація промислового розвитку і видобувних галузей економіки, Арабська організація сільськогосподарського розвитку, Арабська організація з атомної енергії, Арабська організація праці, Арабський поштовий союз, Арабська організація супутникового зв’язку, Арабська організація з питань освіти, культури і науки, Арабська фінансова організація тощо.

Цілі ЛАД:

- зміцнення відносин між державами-членами Організації;

- вироблення єдиної політики та координація спільних дій;

- захист незалежності і суверенітету держав-членів.

Співробітництво здійснюється у сферах: економіки, фінансів, транспорту, зв’язку, культури, охорони здоров’я, правоохоронній та гуманітарній.

У складі ЛАД функціонують Економічна рада, Об’єднана рада оборони, Постійний військовий комітет, інші постійні органи. У 1968 р. Рада ЛАД створила Постійну арабську комісію з прав людини. У 2008 р. набула чинності Арабська хартія прав людини.

Співробітництво між Україною та Лігою арабських держав (ЛАД)

21 липня 2009 р. Секретаріатом ЛАД було ухвалено рішення про акредитацію Посла України в АРЄ Повноважним представником та спостерігачем при ЛАД. Це дозволило Україні активніше долучатися до політичних процесів в арабському світі та просувати зовнішньополітичні пріоритети у регіоні.

26 вересня 2009 р. у рамках роботи 64-ї сесії ГА ООН В.о. Міністра закордонних справ України В.Хандогій і Генеральний секретар ЛАД А.Муса підписали Меморандум про взаєморозуміння між МЗС України та Секретаріатом ЛАД, у якому зафіксовано прагнення сторін розвивати дружні відносини. Меморандумом визначено пріоритетні напрями співпраці у політичній, економічній та культурній сферах, започатковано механізм проведення регулярних політичних консультацій між МЗС України та Секретаріатом ЛАД.

Посольство України в Єгипті на регулярній основі запрошується до участі у засіданнях ЛАД, проводить зустрічі з представниками арабських країн при організації для координації близькосхідної політики України з регіональними акторами.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux