• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
 • Español
 • Português
 • العربية
Вакансії
Конкурси на зайняття посад
Тип вакансій
Структурний підрозділ
Період публікації
Статус вакансії

Код вакансії
281120191
Посада
Перший секретар відділу з питань співробітництва в політичній, безпековій і оборонній галузях
Управління консульського обслуговування Департаменту консульської служби
Дата публікації 20 листопада 2019
Прийом документів до 16 грудня 2019
Вимоги до кандидатів
Триває прийом документів Результат конкурсу

Конкурс на зайняття посади, ще триває

Код вакансії
281120191
Дата публікації 20 листопада 2019
Прийом документів до 16 грудня 2019
Вимоги до кандидатів

Конкурс на зайняття посади, ще триває

Код вакансії
281120191
Дата публікації 20 листопада 2019
Прийом документів до 16 грудня 2019
Вимоги до кандидатів
Конкурс завершено Результат конкурсу
Переможець конкурсу
Мороз Віталій Романович
Кількість балів
10,00
Другий за результатами кандидат
Васильєва Наталія Костянтинівна
Кількість балів
9,72
Завантажити ще
Актуальні питання та відповіді

1. Скільки триває довготермінове відрядження?

Строк довготермінового відрядження працівників дипломатичної служби, як правило, становить до чотирьох років у державах з нормальними кліматичними умовами та стабільною безпековою ситуацією і до трьох років - у державах з важкими кліматичними умовами або складною безпековою ситуацією.

2. На який час призначаються переможці доборів на вакантні посади дипломатичної служби під час дії воєнного стану?

Переможці доборів призначаються на посаду строково, до призначення на цю посаду переможця конкурсу, але не більше ніж 12 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану.

3. Якими є умови оплати праці на посади в закордонних дипломатичних установах?

Особі, яка призначена на посади в закордонних дипломатичних установах України встановлюється заробітна плата, яка складається з посадового окладу, надбавок та інших виплат, передбачених законодавством України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 р. № 15) та компенсаційні виплати в іноземній валюті на час перебування у довготерміновому відрядженні, які включають в себе компенсаційні виплати, виплати на оренду житла, медичне страхування, відшкодування витрат на мобільний телефон та інтернет зв’язок, кошти на навчання дітей в навчальних закладах середньої освіти та дошкільних закладах, надбавку на утримання дітей віком до 18 років (постанови Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 333 та від 21 грудня 2020 р. № 1288). 

4. Чи звільняються працівники органів дипломатичної служби від мобілізації на особливий період?

Так. Згідно з чинним законодавством, працівники призначені на посади в закордонних дипломатичних установах України підлягають бронюванню на період мобілізації в Україні на час перебування в довготерміновому відрядженні, тоді як працівники апарату МЗС – відстрочці від призову на військову службу.

5. Які пільги та гарантії мають непрацюючі інші з подружжя працівників дипломатичної служби, які перебувають за кордоном за місцем довготермінового відрядження таких працівників?

Законодавством передбачено нарахування та сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за непрацюючого іншого з подружжя працівника дипломатичної служби, який перебуває за місцем довготермінового відрядження такого працівника (постанова Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019р. №164).

Крім цього, іншому з подружжя, який перебував за кордоном за місцем довготермінового відрядження працівника дипломатичної служби, після закінчення строку такого відрядження надається посада в державних органах, на державних підприємствах, в установах, організаціях, де він працював до виїзду за кордон, рівнозначна тій, яку він займав до звільнення (стаття 37 Закону України «Про дипломатичну службу»).

6. Де можна знайти перелік тестових питань на знання спеціального законодавства?

Перелік тестових питань знаходиться на сайті МЗС в рубриці «Вакансії» – «Тестові питання на знання спеціального законодавства» за посиланням https://mfa.gov.ua/vacancies

7. Чи потрібно подавати сертифікат щодо володіння державною мовою разом з пакетом необхідних документів?

Сертифікат щодо володіння державною мовою кандидатами на період дії воєнного стану не подається.

8. Яким чином можна підтвердити рівень володіння іноземними мовами для участі у доборі?

Рівень володіння іноземною мовою може бути підтверджено шляхом подання учасником добору на зайняття вакантних посад дипломатичної служби оригіналу сертифіката, що посвідчує складання міжнародного іспиту (тесту) щодо володіння іноземною мовою, за умови наявності такого сертифіката у переліку за посиланням: https://mfa.gov.ua/storage/app/sites/1/Docs/vakansii_testy_dodatki/listofcertificates.doc

Крім цього, існує можливість складання тестування для підтвердження рівня володіння іноземними мовами в Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка. З детальними умовами можна ознайомитись на сайті Академії за посиланням https://da.mfa.gov.ua/ltc/services/

Відкритий набір послів

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба оголосив відкритий набір послів 


«Я постійно шукаю нових людей. Тому що саме сплав досвідчених дипломатів та нових кадрів робить МЗС сильнішим.


Ми відновили відкриті конкурси на посади за кордоном. Але настав час зробити і справжню революцію: вперше дати громадянам України відкриту можливість пропонувати міністру свою кандидатуру на посаду Посла. 


Відсьогодні це може зробити кожен зсередини дипломатичної служби і кожен ззовні. Ми шукаємо сильних, і не важливо звідки ви прийдете. Але відбір буде вкрай ретельним.


Кожен, хто вноситиме свою кандидатуру, має поділяти принципи чотирьох «П».


Професіоналізм, Патріотизм, Порядність — це кредо кожного українського дипломата, незалежно від посади, яке сформулював міністр Геннадій Удовенко.


Четверте «П» додаю на вимогу часу —  Перемога. Сьогодні головна вимога до дипломата — це здатність реальними справами та результатами робити внесок у Перемогу. Без неї все інше втратить сенс.


Якщо відчуваєте, що це ваше, зробіть цей крок. Хто знає, можливо, саме Ви - новий Посол України».


Дмитро Кулеба, 13 березня 2023 р.

Для подачі кандидатури необхідно надіслати на електронну адресу [email protected] документи, які підтверджують відповідність спеціальним вимогам:


Тема листа має бути в форматі:
[“ПУ:Прізвище_кандидата - Перелік країн, на які подаєте свою кандидатуру”]Наголошуємо, що законодавство не передбачає проведення конкурсів на посаду керівника закордонної дипломатичної установи України. Кандидатури, які відповідають нижче визначеним вимогам, розглядатимуться виключно Міністром закордонних справ України як потенційні претенденти на вакантні посади послів. HR-служба зв’язуватиметься лише з відібраними Міністром кандидатами для організації співбесід. 


Міністр вносить пропозиції щодо призначення на посаду керівника закордонної дипломатичної установи  на розгляд Президента України, який і ухвалює остаточне рішення.


Кандидатура має відповідати спеціальним вимогам до громадян України, які претендують на вступ на дипломатичну службу, а саме:


 • наявність вищої освіти із ступенем не нижче магістра;

 • володіння відповідним рівнем професійної компетентності;

 • володіння іноземними мовами (крім державної мови країни-агресора);

 • стан здоров’я, який дозволяє перебувати у довготерміновому відрядженні;

 • відсутність обставин, що можуть перешкоджати виконанню посадових обов’язків під час роботи в системі органів дипломатичної служби (відсутність потенційного конфлікту інтересів кандидата на посаду посла, або обставин, що можуть викликати відмову іноземної країни в акредитації в якості посла).


Нагадуємо, що до основних завдань Посла України входять:


 • представництво України в державі перебування та підтримання з нею офіційних відносин;

 • захист національних інтересів України у державі перебування;

 • розвиток політичних, економічних, культурних, гуманітарних, наукових та інших зв’язків з державою перебування;

 • захист прав та інтересів громадян і юридичних осіб України в державі перебування;

 • координація діяльності державних органів щодо забезпечення реалізації єдиного зовнішньополітичного курсу України у відносинах з державою перебування.

Наразі здійснюється пошук кандидатів на посади послів у таких країнах (перелік постійно оновлюється): 

 • Алжирська Народна Демократична Республіка;

 • Республіка Ангола;

 • Республіка Вірменія;

 • Республіка Гана;

 • Грецька Республіка;

 • Федеративна Демократична Республіка Ефіопія;

 • Ісламська Республіка Іран;

 • Республіка Кот-д’Івуар;

 • Ліванська Республіка;

 • Малайзія;

 • Королівство Норвегія;

 • Султанат Оман;

 • Республіка Судан;

 • Об'єднана Республіка Танзанія.

Визначення рівня володінням іноземними мовами

Відповідно до статті 13 Закону України «Про дипломатичну службу» однією з спеціальних вимог до осіб, які претендують на вступ на дипломатичну службу є володіння іноземними мовами в обсязі, необхідному для виконання посадових обов’язків.

Іноземні мови та обсяг (рівень володіння іноземною мовою), необхідний для виконання посадових обов’язків зазначаються в умовами проведення конкурсу.

Визначення рівня володіння іноземною мовою здійснюється Центром мовної підготовки Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ України (ЦМП) відповідно до Порядку визначення рівня володіння іноземною мовою кандидатами на зайняття посад дипломатичної служби категорій «Б» і «В» та посадовими особами дипломатичної служби, затвердженого наказом Міністерства закордонних справ України від 21.11.2019  № 515, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.12.2019 за № 1250/34221.

Рівень володіння іноземною мовою також може бути підтверджено шляхом подання учасником оригіналу сертифіката, що посвідчує складання міжнародного іспиту (тесту) щодо володіння іноземною мовою, за умови наявності такого сертифіката у переліку.

Щодо інших мов, визнаються сертифікати, що видані ліцензованими національними центрами відповідних країн, згідно Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти.

Термін давності складання міжнародного іспиту на визначення рівня володіння іноземною мовою не повинен перевищувати три роки. 

Учасник, який має відповідний сертифікат, що посвідчує складання міжнародного іспиту (тесту) щодо володіння іноземною мовою, для зарахування визначеного цим документом рівня має пред’явити його оригінал.

За відсутності сертифікату з іноземної мови, кандидат може пройти тестування з визначення рівня володіння іноземною мовою у Центрі мовної підготовки Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка, та отримати довідку встановленого зразка. Термін дії довідки – шість місяців для рівнів А1-В2, один рік для рівня С1.

Повторне тестування з метою покращення результатів можливе не раніше, ніж за три місяці.

За більш детальною інформацією звертатись за телефонами: 279-45-00, 70-19

Визначення рівня володіння державною мовою

Інформуємо, що згідно з пунктом 8 частини першої статті 44 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі – Закон) до повноважень Національної комісії зі стандартів державної мови (далі – Комісія) належить організація іспитів для визначення рівня володіння державною мовою та призначення спеціально уповноважених державою установ (організацій), які проводять іспити.

Статтею 9 Закону встановлено вичерпний перелік осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків. Згідно з частиною другою статті 10 особи, визначені пунктами 1, 3, 4, 7, 9, 10, 13 частини першої статті 9 Закону мають засвідчувати рівень володіння державною мовою державним сертифікатом (далі – державний сертифікат), який видає Комісія. До переліку таких осіб належать державні службовці усіх рівнів; голови місцевих державних адміністрацій, їх перші заступники та заступники; особи начальницького (середнього і вищого) складу Національної поліції, інших правоохоронних та розвідувальних органів, посадові особи інших органів, яким присвоюються спеціальні звання; прокурори; керівники закладів освіти всіх форм власності.

Звертаємо увагу, що частина друга статті 10 Закону, у якій зазначено, що рівень володіння державною мовою засвідчується державним сертифікатом, що видається Комісією, набирає чинності 16 липня 2021 року.

Відтак, для отримання сертифіката про рівень володіння державною мовою, претенденту, починаючи з 16 липня 2021 року, необхідно:

- онлайн зареєструватися за посиланням: https://exam.mova.gov.ua, зазначивши ПІБ, дату, місце і час складання іспиту (із запропонованих варіантів);

- скласти іспит у Комісії або уповноваженій установі, використовуючи спеціально розроблену іспитову систему;

- отримати державний сертифікат, який діє безстроково, через електронний кабінет.

 Іспит планується проводити на спеціально створених іспитових майданчиках.

 Складання іспиту на рівень володіння державною мовою здійснюватиметься відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 409.

З Програмою іспиту на рівень володіння державною мовою для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків та зразками завдань можна ознайомитися за посиланням: https://mova.gov.ua/diyalnist-i-proyekti/ispit-na-riven-volodinnya-derzhavnoyumovoyu.

З метою підвищення поінформованості громадян про складання іспиту на рівень володіння державною мовою розміщуємо посилання на відеофайл: https://bit.ly/2T5GKGS  та пам’ятку стосовно підготовки до іспиту на визначення рівня володіння державною мовою особами, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків.

Особливості конкурсу на зайняття посад дипслужби категорій «Б» і «В»

Особливості проведення конкурсу на зайняття посад дипломатичної служби категорій «Б» і «В», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 728 «Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби».

Особа, яка виявила бажання взяти участь у конкурсі на зайняття посад дипломатичної служби категорій “Б” і “В”, замість заяви, передбаченої підпунктом 1 пункту 19 цього Порядку, подає заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади за формою згідно з додатком 20.

Кандидати на зайняття посад дипломатичної служби категорій “Б” і “В” проходять тестування на знання законодавства та тестування на знання спеціального законодавства.

Тестування на знання спеціального законодавства проводиться з метою визначення рівня знань нормативно-правових актів, зазначених у компонентах відповідної вимоги до професійних знань кандидата, що пов’язані із виконанням завдань посадовою особою дипломатичної служби.

Кожен перелік тестових питань на знання спеціального законодавства та варіанти відповідей затверджуються МЗС та оприлюднюються на його офіційному веб-сайті. Зазначений перелік включає не менш як 100 питань на знання не більше п’яти нормативно-правових актів, які застосовуються для виконання завдань у відповідній сфері діяльності органів дипломатичної служби.

Кожне питання передбачає чотири варіанти відповіді, один з яких є правильним.

Під час проведення тестування на знання спеціального законодавства питання для кожного кандидата обираються автоматично з відповідного переліку тестових питань. Одне тестове завдання включає 25 тестових питань.

Час для проведення тестування на знання спеціального законодавства повинен становити не більше ніж 25 хвилин.

Результати тестування на знання спеціального законодавства можуть використовуватися протягом шести місяців з дня його проходження, у тому числі в день отримання таких результатів, під час участі кандидата в інших конкурсах, за умови відповідності переліку нормативно-правових актів, визначеного у компонентах відповідної вимоги. При цьому кандидат зобов’язаний з’явитися під час проходження етапу тестування у визначений конкурсною комісією час для надання доступу адміністратору до результатів тестування.

За результатами проходження тестування на знання спеціального законодавства виставляються такі бали:

1. для посад категорії «Б»:

 • 2 бали — кандидатам, які відповіли правильно на 22 питання тестового завдання i більше;
 • 1 бал — кандидатам, які відповіли правильно на 17—21 питання тестового завдання;
 • 0 балів — кандидатам, які відповіли правильно на 16 і менше питань тестового завдання;

2. для посад категорії «В»:

 • 2 бали — кандидатам, які відповіли правильно на 20 питань тестового завдання i більше;
 • 1 бал — кандидатам, які відповіли правильно на 15—19 питань тестового завдання;
 • 0 балів — кандидатам, які відповіли правильно на 14 і менше питань тестового завдання.

Кандидати, які за результатами проходження тестування на знання спеціального законодавства набрали 0 балів, а також кандидати, які не з’явилися для його проходження протягом часу, передбаченого для тестування всіх кандидатів, вважаються такими, що не пройшли конкурс. Такі кандидати не допускаються до чергового етапу конкурсу.

Кандидати, які набрали від 1 до 2 балів, вважаються такими, що пройшли тестування на знання спеціального законодавства та допускаються до наступного етапу конкурсу - визначення рівня володіння іноземною мовою.

Визначення рівня володіння іноземною мовою – здійснюється Центром мовної підготовки Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ України, відповідно до порядку, затвердженого МЗС.

За результатами визначення рівня володіння іноземною мовою відповідно до глобальної шкали Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти встановлюються такі рівні володіння іноземною мовою: «А1», «А2», «В1», «В2», «С1», «С2». Нульовий рівень володіння іноземною мовою “F” встановлюється кандидатам, які володіють іноземною мовою в обсязі, що не є достатнім для визначення рівня.

За результатами визначення рівня володіння іноземною мовою виставляються такі бали:

 • 2 бали — кандидатам, рівень володіння іноземною мовою яких є вищим, ніж зазначений у компоненті відповідної вимоги;
 • 1 бал — кандидатам, рівень володіння іноземною мовою яких відповідає зазначеному у компоненті відповідної вимоги;
 • 0 балів — кандидатам, рівень володіння іноземною мовою яких є нижчим, ніж зазначений у компоненті відповідної вимоги.

Рівень володіння іноземною мовою може бути підтверджений шляхом подання кандидатом сертифіката, що посвідчує складення міжнародного іспиту (тесту) щодо володіння іноземною мовою, за умови наявності такого сертифіката у переліку, який визначається МЗС та оприлюднюється на його офіційному веб-сайті.

Кандидату, який під час подання документів для участі у конкурсі надав копію відповідного сертифіката та до проходження етапу визначення рівня володіння іноземною мовою пред’явив його оригінал, зараховується визначений цим сертифікатом рівень володіння іноземною мовою.

Кандидати, які за результатами визначення рівня володіння іноземною мовою набрали 0 балів, а також кандидати, які не з’явилися для його визначення протягом часу, передбаченого для проходження цього етапу конкурсу, вважаються такими, що не пройшли конкурс. Такі кандидати не допускаються до наступного етапу конкурсу.

Перед проведенням співбесіди з членами конкурсної комісії МЗС формується попередній рейтинг кандидатів за результатами пройдених етапів конкурсу.

До співбесіди допускаються не більше семи кандидатів, які мають найвищий попередній рейтинг, а також кандидати, які мають такий самий попередній рейтинг як сьомий кандидат.

Загальна кількість балів кандидата на зайняття посад дипломатичної служби категорій «Б» і «В», визначається шляхом додавання середніх балів за кожною окремою вимогою та балів за результатами тестування на знання законодавства, тестування на знання спеціального законодавства та визначення рівня володіння іноземною мовою.

Тестові питання на знання спеціального законодавства

Перелік тестових питань на знання спеціального законодавства та варіанти відповідей:

 • тестові питання та варіанти відповідей для оцінки знання спеціального законодавства під час проведення конкурсу на зайняття посад дипломатичної служби категорії «Б» (Додаток 1);

 • тестові питання та варіанти відповідей для оцінки знання спеціального законодавства під час проведення конкурсу на зайняття посад дипломатичної служби категорії «В» з виконанням дипломатичних функцій (Додаток 2);
 • тестові питання та варіанти відповідей для оцінки знання спеціального законодавства під час проведення конкурсів на зайняття посад дипломатичної служби категорії «В» з виконанням консульських функцій (Додаток 3);
 • тестові питання та варіанти відповідей для оцінки знання спеціального законодавства під час проведення конкурсів на зайняття посад дипломатичної служби категорії «В» з виконанням функцій адміністративно-технічного забезпечення діяльності органів дипломатичної служби у консульській, фінансовій, адміністративно-господарській сферах та сфері діловодства (Додаток 4);

 • тестові питання та варіанти відповідей для оцінки знання спеціального законодавства під час проведення конкурсів на зайняття посад дипломатичної служби категорії «Б» та «В» з економічної тематики (Додаток 5);

 • тестові питання та варіанти відповідей для оцінки знання спеціального законодавства під час проведення конкурсів на зайняття посад дипломатичної служби категорії «Б» та «В» з тематики Європейського Союзу та євроатлантичної інтеграції (Додаток 6);

 • тестові питання та варіанти відповідей для оцінки знання спеціального законодавства під час проведення конкурсів на зайняття посад дипломатичної служби категорії «Б» та «В» з тематики міжнародних організацій ( Додаток 7); 

 • тестові питання та варіанти відповідей для оцінки знання спеціального законодавства під час проведення конкурсів на зайняття посад дипломатичної служби категорії «Б» та «В» з тематики цифрової трансформації (Додаток 8).
Нормативна база
 1. Закон України «Про державну службу».
 2. Закон України «Про дипломатичну службу».
 3. Положення про обслуговуючий персонал системи органів дипломатичної служби України.
 4. Постанова КМУ «Про затвердження розмірів компенсаційних виплат в іноземній валюті на місяць працівникам дипломатичної служби, направленим у довготермінове відрядження».
 5. Постанова КМУ « Про затвердження Порядку оплати працівникам дипломатичної служби, направленим у довготермінове відрядження, та членам їх сімей витрат, пов’язаних з наданням медичної допомоги або медичним страхуванням»
 6. Наказ від 25.06.2021 №266 «Щодо переліку експертів у сфері зовнішніх зносин».
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux