• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Стара версія
Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Туреччини
Опубліковано 01 листопада 2012 року о 00:00

Загальна інформація про країну

Офіційна назва – Турецька Республіка

Столиця – Анкара

Населення - 78,67 млн.

Площа - 783 562 км²

Різниця в часі з Україною – + 1 година взимку

Мова – турецька         

Релігія – світська держава, більшість населення сповідує іслам

Грошова одиниця – нова турецька ліра

Телефонний код країни + 90

Адреса та номери телефонів закордонної дипломатичної установи

Адреса та номери телефонів закордонної дипломатичної установи

Назва – Посольство України в Турецькій Республіці

Адреса –  Sancak Mahallesi 512, Sokak № 17, Yıldız, Çankaya, Ankara / Türkiye 06550 

Телефони – загальні питання: +90 312 440 52 89 (телефонувати у період з 09.00 по 18.00),  консульських питань: +90 312 441 54 99,  +90 312 442 16 58  (телефонувати у період з 09.00 по 18.00)

Факс – +90 312 440 68 15, +90 312 440  53  00  

Номер гарячої лінії – +90 539 550 98 98      

Електронна адреса – emb_tr@mfa.gov.ua

Посилання на сайт ЗДУ – https://turkey.mfa.gov.ua

 

Назва – Генеральне консульство України в Стамбулі

Адреса –  Adakale Sok. № 13, Şenlikköy, Florya – Bakırköy, İstanbul / Türkiye 34153 

Телефони – загальні питання: +90 212 662 25 41 (телефонувати у період з 09.00 по 18.00),  консульських питань: +90 212 662 27 35 (телефонувати у період з 09.00 по 18.00), питання ОЧЕС: +90 212 663 26 55 (телефонувати у період з 09.00 по 18.00).

Телефон оперативного чергового – +90 212 663 26 73 (цілодобово)

Факс – +90 212 662 18 76

Номер гарячої лінії – +90 530 612 55 77

Електронна адреса – gc_tr@mfa.gov.ua

Посилання на сайт ЗДУ – https://istanbul.mfa.gov.ua

Сторінка ГК на Facebook – https://goo.gl/A39WPS


 

Назва – Консульство України в Анталії

Адреса –  Çaybaşı, 1350. Sk. No:24, 07100 Muratpaşa/Antalya

Телефони – загальні питання: +90 242 312 33 77 (телефонувати у період з 09.00 по 18.00)

Факс – +90 242 312 33 78

Номер гарячої лінії – +90 554 169 96 60 - виключно в разі загрози життю чи загибелі

Електронна адреса – gc_tra@mfa.gov.ua

Посилання на сайт ЗДУ – https://antalia.mfa.gov.ua

Сторінка ГК на Facebook – https://www.facebook.com/ukrainianconsulateantalya/

 

   Загальна інформація

Режим поїздок для громадян України

Режим в’їзду: Безвізовий до 90 днів протягом 180 днів. Окрім документів для виїзду за кордон, громадяни України можуть в’їжджати до Туреччини за ID-карткою.

Увага! відповідно до вимог статті 7 Закону Турецької Республіки "Про іноземців та міжнародний захист" в момент в'їзду до Туреччини паспорт громадянина України для виїзду за кордон повинен бути дійсним не менше 150 днів.

Митні правила

Іноземець може ввезти в країну:

 • тютюнову продукцію (для осіб у віці старше 18 років): 200 сигарет, 5 сигаріл (кожна вагою не більше 3 г), 10 сигар, 200 грамів тютюну та 50 грамів жувального тютюну,
 • алкогольні напої (для осіб у віці старше 18 років): 1 пляшка об’ємом 1 літр або 2 пляшки по 0,7/0,75 л. вина чи інших алкогольних напоїв;
 • п’ять флаконів парфумів не більше ніж 120 мл кожен;
 • подарунки вартістю не більше 300 євро;
 • особисті речі, медикаменти, необхідні для особистого використання;
 • 1 кг кави, 500 грамів чаю, 1 кг шоколаду, 1 кг продукції з цукру;

Грошові кошти в еквіваленті до 5000 дол. США без декларування.

Заборонені до ввезення:

 • вогнепальна зброя та боєприпаси;
 • фармацевтична продукція;
 • наркотичні речовини;
 • м’ясна та молочна продукція;
 • радіоактивні речовини.

Іноземець має право вивезти:

 • не більше 2 кг (3 блоки) тютюну місцевого виробництва, 5 кг алкогольних напоїв (12 пляшок алкоголю місцевого виробництва);
 • харчову продукцію загальною вартістю не більше 100 тур. лір, вагою не більше, ніж по 5 кг;
 • подарунки вартістю не більше 5000 тур. лір, а якщо більше – за умови пред’явлення підтвердження обміну валюти на суму понад 5000 лір;

Заборонені до вивезення:

 • антикварна продукція;
 • зернова продукція;
 • чай;
 • какао;
 • кава;
 • спеції.

Подорожі автомобілем

При подорожуванні автомобілем слід мати з собою необхідні документи (водійське посвідчення (бажано мати його апостильований переклад на турецьку мову), техпаспорт, страховку на автомобіль, документ, закордонний паспорт, ID картка). Слід зважати на те, що в Туреччині існує кілька платних автомагістралей, для пересування якими необхідно придбати картку типу HGS (продається на в’їзді на платну автомагістраль).

Страхування

Починаючи з 01 січня 2012 року відповідно до статті 60 Закону ТР № 5510 «Про соціальне страхування та загальне медичне страхування» в Турецькій Республіці впроваджено систему загального медичного страхування для іноземних громадян, які проживають на її території. Зокрема, це стосується наступної категорії іноземних громадян:

іноземці, які безперервно проживають в Туреччині більше ніж 1 рік та не мають соціального забезпечення або ж не включені до системи загального медичного страхування своєї країни;

іноземці, які знаходяться на утриманні другого з подружжя або ж батьків та не отримують медичної допомоги;

іноземці, які за власним бажанням не оформили страховку;

іноземці, які не отримують щомісячну допомогу від Управління соціального забезпечення ТР;

іноземці, які не отримують медичної допомоги за двохсторонніми договорами про соціальне забезпечення з іншим країнами світу.

Водночас зазначена система загального медичного страхування не поширюється на іноземців, які тимчасово проживають в Туреччині; іноземців, які проживають в Туреччині більше ніж 1 рік, але мають оформлений тимчасовий дозвіл на проживання в Туреччині; іноземців, які працюють в Туреччині та застраховані у відповідності до свого трудового договору; іноземців, які за власним бажанням роблять страхові внески; іноземців, які отримують щомісячну допомогу від Управління соціального забезпечення; іноземців, які знаходяться на утриманні (другий з подружжя, діти віком до 18 років, діти віком до 25 років, які навчаються в ВУЗах і які не одружені тощо) та отримують медичну допомогу; іноземців, які отримують медичну допомогу за двохсторонніми договорами про соціальне забезпечення; іноземців, які затримані чи засуджені; іноземців, які застраховані відповідно до загального медичного страхування країни, з якої вони прибули чи країни їх походження.

Корисні телефони в країні

Поліція – 155

Швидка – 112

  

   Безпекова ситуація

Загальний опис

Протягом 2016 року в країні відбулася значна кількість резонансних подій, зокрема, 15 липня 2016 р. – невдала спроба військового перевороту, у зв’язку з чим у країні протягом тривалого часу діяв режим надзвичайного стану.

На сьогодні ситуація в країні залишається спокійною, режим надзвичайного стану скасовано, проте зберігається досить високий рівень терористичної загрози. З огляду на зазначене у великих містах або окремих регіонах країни можливим є посилення заходів безпеки, можуть проводитися рейди, поліцейські операції, встановлюватись додаткові поліцейські пункти контролю.

Водночас, в місцях масового скупчення людей вживаються додаткові заходи безпеки. Зокрема, приміщення торговельних центрів, магазинів, аеропортів, автовокзалів, метро, державних органів тощо обладнані металошукачами, камерами відеоспостереження, протягом робочого часу за порядком стежить значна кількість співробітників приватної охорони.

Місцевою владою провінцій на власних інформаційних ресурсах розміщується актуальна інформація щодо безпекової ситуації в регіоні, надаються необхідні рекомендації щодо правил поведінки.

Характеристика регіонів

Туреччина розділена на 81 адміністративно-територіальну одиницю (іл). Найбільшими містами є Стамбул, Анкара, Ізмір, Бурса, Анталья, Конья.

На сьогодні продовжує зберігатись терористична загроза, в першу чергу вздовж сирійського та іракського кордонів та в південно-східних провінціях країни. При цьому переважна більшість території країни є безпечною для відвідання, в тому числі популярні курорти на узбережжі Середземного моря.

Так, правоохоронними та спеціальними органами Турецької Республіки продовжується проведення попереджувально-профілактичних заходів з протидії тероризму та екстремізму.

У зв’язку із зазначеним, при плануванні поїздок до Турецької Республіки слід враховувати, що в таких провінціях, як Хатай, Кіліс, Газіантеп, Шанлиурфа, Діярбакир, Мардін, Сіїрт, Ширнак, Хаккярі та Тунджелі, а також прикордонних районів Туреччини з Сирією та Іраком, зберігається ризик небезпеки у зв’язку з регулярним проведенням компетентними органами Туреччини спеціальних антитерористичних операцій.

Рекомендації

У зв’язку з існуванням потенційних ризиків організації протиправних дій представниками екстремістських організацій на території Туреччини, об’єктом яких в т.ч. можуть стати іноземні громадяни та об’єкти туристичної інфраструктури, закликаємо громадян України, які найближчим часом планують поїздки до Туреччини або вже перебувають на її території, бути пильними та дотримуватись таких рекомендацій:

- уникати місць масового скупчення людей та перебування поряд з державними установами, військовими об’єктами, культовими спорудами, а також місць проведення мітингів та демонстрацій;

- без зайвої потреби уникати тривалого перебування в транспортних терміналах (аеропорти, морські порти, залізничні та автобусні вокзали), на вузлових зупинках громадського транспорту, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні та місці перебування;

- завжди мати з собою документи, що посвідчують особу, неухильно виконувати вказівки та рекомендації правоохоронних органів і місцевої влади;

- не залишати без нагальної потреби місця організованого відпочинку, що знаходяться під охороною та наглядом сил безпеки, обмежити пересування у нічний час;

- не бажано відвідувати нічні розважальні заклади (казино, нічні клуби, дискотеки тощо), оскільки в таких закладах періодично проводяться поліцейські рейди.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію, загрози життю та   здоров’ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Турецькій Республіці, Генерального консульства України в Стамбулі або Консульства України в Анталії.

Епідеміологічна ситуація

Станом на 01.11.2018 р. загроз епідеміологічного характеру на території Туреччини не виявлено.

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux