• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Стара версія
Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Білорусі
Опубліковано 01 листопада 2012 року о 00:00

Режим в'їзду: Безвізовий

Місце розташування дипломатичної або консульської установи: Київ

Угода, що регулює режим взаємних поїздок: 

Угода  між  Кабінетом  Міністрів  України  та  Урядом  Республіки  Білорусь  про  безвізові  поїздки  громадян  від     12 червня 2009 р.

Порядок безвізових поїздок громадян України на територію Республіки Білорусь регламентується Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян від 12 червня 2009 року.

Громадяни України можуть в’їжджати, виїжджати, перебувати і  пересуватися територією Республіки Білорусь без віз з дотриманням правил перебування і реєстрації, що діють в Республіці Білорусь, по документах, що посвідчують особу і підтверджують громадянство. Такими документами є:

1. Паспорт громадянина України (тільки для перетинання державного кордону між Україною та Республікою Білорусь і знаходження на території Республіки Білорусь).

2. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

3. Дипломатичний паспорт.

4. Службовий паспорт.

5. Проїзний документ дитини.

6. Посвідчення особи моряка (за наявності суднової ролі або витягу з неї).

7. Посвідчення члена екіпажу повітряного судна (за наявності запису в польотному завданні).

8. Посвідчення особи на повернення в Україну (для повернення до України або транзитного проїзду через територію Республіки Білорусь з метою повернення до України).

Громадяни України впродовж 30 діб можуть перебувати на території Республіки Білорусь без реєстрації. Якщо заплановано термін перебування понад 30 днів, то необхідно зареєструватися, зокрема, у готелі або в територіальному підрозділі з громадянства та міграції за місцем проживання.

Для тимчасової реєстрації строком до 90 днів іноземцеві необхідно заповнити заяву, сплатити держмито у розмірі 0,5 базової величини (орієнтовно 7 дол.США) і надати медичний страховий поліс для іноземних громадян і осіб без громадянства, що підлягають відповідно до законодавчих актів обов'язковому медичному страхуванню. Сама процедура реєстрації займає 5-10 хвилин, якщо не допущено ніяких порушень.

Важливим обов'язком є необхідність проживати виключно за місцем реєстрації. У разі зміни місця проживання іноземець зобов'язаний у п'ятиденний термін зареєструватися за новим місцем проживання.

У статті 11 Закону РБ "Про правове положення іноземних громадян і осіб без громадянства в Республіці Білорусь" закріплено, що іноземці, які тимчасово перебувають і тимчасово мешкають в Республіці Білорусь, не мають права здійснювати в країні підприємницьку діяльність без утворення юридичної особи, якщо інше не визначено законодавчими актами і міжнародними договорами Республіки Білорусь.

Можливості отримання дозволу на тимчасове і постійне проживання в Республіці Білорусь:

- якщо іноземні громадяни є подружжям, близькими родичами громадян Республіки Білорусь, іноземців, що постійно мешкають в РБ, – на термін перебування, але не більше одного року;

- якщо вони мають підстави для набуття громадянства Республіки Білорусь в порядку реєстрації, – на термін перебування, але не більше за один рік;

- якщо вони є етнічними білорусами або їхніми родичами по прямій низхідній лінії: дітьми, онуками, правнуками, що народилися за межами сучасної території Республіки Білорусь, – на термін перебування, але не більше за один рік (у т. ч. і для постійного проживання);

- дозвіл на тимчасове проживання може бути виданий членам сім'ї (чоловіку/дружині, дітям, усиновленим, таким, що не досягли вісімнадцяти років, підопічним) іноземця, який отримав дозвіл на тимчасове проживання, за наявності законного джерела отримання доходів, що забезпечують йому і членам його сім'ї прожитковий мінімум, встановлений в країні, на період тимчасового проживання у Білорусі.

У той же час, в новому Законі встановлені підстави для відмови в реєстрації. Іноземця не зареєструють, якщо у нього відсутні підстави для перебування у Білорусі, якщо він надав документи, що не відповідають вимогам законодавства, в т. ч. підроблені, у разі депортації або висилки. При цьому за два порушення адміністративного законодавства в Республіці Білорусь може бути анульований дозвіл на постійне або тимчасове проживання.

 

Безпекова ситуація в Республіці Білорусь

 

Безпекова і криміногенна ситуація в Республіці Білорусь є стабільною і контрольованою.

Рекомендується уникати місць проведення масових заходів, які носять політичний характер.

Слід дотримуватись загальних правил особистої безпеки, законодавства країни перебування та загальноприйнятих норм поведінки за кордоном.

 

Умови працевлаштування в Республіці Білорусь

 

Порядок залучення іноземних громадян до роботи в Республіці Білорусь регламентується Законом Республіки Білорусь від 30 грудня 2010 р. № 225-З "Про зовнішню трудову міграцію".

Зокрема, відповідно до статті 21 Закону, іноземець, який не має дозволу на постійне проживання в Білорусі (посвідки на постійне проживання), може працевлаштуватися у країні за сприяння юридичних осіб, приватних підприємців, іноземних агенцій з працевлаштування або самостійно.

Згідно зі статтею 23 Закону, такі громадяни можуть працювати у Білорусі, маючи спеціальний дозвіл (оформлений в управлінні з питань громадянства та міграції) та підписаного трудового договору.

Так, статтею 26 Закону передбачено, що працевлаштувати іноземного громадянина має право організація, яка отримала в установленому порядку ліцензію на право залучення до Республіки Білорусь іноземної робочої сили.

Статтею 33 Закону іноземцю гарантується рівна з громадянами Білорусі винагорода за виконану роботу, медичне забезпечення у разі втрати здоров’я, професійної працездатності або смерті внаслідок нещасних випадків на виробництві чи професійних захворювань.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність у суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України. 

 

Медична допомога

 

Порядок надання медичних послуг іноземним громадянам передбачено Законом Республіки Білорусь “Про охорону здоров’я”, іншими нормативно-правовими актами та міжнародними договорами Республіки Білорусь.

Відповідно до статті 5 Закону, іноземні громадяни та особи без громадянства, які постійно проживають в Республіці Білорусь, мають право на доступне медичне обслуговування нарівні з громадянами Республіки Білорусь, якщо інше не визначено законами Республіки Білорусь та міжнародними договорами Республіки Білорусь.

Разом з тим, іноземні громадяни та особи без громадянства, які тимчасово перебувають або тимчасово проживають в Республіці Білорусь, мають право на доступне медичне обслуговування за рахунок власних коштів, коштів юридичних осіб та інших джерел, не заборонених законодавством Республіки Білорусь, якщо інше не встановлено законодавчими актами Республіки Білорусь та міжнародними договорами Республіки Білорусь.

Для громадян країн СНД (крім громадян Російської Федерації), які тимчасово перебувають або проживають на території Республіки Білорусь, порядок надання медичної допомоги визначено законами Республіки Білорусь, а також Угоди про надання медичної допомоги громадянам держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав.

Довідково. Учасниками Угоди про надання медичної допомоги громадянам держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав, підписаної 27 березня 1997 р. в м. Москва, є Республіка Білорусь, Україна, Республіка Молдова, Республіка Казахстан, Киргизька Республіка, Республіка Таджикистан, Республіка Узбекистан, Республіка Вірменія.

Відповідно до статей 2-8 Угоди про надання медичної допомоги громадянам держав-учасниць СНД особам, що є громадянами інших держав Співдружності, медична допомога надається:

- швидка та невідкладна медична допомога при раптових гострих станах і захворюваннях, що загрожують життю хворого або здоров'ю оточуючих, нещасних випадках, отруєннях, травмах, пологах і невідкладних станах в період вагітності – безперешкодно, безкоштовно і в повному обсязі;

- на платній основі здійснюється надання медичної допомоги з моменту, коли усунута загроза життю хворого або здоров'ю оточуючих, а також надання планової медичної допомоги;

- громадянам, які є особами без громадянства і постійно проживають в Республіці Білорусь на підставі посвідки на проживання, і їх дітям медична допомога надається на тих же умовах, що і громадянам Республіки Білорусь.

Порядок та умови обов’язкового медичного страхування іноземних громадян та осіб без громадянства при в'їзді на територію Республіки Білорусь визначаються законодавчими актами. Зокрема, згідно з пунктом 233 Положення про страхову діяльність в Республіці Білорусь, затвердженого Указом Президента Республіки Білорусь від 25 серпня 2006 р. № 530 "надання іноземним громадянам швидкої та невідкладної медичної допомоги здійснюється, якщо інше не встановлено Президентом Республіки Білорусь, на підставі страхового поліса, що підтверджує укладення договору обов'язкового медичного страхування іноземних громадян з білоруською страховою організацією або договору медичного страхування іноземною страховою організацією".

Згідно з пунктом 235 Положення "у разі відсутності в іноземного громадянина страхового поліса, а також неможливості документально підтвердити його право на отримання безкоштовної швидкої та невідкладної медичної допомоги в Республіці Білорусь, оплата цієї допомоги і транспортних послуг, пов'язаних з її наданням, проводиться медзакладом, що надав таку допомогу, іноземним громадянином за рахунок власних коштів, або в разі відмови від оплати, за рахунок коштів направляючої (запрошуючої) сторони відповідно до затвердженого в установленому порядку прейскуранту на медичні послуги, що надаються медичними установами іноземним громадянам ".

Не підлягають обов'язковому медичному страхуванню громадяни держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав.

 

Правила проходження митного контролю Республіки Білорусь

 

Основним документом, що регулює питання переміщення товарів для особистого користування, є Угода про порядок переміщення фізичними особами товарів для особистого користування через митний кордон Митного союзу і здійснення митних операцій, пов'язаних з їх випуском, розроблена в рамках реалізації положень глави 49 Митного кодексу Митного союзу.

Угода застосовується з 06 липня 2010 року.

При переміщенні через митний кордон Республіки Білорусь товарів для особистого користування необхідно:

1) заповнити пасажирську митну декларацію у разі, якщо є товари, що підлягають декларуванню;

2) надати митному органу документи, на підставі яких заповнена пасажирська митна декларація, в тому числі підтверджуючих сплату митних платежів або забезпечення сплати митних зборів, податків;

3) пред'явити декларовані товари на вимогу посадової особи митного органу;

4) у разі необхідності сплатити належні митні платежі або забезпечити сплату митних зборів, податків.

При проходженні через митний кордон Республіки Білорусь митному декларуванню підлягають (заповнюється пасажирська митна декларація):

1) товари, митна вартість яких перевищує еквівалент 1500 євро та (або) загальна вага яких перевищує 50 кг;

2) грошові кошти (банкноти, казначейські білети, монети) та (або) дорожні чеки на загальну суму, що перевищує еквівалент 10 000 доларів США;

3) грошові інструменти (векселі, банківські чеки, цінні папери);

4) дорогоцінні метали: що ввозяться тимчасово, вивозяться (за винятком ювелірних виробів, що вивозяться тимчасово);

5) дорогоцінне каміння;

6) культурні цінності;

7) державні нагороди, які вивозяться;

8) тварини і рослини, що знаходяться під загрозою зникнення, їх частини, а також отримана з них продукція;

9) зброя та боєприпаси;

10) алкогольні напої в кількості, що перевищує 3 літри;

11) наркотичні засоби і психотропні речовини у вигляді лікарських засобів за медичними показаннями за наявності відповідних документів;

12) радіоелектронні засоби та (або) високочастотні пристрої цивільного призначення, в тому числі ті, що вбудовані або входять до складу інших товарів;

13) товари для особистого користування, що ввозяться в супроводжуваному багажі, якщо фізична особа, яка їх переміщує, має несупроводжуваний багаж;

14) інші товари, визначені митним законодавством РБ.

Норма безмитного ввезення особистого майна, що ввозиться в супроводжуваному й несупроводжуваному багажі, становить у вартісному вираженні 1500 євро (для авіатранспорту – 10000 євро), а у ваговому – 50 кг. Визначення призначення товарів здійснюється митним органом, виходячи із заяви фізичної особи, характеру і кількості товарів, а також частоти переміщення особи і (або) товарів через митний кордон Митного союзу.

У зазначені норми безмитного ввезення відповідно до Угоди включаються:

- алкогольні напої та пиво в кількості до 3 літрів,

- 200 сигарет або 50 сигар (сигарил), 250 грамів тютюну або зазначені вироби в асортименті загальною вагою не більше 250 грамів.

При цьому ввезення алкогольних напоїв, пива, тютюну та тютюнових виробів може здійснюватися тільки фізичними особами, які досягли 18-річного віку. Якщо ж кількість ввезених алкогольних напоїв і пива перевищить 3 літри, необхідно буде сплатити митні платежі за єдиною ставкою 10 євро за 1 літр, а ввезення більше 5 літрів взагалі заборонено.

Аналогічна заборона поширюється також на тютюн і тютюнові вироби, що ввозяться в кількості, яка перевищує вищезгадане.

  

Корисні номери телефонів

Пожежна аварійно-рятувальна служба ................101

Міліція.................................................................102

Швидка медична допомога ..................................103

Аварійна газова служба ......................................104

 

ДОВІДКОВІ СЛУЖБИ

 Платна довідкова служба про номери телефонів ..................................................109

Безкоштовна довідкова служба про номери телефонів аварійних, екстрених і довідкових медичних установ.............................................................................199

Довідкова кодів міст.............................................................................................153

Довідка поштових кодів........................................................................................154

Посольство України в Республіці Білорусь:  + 375  17 283 19 91;

                                                                  + 375  17 283 19 58

 Консульство України в Бресті:                    +375  162 22 04 55                                                                

 

 

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux