Міністерство закордонних справ України вже втретє проведе нагородження премією «Почесний амбасадор України», яка була заснована у 2022 році для відзначення людей та команд, які протягом року зробили видатний внесок у зміцнення глобальної репутації України. Титул Почесного амбасадора — це найвища відзнака МЗС в галузі публічної дипломатії.
Премія вручається у таких номінаціях відповідно до напрямів публічної дипломатії МЗС: за досягнення у галузях культурної, економічної, експертної, кулінарної, науково-освітньої, спортивної, цифрової дипломатії, а також «Почесний амбасадор України — справа життя» за видатний прижиттєвий внесок у популяризацію нашої держави.
Запрошуємо неурядові організації, які спеціалізуються на міжнародних відносинах та публічній дипломатії, номінувати кандидатів на премію «Почесний амбасадор України 2024», надіславши пропозиції номінантів у вищезгаданих номінаціях на електронну адресу [email protected] (до трьох пропозицій за кожною з номінацій), заповнивши форму application-form-ha.pdf ( .pdf , 40.95 Кб ). Заявки приймаються до 17 грудня 2024 року.
МЗС України нагадує головні умови та правила номінування кандидатів: почесними амбасадорами можуть бути як громадяни України, так і іноземці, а також юридичні особи, зареєстровані в Україні або в іноземних державах, які, використовуючи свій досвід, авторитет та професійні знання, сприяли промоції України в світі та допомагали забезпечувати сталу підтримку нашої держави.
Премія вручається за досягнення та проєкти, втілені впродовж 2024 року у відповідних номінаціях. Діяльність кандидатів на отримання премії повинна відповідати таким критеріям:
- мати відчутний політичний, економічний, культурний ефект для просування позитивного іміджу України за кордоном;
- спричинити широкий позитивний розголос про Україну за кордоном та помітні зміни у ставленні до України, які вплинули на ухвалення рішень на користь України;
- сприяти захисту прав та інтересів фізичних та юридичних осіб України за кордоном;
- сприяти захисту національних інтересів України, зокрема її суверенітету та територіальної цілісності, просуванню до членства в ЄС та НАТО, розбудові партнерських відносин з іншими країнами, розвитку сталих економічних зв’язків, залученню значних міжнародних інвестицій;
- суттєво допомагати розбудові спроможності держави у сфері публічної дипломатії;
- бути систематичною та послідовною.