• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Стара версія
Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Кореї
Опубліковано 01 листопада 2012 року о 00:00

Рекомендації щодо правил поведінки

Готуючись до виїзду до Республіки Корея, громадянам України бажано ознайомитися з інформацією про цю країну.

Бажано занотувати адреси та контактні телефони Посольсвта України в Республіці Корея, а також мати з собою: дві фотокартки розміром 3,5х4,5 см; ксерокопію паспорта громадянина України для виїзду за кордон (першої, другої сторінки та сторінки з дійсною візою), у випадку поїздки з дитиною – копію свідоцтва про її народження, що у разі звернення до дипломатичної установи з приводу втрати паспорта громадянина України для виїзду за кордон значно прискорить оформлення необхідних документів для повернення в Україну. Зроблені копії радимо зберігати окремо від основних документів.

Необхідно пам’ятати, що під час перебування в Республіці Корея кожний громадянин України зобов’язаний дотримуватися законодавства цієї країни.

Якщо вас заарештували або затримали:

— Ви маєте право вимагати від поліції повідомити консула України про Ваше затримання;

— Консул збере необхідні дані та з’ясує деталі стосовно Вашої ситуації у компетентних осіб;

— Посольство України в Республіці Корея проконсультує вас щодо особливостей Вашого становища;

— Консул докладе зусиль для забезпечення вашого утримання у належних санітарних та гігієнічних умовах у відповідності до законодавства країни перебування.

Разом з тим Ви маєте чітко усвідомлювати, що якщо Ви порушите законодавство Республіки Корея, то Консул не зможе врятувати Вас від покарання, яке передбачене цим законодавством.

На Ваше прохання консул поінформує ваших родичів в Україні стосовно того, що з вами трапилось, а також порекомендує адвокатів, перекладачів тощо.

УВАГА! Посольство України в Республіці Корея та консульські посадові особи не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів тощо, не надають матеріальну допомогу та грошей у борг, не сплачують готельнi та iншi рахунки, і, в разі порушення законів країни перебування, не можуть звільнити Вас від відповідальності.

Деякі особливості корейського менталітету

У Кореї не люблять цифру «4», тому що слово «четвертий» звучить так само, як слово «смерть». Корейці намагаються взагалі обходитися без цієї цифри. Наприклад, у багатьох багатоповерхових будинках країни четвертий поверх позначається буквою «F» (від англ. Floor - поверх).

Корейці у повсякденному житті сидять, їдять і сплять на підлозі. При вході в корейський будинок треба знімати взуття.

У присутності старших непристойно ходити з голими ногами.

Говорити про розорення навіть жартома - значить накликати на себе злий фатум.

Під час їжі не можна залишати палички в рисі, так як це асоціюється з похоронами.

Традиційна корейська мораль високо цінує особисте спілкування, без якого в Південній Кореї неможливо вирішити важливих питань.

При зустрічі чоловіків прийнято обмінюватися рукостисканнями. Жінки руки рукостисканнями не обмінюються.

Прямо в очі дивитися не варто. Грубістю вважається відкритий рот, тому, сміючись, прикривайте рот. Не сякайтеся на людях.

Проявляйте скоромність, терпіння і повагу до старших.

Престиж в цій країні залежить від віку та посади.

Безпекова ситуація у країні акредитації

Республіка Корея є однією з найбезпечніших країн Азії. Питанню підтримання громадського правопорядку приділяється значна увага. Однак слід враховувати те, що кількість іноземців в Республіці Корея із країн – постачальників нелегальних мігрантів постійно збільшується, а також те, що у нічний час можна зустріти багатьох підхмелених корейців з неадекватною реакцією.

Найбільш небезпечними районами Сеулу є діловий район Кангнам (Gangnam), де порівняно часто трапляються випадки крадіжок, та Ітевон (Itaewon), який відвідується багатьма іноземцями.

Для жінок, які зазнали насильства, були примушені займатися проституцією і т. ін., функціонує гаряча лінія з послугами перекладача. Для цього потрібно набрати номер 1366 без кодів країни та міста. При використанні мобільного телефону перед цим номером набирається код місцевості.

Телефони поліції: 112, 313-0845, 731-6231 (автоматичне визначення міця дзвінка).

Телефон пожежної служби і швидкої медичної допомоги: 119.

Умови працевлаштування

Останнім часом зросла кількість іноземців, які шукають роботу в Республіці Корея (РК). Багато з них працевлаштовуються в РК, закінчивши своє навчання в цій країні, або після укладення шлюбу з громадянами Південної Кореї. Головні вимоги до іноземних громадян, які прагнуть працювати в РК на законних підставах, вказані в корейському «Законі про імміграційний контроль» (Immigration Control Act) (з останніми змінами, внесеними Законом № 10282 від 14 травня 2010 року). Повний текст цього Закону (та інших законодавчих актів РК) корейською та англійською мовами можна переглянути за посиланням elaw.klri.re.kr після безплатної реєстрації.

Наявність у дійсному паспортному документі однієї з 15 перерахованих нижче віз дозволяє іноземцю працевлаштовуватися в РК:

 •  короткострокове працевлаштування (C-4);
 •  професор (E-1);
 •  викладач іноземної мови (E-2);
 •  наукові дослідження (E-3);
 • передача технологій (E-4);
 • професійна зайнятість (E-5);
 • зайнятість у сфері мистецтва та розваг (E-6);
 • особливі професії (E-7);
 • непрофесійне працевлаштування (E-9);
 • член екіпажу судна (E-10);
 • туристична з дозволом на роботу (Working Holiday) (H-1);
 • робочий візит (для етнічних корейців з Китаю чи колишніх республік СРСР) (H-2);
 • проживання (F-2);
 • закордонні корейці (F-4);
 • постійне проживання (F-5).

Можливості працевлаштування для іноземців у Республіці Корея (РК) порівняно обмежені. Іноземці обмежені сферою діяльності і терміном перебування в країні, визначеними у візі. Працювати можна лише на робочому місці, зазначеному у візовій анкеті. Для того, щоб змінити місце роботи, іноземці повинні заздалегідь інформувати з цього приводу територіальний підрозділ імміграційної служби РК за місцем проживання з метою отримання відповідного дозволу.

Щоб отримати детальну інформацію про працевлаштування в РК, зверніться в головний інформаційний центр для іноземних громадян на сайті www.hikorea.go.kr або зателефонуйте за номером 1345 без коду міста, російська мова *12).

Кадрові агентства

Центри зайнятості | www.work.go.kr/jobcenter

Це безкоштовні агентства, які засновані урядом РК і розташовані по всій країні. Ці центри допомагають здобувачам знайти роботу та надають їм інформацію про можливості працевлаштування. Крім цього, центри організовують інтерв’ю для шукачів з компаніями доти, поки вони не знайдуть роботу. Якщо претендент з яких-небудь причин не може відвідати місце потенційної роботи, то співробітники центру можуть прийняти його в самому центрі.

Інформаційні центри зайнятості

Ці безкоштовні агентства, які засновані в кожному місті і окрузі, надають інформацію про можливості працевлаштування. Здобувачі інформуються стосовно компаній, розташованих недалеко від місця їхнього проживання. Щоб отримати детальну інформацію, відвідайте сайти міст і округів.

Жіночий центр розвитку людських ресурсів | www.vocation.or.kr

Це центр для жінок, де їм надають професійне навчання та інформацію про можливості працевлаштування. Деякі програми безкоштовні, а інші програми доступні тільки за окрему плату.

Центр корейських мігрантів | www.migrantok.org

Ця громадська організація допомагає іноземним працівникам у вирішенні різних проблем.

Центр підтримки мультикультурної сім'ї | www.liveinkorea.kr/ru/

Цей центр надає різні послуги, зокрема, надання інформації про можливості працевлаштування і про культурні програми.

Інтернет сайти з працевлаштування

Сеул Глобал Центр | global.seoul.go.kr

Job Net | www.jobnet.go.kr

Work Net | www.work.go.kr

Інформаційна система працевлаштування в Кореї | know.work.go.kr

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

 Професійне навчання

Уряд РК забезпечує професійну підготовку для іммігрантів, щоб вони могли отримати нові робочі навички. Люди, які хочуть пройти професійну підготовку можуть звернутися в Центр підтримки працевлаштування (www.work.go.kr/jobcenter/), call-центр при Міністерстві праці РК (тел.: 1544-1350) і в Інформаційний центр професійної підготовки (www.hrd.go.kr). Заміжні жінки-іммігрантки можуть отримати професійну підготовку в Жіночому центрі розвитку людських ресурсів (www.vocation.or.kr). Вам доведеться заплатити за деякі послуги, але основні послуги надаються безкоштовно.

Вимоги до претендента на професійне навчання

Іммігранти, які перебувають у шлюбі, повинні мати корейське громадянство. Іммігранти, які перебувають у шлюбі та не мають корейського громадянства, можуть отримати доступ до «Навчання безробітних працівників», яке ділиться на дві категорії: перша – для тих, хто отримує допомогу по безробіттю. Друга – для всіх інших претендентів.

Заява на професійне навчання

Відвідайте Центр допомоги у працевлаштуванні та подайте заявку на працевлаштування. Подавайте заяву на навчання після того, як ви визначитеся з інститутом професійної підготовки. Стажистам можуть бути відшкодовані витрати на транспорт і харчування і виплачуватися допомога, коли вони проходять професійне навчання.

Надання медичних, соціальних послуг

Корисні поради

У разі надзвичайної ситуації:

При аварії або виникненні травми, або якщо ви серйозно хворі, телефонуйте 119.

Для того, щоб подзвонити в державний медичний центр або в центр соціального забезпечення, наберіть 129 (код міста +129 – з мобільного телефону).

Для дзвінка в екстрений інформаційно-медичний центр, наберіть 1339.

Медичні послуги в Республіці Корея

Медичні послуги в Республіці Корея платні. Оплата медичних послуг здійснюється в адміністративному офісі медичних закладів. Більшість лікарень приймають кредитні картки до оплати. У деяких лікарнях з відділеннями, які працюють з іноземцями (міжнародні клініки), ви можете сплатити медичні витрати через міжнародну клініку або міжнародні клініки можуть допомогти вам у підготовці документів, необхідних для здійснення оплати медичних послуг. Загалом, багато лікарень надають фінансові документи про оплату їхніх послуг англійською мовою. Медичні витрати відрізняються залежно від того, чи є в вас страховка чи немає. Деякі лікарні приймають закордонні поліси страхування від страхових компаній, з якими в них налагоджені відповідні стосунки.

Система медичних закладів Республіки Корея

Залежно від розмірів можна виділити наступні види південнокорейських медичних закладів: приватні лікарні (поліклініки), лікарні загального профілю і великі клініки.

Приватні лікарні (поліклініки)

Якщо Ви захворіли, в першу чергу, рекомендується йти в приватну поліклініку. Приватні медичні є в кожному місті і їх дуже багато. У порівнянні зі звичайними лікарнями там маленькі черги і там не потрібно довго чекати прийому. У Кореї існують лікарні різного медичного профілю, тобто, кожна лікарня спеціалізуються на певних видах захворювань. Шукати потрібну поліклініку потрібно залежно від виду захворювань.

Лікарні загального профілю, державні медичні центри

Лікарні загального профілю займаються лікуванням більш серйозних захворювань, захворювань в пізніх стадіях розвитку, а також роблять операції. В таких лікарнях є пункти першої допомоги, що працюють цілодобово.

Державні медичні центри (при міністерстві охорони здоров'я і соціального забезпечення) – це медичні організації, які створюються державою. Вакцинація, лікування хронічних захворювань, медичні обстеження, фізіотерапія, стоматологія і східна медицина доступні тут за ціною, яка є дещо нижчою, ніж у приватних медичних закладах.

Університетські (великі клініки)

При великих університетах функціонують лікарні, в яких можуть отримати медичну допомогу студенти, професори та інші громадяни. При вступі до університету, як правило, у вартість навчання входить частина оплати медичної страховки (20-50%). Така страховка покриває мінімальну частину витрат при отриманні лікування в лікарнях при університетах. Також за власним бажанням студенти можуть придбати повний пакет страховки, яка покриває витрати на лікування в університетських лікарнях.

Аптеки

У Південній Кореї заборонено відпускати багато видів ліків без рецепту лікаря. Разом з тим, такі основні медичні препарати, як ліки при застуді, ліки при порушенні травлення, жарознижуючі, знеболюючі та мазі, доступні без рецепта. Засоби від комах, гігієнічні серветки для жінок, додаткові напої та засоби контрацепції також доступні в аптеках.

З рецептом від лікарні ви можете отримати знижку на лікарські препарати в аптеках при університеті.

Медичний туризм в Республіці Корея

Наразі Південна Корея переживає справжній бум медичного туризму завдяки тому, що в 2007 році уряд країни прийняв закон про медичний туризм, дозволивши іноземцям користуватися корейської системою охорони здоров’я. Відтоді потік іноземних пацієнтів постійно зростає.

У перший рік після прийняття закону в країну приїхали 16000 охочих лікуватися, в 2009 р. – 55000, в 2011 р. медтуристів було вже 100000. У 2013 р. Південна Корея очікує 200 000 іноземних пацієнтів, а в 2020 р. – 1000000.

До Республіки Корея приїжджають на лікування і громадяни країн з розвиненим рівнем медицини. Лідер – США, – громадяни яких складають 34% від загального числа іноземних пацієнтів. На другому місці за кількістю відвідувань Південної Кореї з медичною метою росіяни – 17%. Є пацієнти з Великобританії, Японії, Німеччини.

Для тих, хто бажає підлікуватися і оздоровитися діє спрощений візовий режим.

Причини успіху Республіки Корея у сфері медичного туризму прості: високий рівень технологій у всіх сферах життя, медичні технології – на рівні 80-90% від розвинених країн, а ціни ще не наздогнали європейські та американські. Вартість медичних послуг в Південній Кореї нижча, ніж вартість лікування в Сінгапурі.

Медобслуговування в Таїланді обійдеться на чверть дешевше, але технологічне забезпечення там нижче, а от у Японії – дорожче в півтора рази, а в США – в 3,3 рази.

Митні питання тощо

У Кореї діє система «червоного» та «зеленого коридорів».

«Зелений коридор» призначений для осіб, які переміщують товари, щодо яких не підлягають сплаті мита і податки. У випадку, якщо Ви сумніваєтеся, чи потрібно декларувати ввезені Вами товари чи ні, рекомендується вибрати «червоний коридор» для уникнення можливих непорозумінь.

Товари, що підлягають декларуванню, слід упаковувати таким чином, щоб у разі необхідності їх легко можна було показати митному службовцю.

Категорично не рекомендується переміщати багаж сторонніх людей. Якщо такі товари виявляться забороненими або обмеженими до ввезення, саме особа, яка безпосередньо переміщує їх, буде нести відповідальність за правопорушення.

Забороняється надавати митним органам недостовірну чи неповну інформацію. За такі дії передбачені різні заходи покарання аж до конфіскації товару.

Безмитне ввезення

Товари, вартість яких не перевищує 400 дол. США, ввозяться на територію Республіки Корея без сплати митних зборів і податків. У разі, коли вартість ввезених товарів перевищує зазначений ліміт, митні платежі сплачуються лише стосовно відповідного перевищення.

Крім зазначеного вище, також допускається безмитно ввозити:

 • одна пляшка алкогольних напоїв ємністю менше 1 літра і вартістю менше 400 дол. США;
 • 60 мл парфумерних виробів;
 • 200 сигарет;
 • 50 сигар;
 • 250 грамів тютюну.

Допускається безмитно ввозити особисте майно (одяг, туалетні приналежності, особисті ювелірні прикраси, включаючи наручні годинники) за умови, що:

 • товари призначені для особистого користування;
 • товари не будуть використовуватися іншими особами, не призначені в якості подарунка, для продажу або обміну на інші товари.

Членам однієї сім’ї дозволяється підсумувати квоти, належні кожній окремій особі.

Товари, призначені в якості подарунків, включаються в загальну суму 400 дол. США, щодо якої надається звільнення від сплати митних зборів і податків.

У випадку, коли особа переміщує товари понад встановлені квоти, необхідно задекларувати товари і сплатити митні платежі, а саме: мито, ПДВ, а також спеціальні податки. В цьому випадку застосовується спрощена ставка мита в розмірі від 20 до 55%.

Мита та податки обчислюються в процентному відношенні від договірної вартості товару (вартості, за якою товар був куплений). Якщо вартість товару визначити неможливо, то вона визначається на розсуд митного службовця. Платежі приймаються тільки в корейських вонах. Особа не може сплатити митні платежі за допомогою кредитної картки або іншим способом.

Декларуванню підлягають:

 1. Товари в кількості понад встановлені квоти;
 2. Товари, призначені для продажу в Республіці Корея;
 3. Іноземна валюта та інші засоби платежу загальною сумою понад 10 000 дол. США;
 4. Обмежені до ввезення товари:
 • холодна і вогнепальна зброя, набої до неї, вибухові речовини;
 • наркотичні та психотропні речовини, а також будь-які препарати, що містять такі речовини;
 • товари, виготовлені з матеріалів тварин, які користуються особливою охороною та використання яких обмежено або заборонено;
 • товари, ввезення яких обмежене карантинною службою (продукти харчування, тваринні та рослинні матеріали);
 • тварини, рослини, що знаходяться під захистом Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES), а також їх деривати.

Обмеження щодо товарів можуть вводитися з міркувань безпеки населення і добробуту держави, а також з метою захисту національних фауни і флори. Для ввезення в країну таких товарів необхідно отримання спеціального дозволу.

- товари, заборонені до ввезення:

 • книги, публікації, зображення, фільми та інші матеріали порнографічного змісту;
 • будь-які матеріали, які можуть розглядатися як такі, що порушують конституційний порядок, громадську безпеку і традиційні засади;
 • підроблені монети, банкноти, оборотні документи.

При декларуванні товарів необхідно подати такі документи:

- паспорт;

- авіаквиток;

- митну декларацію (якщо потрібно).

При виїзді з Республіки Корея

Мита та податки не сплачуються щодо товарів, вартість яких не перевищує 400 дол. США.

Крім цього особа має право додатково вивозити без сплати митних платежів такі товари в рамках зазначених обмежень:

 • 1 літр алкогольних напоїв;
 • 200 сигарет;
 • 50 сигар;
 • 60 мл парфумерних виробів;
 • 250 грамів тютюнових виробів.

Вивезення алкогольних напоїв допускається особами старше 20 років, сигарет – особами старше 19 років.

При переміщенні сувенірів, придбаних в Республіці Корея, слід знати, що стосовно матеріалів тваринного і рослинного походження можуть діяти будь-які обмеження і заборони. Такі товари рекомендується надавати митним службовцям для огляду.

Якщо особа вивозить з Республіки Корея дорогі предмети (комп’ютери, відео- і фотокамери) з наміром подальшого зворотного ввезення товарів, такі товари підлягають декларуванню. Одним з можливих доказів права власності на ввезені назад товари може бути квитанція на товар.

Товари, що підлягають обов’язковому декларуванню при вивезенні їх з Республіки Корея:

 •  тварини, рослини, що знаходяться під захистом Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES), а також їх деривати;
 •  корейська та іноземна валюта, вартість якої перевищує 10 000 дол. США;
 •  вогнепальна зброя і набої до неї;
 •  об’єкти культурної та історичної спадщини.

Вивезення зазначених товарів здійснюється на підставі дозволу.

Корисні номери телефонів

100 - сервісний центр телефонної компанії KT

101 - сервісний центр LG U +

106 - сервісний центр компанії SK з питань надання широкосмугового доступу (broadband) до інтернету

Код міста + 112 - поліція

113 - інформування про випадки шпигунства

116 – отримання інформації про місцевий час

117 - гаряча лінія для інформування про випадки насильства в школі

118 - інформування про випадки кібер-тероризму

119 - номер телефону для екстреного зв’язку (пожежна служба і швидка медична допомога)

120 - інформаційна служба м. Сеул

121 - інформування про перебої у водопостачанні

122 - номер телефону для екстреного зв’язку з береговою охороною

123 - інформування про перебої в електропостачанні

125 - інформування про випадки контрабанди

127 - інформування про наркотики

128 - інформування про забруднення

129 - служба соціального забезпечення

1300 - поштові послуги

1301 - прокуратура

Код міста + 131 – прогноз погоди

132 - Корейська корпорація юридичної допомоги – для спорів за контрактом)

1330 - туристична інформація від Корейської національної туристичної організації (KNTO) (розклад поїздів, автобусів, бронювання готелів, безкоштовний переклад тощо)

1331 – Рада з прав людини

1332 - Фінансова рада

1333 - інформація щодо транспорту

1336 - Рада з питань порушення права на конфіденційність особистої інформації

1337 - Рада з питань військової безпеки

1339 - екстрена медична допомога

134 - туристична інформація

1345 - інформаційний центр імміграційної служби Республіки Корея

1350 - Рада з питань праці

1355 - Національна пенсійна служба

1357 - підтримка малого та середнього підприємництва

1365 - інформація щодо волонтерства

1369 - запит про фінансову інформацію

1377 - Foodbank

1388 - інформування про жорстоке поводження з дітьми

1389 - інформування про зловживання щодо літніх людей

1391 - інформування про зловживання щодо малих дітей

1398 - інформування про зловживання щодо дітей

1399 - інформування про брудні продукти

182 - інформування про загублену дитину

188 - Національна рада з аудиту та інспектування

Код міста + 1577-1366 - гаряча лінія для жінок-іммігрантів (цілодобово, 8 мов)

1644-0644 - лінія допомоги працівникам-іммігрантам (14 мов)

02-2263-6465 - Сеульський консультативний центр з питань сексуального насильства

02-2075-4130~1 - Сеульський Глобал Центр (hotline@seoul.go.kr), 02-2075-4147 - консультації російською мовою

Телефони таксі:

Grey Taxis: KindCall (1588-3382) NaviCall (1599-8255) NCall (1688-2255) S Taxi (1577-0115), а також: 1588-0082, 02-888-2999

Deluxe Taxis - 02-3431-5100

International Taxis: 1644-2255 (www.internationaltaxi.co.kr or www.intltaxi.co.kr)

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux