31 грудня 2017 року набрав чинності Меморандум про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та Урядом Об’єднаних Арабських Еміратів про взаємне скасування візових вимог, вчинений 2 листопада 2017 року у м. Дубай.
Відповідно до положень Меморандуму, громадяни України - пред’явники дипломатичних і службових паспортів з безконтактним електронним носієм (біометричні паспорти), а також паспортів без безконтактного електронного носія, строк дії яких становить не менше 6-ти місяців, можуть в’їжджати, виїжджати, прямувати транзитом та перебувати без віз на території Об’єднаних Арабських Еміратів строком до 90 днів протягом кожних 180 днів.
Громадяни України - пред’явники паспортів громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм (біометричні паспорти), а також паспортів громадянина України для виїзду закордон без безконтактного електронного носія, строк дії яких становить не менше 6-ти місяців, можуть в’їжджати, виїжджати, прямувати транзитом та перебувати без віз на території Об’єднаних Арабських Еміратів строком до 30 днів.
Громадяни України, які користуються згаданими дійсними паспортами, не мають права працювати, залучатися до будь-якої професійної діяльності або навчатися на території Об’єднаних Арабських Еміратів, якщо тільки вони не отримали на це дозвіл згідно з відповідним законодавством ОАЕ.
Громадяни України повинні дотримуватись законодавства Об’єднаних Арабських Еміратів протягом строку перебування на території цієї держави.
Під час перебування на території ОАЕ рекомендується утриматися або максимально обмежити вживання алкогольних напоїв. Це мусульманська країна і поява у публічних місцях осіб, з ознаками алкогольного сп’яніння розцінюється щонайменше як порушення норм суспільної моралі та призводить до адміністративного, а в деяких випадках і кримінального покарання.
Керування автомобільним транспортом, у стані алкогольного сп’яніння або після вжиття навіть незначної кількості спиртних напоїв так само, як і вживання або транспортування будь-яких наркотичних речовин є абсолютно неприпустимим і призводить до кримінального покарання.
Крім того, на території деяких Еміратів, зокрема в Еміраті Шарджа, взагалі заборонено вживати або транспортувати алкогольні вироби без наявності спеціальної ліцензії.
Спільне проживання осіб різної статі, які не перебувають у шлюбних відносинах, вступ таких осіб у статеві стосунки розцінюється компетентними органами ОАЕ як проституція та карається за кримінальним законодавством.У разі народження на території ОАЕ дитини від матері-одиначки, жінка підлягає арешту та подальшій депортації, реєстрація народження дитини в такому випадку, фактично неможлива.
У випадку знаходження на території ОАЕ будь-яких особистих речей, грошових сум або документів, необхідно негайно передати їх до найближчого поліцейського відділку та скласти відповідну заяву про знаходження речей, що Вам не належать. У разі, якщо Ви не знаєте, де знаходиться поліцейський відділ, рекомендуємо залишити їх на попередньому місці.
Необхідно врахувати, що практично усі публічні місця на території Еміратів перебувають під постійним відео спостереженням органів охорони порядку.
Спроба підйому та переміщення речей, що Вам не належать, може бути розцінена як привласнення чужого майна (крадіжка), що є кримінальним злочином.
На території Об’єднаних Арабських Еміратів збільшується кількість фактів виявлення у іноземців, в тому числі, громадян України, фальшивих грошей. Відповідно до існуючого порядку, при виявлені будь-яких ознак підробки грошових знаків, працівник пункту валют або продавець магазину зобов’язаний викликати представників поліції. Навіть підозра у володінні та спробі збуту фальшивих грошей розглядається як злочин проти держави, а компетентні органи ОАЕ зобов’язані проводити ретельне розслідування кожного випадку виявлення фальсифікованих грошових знаків, встановлювати місця їх походження та шляхи потрапляння на територію ОАЕ. Слідство по кожній такій справі може тривати від декількох тижнів до декількох місяців. У особи, підозрюваної у збуті фальшивих грошей вилучається паспортний документ, що є фактично забороною на виїзд з країни до завершення слідства. При цьому витрати, пов’язані з проживанням та перебуванням таких громадян в ОАЕ протягом терміну слідства компетентними органами не компенсуються. У зв’язку із зазначеним рекомендуємо громадянам України звертатися до банківських установ для перевірки валюти перед виїздом в Об'єднані Арабські Емірати.
Звертаємо увагу на важливість суворого дотримання вимог суспільної поведінки на території Об’єднаних Арабських Еміратів та Королівства Бахрейн під час періоду Рамадан. Порушеннями у зазначений період вважаються:
непристойні написи чи зображення на одязі, перебування на морі у надмірно
відкритому купальному костюмі);
Останнім часом зафіксовано випадки свідомого введення в оману громадян України компаніями – працедавцями, які пропонують можливість працевлаштування за кордоном.
Зокрема, під час попередніх співбесід, українцям пропонується висока заробітна платня, соціальні пакети, організація курсів підвищення кваліфікації, мовних курсів, належні умови проживання та працевлаштування та інше.
Водночас, більшість попередньо обговорених питань не включається до письмового трудового контракту, натомість такі контракти нерідко містять застереження про те, що у разі їх дострокового розірвання, працівник має виплатити компанії значну грошову суму. Крім того, наявність підписаного контракту означає згоду обох сторін на виконання зазначених у ньому умов, а попередні або усні доповнення до нього не можуть бути аргументом під час розв’язання спірних питань , в тому числі й в судовому порядку.
Наголошуємо на необхідності уважно ознайомлюватися із текстом письмового договору про працевлаштування за кордоном, оскільки працедавець не зобов’язаний виконувати будь-які попередні усні домовленості та обіцянки, які не були відображені у контракті. Особливу увагу варто звертати на правила дострокового розірвання контрактів, умови оплати праці та соціального забезпечення під час перебування за кордоном.
У разі виникнення будь-яких спірних питань з працедавцем необхідно звернутися до Посольства України в ОАЕ або Консульства України у м.Дубай, які зможуть надати роз’яснення щодо порядку вирішення спору та порадити кваліфікованого адвоката. Необхідно враховувати, що дипломатичні агенти України за кордоном не мають права бути адвокатами або захисниками у суді.
При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт - www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).
Невідкладна медична допомога
Медична система ОАЕ є доволі розвинутою, але необхідно знати, як діяти у випадку виникнення загрози здоров’ю. Перед подорожжю потрібно обов’язково дізнатися, чи діє Ваша медична страховка на території ОАЕ, отримати всі деталі страхового полісу та тримати його при собі під час подорожі. Якщо дія Вашої медичної страховки не розповсюджується на територію ОАЕ, то бажано придбати тимчасову туристичну страховку, оскільки стаціонарне лікування в ОАЕ дуже дороге. В ОАЕ немає безкоштовної медичної допомоги. Якщо Ви захворіли або отримали травму, потрібно звернутися за номером невідкладної медичної допомоги 999. Цей номер діє на всій території Об‘єднаних Арабських Еміратів.
Необхідно також памятати, що в ОАЕ існує перелік заборонених до ввезення на територію країни медичних препаратів, інформацію про які можна за адресою:
http://www.uaeinteract.com/travel/drug.asp
Безпекова ситуація в Об’єднаних Арабських Еміратах є спокійною і цілком контролюється владою.
У разі подій надзвичайного характеру за участю громадян України дипломатичні та консульські установи України вживають заходів оперативного реагування з метою забезпечення надання необхідної допомоги фізичним та юридичним особам України за кордоном та інформують про це усіх, кого це стосується в Україні.
Якщо під час перебування за кордоном вас затримали чи заарештували або у будь-який іншій формі обмежили вашу свободу, ви опинилися у небезпечному становищі внаслідок надзвичайної ситуації, в зоні стихійного лиха, постраждали в результаті громадських заворушень, дорожньо-транспортної пригоди, стали жертвою скоєного проти вас злочину тощо, необхідно невідкладно повідомити про це дипломатичне представництво чи консульську установу України за кордоном або звернутися з такою вимогою до компетентних органів країни перебування.
У разі затримання або арешту громадянам України надається відповідне сприяння у пошуку кваліфікованого захисника або забезпеченні безоплатною правовою допомогою, якщо така можливість передбачена законодавством відповідної країни. Консульські посадові особи стежать за умовами утримання під вартою, які мають відповідати вимогам гігієни та санітарії, ходом розгляду справи та за необхідності вживають заходів для відновлення порушених процесуальних та інших прав. Разом з цим, співробітники дипломатичних та консульських установ України не є суб’єктами кримінального чи цивільного процесу та не можуть брати участь у розгляді справ в якості адвокатів, захисників, постійних представників інтересів тощо.
МЗС забезпечується інформування родичів затриманих чи заарештованих громадян України про хід слідства та судового розгляду справи. При цьому, слід враховувати, що, як правило, доступ до матеріалів слідства мають лише уповноважені особи, а нерозголошення відомостей про хід провадження у справі забезпечується таємницею слідства. Тому консул має право на отримання інформації за результатами слідства у терміни та у порядку, які передбачені законодавством відповідної країни.
У разі смерті громадянина України за кордоном, дипломатичними та консульськими установами здійснюється комплекс заходів, спрямованих на з'ясування обставин смерті, інформування рідних померлих, оформлення необхідних документів та надання сприяння у репатріації труни з тілом або урни з прахом в Україну. У разі порушення кримінальної справи у зв’язку зі смертю особи, консул забезпечує контроль за ходом розслідування та про його результати інформує МЗС, яке, у свою чергу, доводить відповідну інформацію до зацікавлених осіб.
Родичам померлого/загиблого або найближчим в Україні за ступенем спорідненості особам, після отримання відповідного повідомлення, необхідно становити контакт з відділом оперативного реагування Департаменту консульської служби (працює цілодобово, 01018, м.Київ, Михайлівська пл. 1, тел. 238-16-57, ф. 253-11-24, адреса електронної пошти: [email protected]) або дипломатичним представництвом чи консульською установою України на території відповідної країни для з'ясування обставин справи, вартості ритуальних послуг, у т.ч. витрат на транспортування труни з тілом або урни з прахом в Україну, а, в разі прийняття відповідного рішення, - порядку поховання тіла померлого на території країни перебування.
У разі втрати/викрадення/порчі або закінчення вільних сторінок у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичними та консульськими установами, на підставі наявних у заявника документів, у співпраці з відповідними підрозділами МВС України та керуючись чинним законодавством України, вирішується питання підтвердження особи заявника та належності його до громадянства України для подальшого оформлення таких документів:
З метою підтримання зв’язку та, в разі потреби, надання допомоги, в т. ч. в разі стихійних лих, громадянам України, які проживають/перебувають за кордоном, пропонується стати на консульський облік у відповідній дипломатичній або консульській установі України (залишивши інформацію про адресу проживання та контактний номер телефону).
Перелік позицій, які не підлягають декларуванню та митному оформленню при перетині кордну ОАЕ:
Багаж пасажирів, який не підлягає декларуванню та митному оформленню при перетині кордну ОАЕ:
Зазначені вище позиції не підлягають митному декларуванню та оформленню, якщо:
Перелік позицій, які заборонені до ввезення на територію ОАЕ:
Медичні препарати:
Подорожуючі можуть ввозити на територію ОАЕ медичні препарати для особистого користування із розрахунку на три місяці вживання. До лік має докладатися оригінал рецепту, легалізований Посольством ОАЕ. Ліки мають бути в оригінальній упаковці, термін їх дії не може бути прострочений. В ОАЕ існує перелік заборонених до ввезення на територію країни медичних препаратів, інформацію про які можна отримати за адресою:
http://www.uaeinteract.com/travel/drug.asp
Номери телефонів, що можуть стати у пригоді при подорожі до Об’єднаних Арабських Еміратів.
Швидка медична допомога: 999
Пожежна служба: 997
Невідкладна допомога на воді: 996
Невідкладна допомога у місті Абу Дабі: 993
Довідкова служба: 181
Гаряча лінія в Посольстві України в ОАЕ: +971 50 4425313
Гаряча лінія в Консульстві України в м. Дубай: +971 50 2190333
Прохання телефонувати виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України
Консульський відділ Посольства України в Об'єднаних Арабських Еміратах (Королівстві Бахрейн за сумісництвом)
Керівник: |
Сакаль Ярослав Володимирович
|
Адреса: |
Об’єднанні Арабські Емірати, м. Абу Дабі, район Мадінат Заїд, вул. Іст Роуд, вілла №4, П/с 35572 Переглянути на мапі |
Телефон: |
+9712 632 75 86 Дод.:106 або 108 |
Факс: |
+9712 632 75 06 |
Ел. пошта: |
|
Графік роботи: |
Прийом громадян з консульських питань: неділя - четвер 9:00-12:00 – прийом документів,12:00-14:00 – видача документів |
Примітки: |
Консульський округ відділу охоплює територію емірату Абу Дабі і Королівства Бахрейн. |
Консульство України в Дубай (Об'єднані Арабські Емірати)
Керівник: |
Балануца Олександр Олександрович
|
|
Адреса: |
ОАЕ, м. Дубай, Шейх Заїд Роад, Аль Харбаш товер, оф.206. Переглянути на мапі |
|
Телефон: |
+9714-385-76-68 |
|
Факс: |
+9714-385-76-65 |
|
Ел. пошта: |
||
Веб-сайт: |
|
|
Графік роботи: |
Години прийому: 8:30 - 15:45 Вихідні дні: п'ятниця, субота |
|
Межі консульського округу: |
Емірати Дубай, Шарджа, Рас-аль-Хайма, Аджман, Фуджейра, Умм-аль-Кувейн |
|
Примітки: |
Прийом громадян з консульських питань: Нд., Вт., Чт. 9:00-14:00 |
|