• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Стара версія
Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Панами
Опубліковано 01 листопада 2012 року о 00:00

Рекомендації щодо правил поведінки

1. Під час підготовки до виїзду до Панами радимо ознайомитися з наявними відомостями про країну, умовами перебування в ній та її законодавством.

2. При виїзді до Панами на тимчасове проживання наполегливо радимо взяти з собою апостильовані копії всіх особистих документів (свідоцтво про народження, шлюб, розірвання шлюбу, дипломи, атестати, довідки про непритягнення до кримінальної відповідальності). У разі самостійного виїзду неповнолітніх дітей до згаданих країн необхідно також взяти з собою апостильований дозвіл батьків на в’їзд-виїзд з них.

3. 16 серпня 2013 року набирала чинності Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Панама про скасування віз.

Положеннями Угоди передбачається можливість громадян держав сторін в’їжджати та перебувати на території держави іншої сторони без візи максимальним строком до 90 днів протягом 180 днів з дати першого в’їзду, якщо метою поїздки є туризм або здійснення іншої неприбуткової діяльності.


4. Пам'ятайте, що перебуваючи на території Панами Ви маєте неухильно дотримуватись законодавства цієї країни. Незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

Міністерство закордонних справ України та дипломатичні установи України за кордоном в жодному випадку не поділяють відповідальність за вчинений громадянином України злочин чи правопорушення.

5. Після прибуття до місця тимчасового (понад 3 місяці) чи постійного проживання в Панамі радимо звернутись до консульського відділу Посольства України в Мексиці (м. Мехіко) з метою реєстрації (тимчасовий/постійний консульський облік).

Прийняття на тимчасовий консульський облік не є обов’язковим, однак допоможе знайти Вас у разі, якщо Вас терміново розшукуватимуть члени Вашої родини в Україні, передати Вам будь-яке повідомлення або допомогти у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа тощо), а також значно полегшить процедуру оформлення Вам, у разi необхiдностi, документів на повернення в Україну.

Разом з тим повідомляємо, що законом України “Про громадянство України” від 18.01.01. р. не передбачено обов‘язку громадян України ставати на тимчасовий консульський облік, а також не передбачено відповідальності за неперебування на такому обліку.

6. У разі затримання чи обмеження Вашої свободи в будь-якій формі, вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

7. Перебуваючи в Панамі уважно слідкуйте за Вашими речами, коштовностями, грошима, авіаквитками та документами. Ніколи і нікому не віддавайте Ваш паспорт, тримайте його завжди при собі, бажано не в сумочці, а у внутрішній кишені.

У випадку втрати чи вилучення паспорта негайно звертайтеся до Консульського відділу Посольства України в Мексиці (м.Мехіко), де можна отримати посвідчення особи на повернення в Україну.

8. Перебуваючи в Панамі обов’язково майте при собі телефони та адреси Посольства України в Мексиці.

9. Перед виїздом за кордон обов’язково залишайте інформацію про місце Вашого перебування за кордоном (повну та точну адресу, номери стаціонарних або мобільних телефонів, за якими з Вами можна зв’язатися) Вашим рідним та друзям в Україні, а також адресу, номери телефону чи факсу роботодавця.

10. Пам’ятайте!!! Щоб не стати жертвою секс-бізнесу та злочинних угруповань, уникайте неправдивих оголошень у газетах, підозрілих або занадто привабливих пропозицій щодо працевлаштування з боку невідомих Вам людей, агенцій тощо. Якщо Ви стали жертвою торгівців людьми, повідомте про це до Посольства України в Мексиці.

Крім того, з порушеного питання можна звертатися до Мiжнародної органiзацiї з мiграцiї (МОМ) у м. Київ, що допомагає жертвам торгiвлi людьми i сексуальної експлуатацiї та сприяє поверненню громадян України на Батьківщин, за телефонами (380)44/490-56-80, (380)44/490-56-81, (380)44/490-56-82, (380)44/490-56-84.

УВАГА! Консульські установи та посадові особи не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів тощо, не надають матеріальну допомогу, не видають гроші в борг, не сплачують готельні та інші рахунки, i, у разі порушення законів країни перебування, консул не може звільнити Вас від відповідальності. Слід пам'ятати, що консул не вповноважений надавати послуги щодо Вашого працевлаштування, отримання дозволу на проживання чи іноземного громадянства.

За законодавством України інформація, яку Ви надаєте Посольству, є конфіденційною. Посольство може її оприлюднити тільки за Вашої згоди i тільки особам, яким Ви дали на це повноваження.

Порядок звернення громадян України до Консульського відділу Посольства України в Мексиці по допомогу:

Кожний громадянин України, який перебуває за кордоном, може звернутися до консульської установи України по допомогу. Це можна зробити таким чином:

 • зателефонувати до консула особисто або до будь-якого співробітника консульської установи України, чи передати інформацію через третю особу, гуманітарну організацію;
 • особисто прийти на консульський прийом;
 • звернутися факсом чи поштою. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, контактний телефон (факс), громадянство та викладено, по можливості - детально, суть проблеми. Зазначене звернення повинно бути підписано заявником із зазначенням дати;
 • направити своє звернення електронним зв'язком на адресу консульства;
 • звернутись до будь-якої офіційної установи або ж до неурядової правозахисної організації з проханням передати відповідну інформацію консулу України.

Заради особистої безпеки громадянам України, що в’їжджають до Панами, рекомендується:

 • не виставляти напоказ цінні речі, як-то: комп’ютерну техніку, фото-/відеокамери, ювелірні прикраси, а також не мати при собі великі суми грошей;
 • у випадку пограбування, не опиратися, оскільки нападники, зазвичай, озброєні вогнепальною зброєю, яку, не вагаючись, застосовують у разі опору жертви;
 • не мандрувати одному, а звернутися до перевіреного туристичного оператора, перебуваючи в країні, залишатися у групі, переміщуватися караваном з двох або більше автомобілів, тримаючись головних автошляхів та основних туристичних центрів;
 • не зупинятися в готелях, що не відповідають необхідним вимогам безпеки;
 • утримуватися від здійснення міжміських поїздок у темні години доби;
 • не зупиняти на вулицях перше-ліпше таксі, натомість краще викликати радіо-таксі або замовити в готелі безпечне таксі;
 • пильнувати за особистими речами та паспортами при посадці в автобуси (не тримати їх на спині в рюкзаку);
 • жінкам слід бути особливо обережними, якщо вони перебувають в Панамі одні, та уникати перебування на вулицях у вечірні/нічні години без надійного супроводу;
 • перебуваючи за кермом автомобіля, уникати публічного використання мобільних телефонів, дорогих годинників, що можуть потрапити в поле зору потенційних злочинців, та не залишати цінні речі в салоні автомобіля.

Безпекова та криміногенна ситуація

Рівень злочинності у місті Панама є досить високим. Злочини пов’язані передусім з діяльністю наркокартелів, а також озброєні пограбування, крадіжки з автомобілів, шахрайства з банкоматами, зґвалтування, вбивства. Ще одним небезпечним панамським містом вважається Колон. Традиційними стають поліцейські блокпости у вихідні дні на дорогах. Виходячи з кримінальної статистики, найбільш небезпечними зонами панамської столиці та її околиць є Сан-Мігеліто, Ріо-Абахо, Ель-Чоррільйо, Голівуд, Корунду, Веракрус Біч, Панама Вьєхо, Каско Вьєхо (історичний центр є дуже небезпечним особливо вночі), Санта-Лібрада, Сан-Мігель, Кабо-Верде, дамба Маддена. Небезпечною для життя є відвідання території вздовж панамського кордону з Колумбією, з огляду на активність угруповань наркотрафікантів. У дещо віддалених від панамсько-колумбійського кордону районах провінції Дарьєн діють представники Революційних збройних сил Колумбії, що становить потенційну загрозу життю іноземних туристів.

На Тихоокеанському та Атлантичному узбережжі слід бути пильним з незнайомцями, які керують суднами. Останні можуть перевозити наркотичні речовини та нелегальних мігрантів до/з Колумбії. Якщо ви побачите на воді або на березі невідомий баул чи пакунок, у жодному разі не торкайтеся до нього, натомість повідомте про це представника місцевої влади. У разі найму судна, не рекомендується відвідувати південно-східний берег провінції Куна-Яла (острови Сан-Блас) на південь від Пунта-Каррето на Атлантичному узбережжі. Для відвідання національного заповіднику на острові Койба (колишня в’язниця) необхідно отримати спеціальний дозвіл Міністерства внутрішніх справ та юстиції, а також Національного природоохоронного відомства.

Час від часу у Панамі проходять демонстрації протесту (переважно профспілок за трудові права). Хоча більшість з таких демонстрацій є мирними, за певних обставин вони можуть завершуватися сутичками з поліцією. Представники місцевих правоохоронних органів зазвичай не вдаються до застосування сили, але були випадки застосування сльозогінного газу. З огляду на це громадянам України рекомендується уникати місць проведення маніфестацій (останнім часом такими місцями були студентське містечко Університету Панами, площі перед Президентським палацом та Національною Асамблеєю).

На території Панами рекомендується утримуватися від поїздок у віддалені від Панамериканської швидкісної автотраси регіони провінцій Дарьєн та Сан-Блас, а також від відвідання національного заповіднику «Дарьєн». Зазначене становить потенційну загрозу життю, оскільки у випадку будь-якого нещасного випадку, швидка допомога до постраждалих не дістанеться (суттєва віддаленість від медичних закладів, відсутність доріг, пересування в цих провінціях можливе лише річкою або пішки).

Слід бути дуже обережним на воді та мати на увазі, що на Тихоокеанському узбережжі та в районі провінції Бокас-дель-Торо проходять сильні течії, які спричиняють не одну смерть загартованих плавців щороку.

На території Панами діє Почесне консульство України, яке розташоване за адресою: osta del Este, Parque Industrial, Calle Primera, Local No. 119, Ciudad de Panamá, la República de Panamá. Тел.: (507) 271-5566, факс: (507) 271-5824, E-mail: rmbarria@tradertanker.com. Прийомні години: понеділок-п’ятниця з 10.00 до 13.00.

Умови працевлаштування

Для можливості роботи іноземців в Панамі необхідно спочатку отримати статус “постійного резидента” в Національній службі з питань міграції цієї країни, а потім відповідний дозвіл на роботу від Міністерства праці та розвитку Панами.

Крім того, згаданий дозвіл можуть отримати лише наступні категорії іноземців:

1. Іноземець, одружений з громадянином/громадянкою Панами;

2. Іноземець, який проживає в Панамі понад 10 років.

3. Іноземець, який має статус біженця.

Для отримання дозволу іноземець має подати до Мінпраці наступні документи:

1. Письмову заяву встановленого зразка.

2. Оригінал контракту на роботу.

3. Лист-гарантійне зобов’язання від роботодавця.

4. Належним чином легалізовані та перекладені на іспанську мову документи, що посвідчують рівень освіти заявника.

5. Дійсний паспорт.

6. 8 фотокарток паспортного розміру.

Згадані документи мають подаватися виключно місцевим адвокатом, а сам процес їх розгляду триває від 3-х місяців до одного року.

Роботодавці, перед наданням роботи та укладання відповідних контрактів з іноземними громадянами зобов’язані пересвідчитися у легальності їх перебування в країні.

Посольство України не надає сприяння в отриманні від органів влади Панами паспортів або інших документів, що засвідчують особу, а також не надає послуги щодо працевлаштування.

 

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Надання медичних та соціальних послуг

Медичне обслуговування іноземців на території Панами здійснюється на платній основі. Соціальне державне страхування не розповсюджується на іноземців.

Таким чином, громадяни України, перебуваючи на території Панами, повинні або мати страховий поліс, або оплатити надання невідкладної медичної допомоги.

Корисні номери телефонів

Невідкладна допомога – 911

Поліція – 104

Пожежна служба – 103

Швидка медична допомога – 264-4122

Центр звернень громадян – 311

Митні питання

На міжнародних авіарейсах дозволяється ввозити в Панаму без сплати митних зборів:

 • одяг та предмети особистого користування на загальну суму до 2 тис. дол. США);
 • сигарети – 500 од., сигари – 50 од., тютюн – 500 гр.;
 • алкогольні напої – 3 л.;
 • книги, газети, буклети не для комерційних цілей;
 • нові товари вартістю до 500 дол. США;
 • товари вартістю до 500 дол. США, придбані при прибутті у магазинах «Duty Free Shop».


Обов’язковому декларуванню підлягає ввезення валюти (готівкою або іншими способами) сумою понад 10 тис. дол. США.

Без відповідного дозволу заборонено ввезення неконсервованих фруктів та овочів, садових квітів та рослин, фруктових, декоративних та лісових дерев або їх частин, цибулин, насіння, черешків, живців, бруньок і т. п., ґрунту; комах, слимаків, бактерій, грибів; котів, собак та інших домашніх тварин, екзотичних тварин, пташок, бджіл тощо; м’яса будь-якого тваринного походження, ковбасних виробів, шинки, молочних продуктів, біологічних речовин, сироваток, вакцин; продукти для харчування тварин, продукти бджільництва (мед, віск тощо).

Вимоги щодо ввезення домашніх тварин (собак, котів):

1. Повна інформація про власника (ПІБ, країна походження, транзитні країни, місце проживання).

2. Інформація про тварину: порода, стать, дата народження, розмір, вага, масть, особливі ознаки.

3. Сертифікат про щеплення проти сказу для тварин старше трьох місяців. У випадку, якщо тварина має менше 3-х місяців віку або походить з країни вільної від сказу (або з такої, де щеплення проти сказу заборонено) це має бути підтверджено відповідним сертифікатом, виданим офіційним санітарним органом країни походження.

4. Зоосанітарний сертифікат, виданий офіційним санітарним органом країни походження, в якому повинно бути зазначено, що:
до моменту здійснення подорожі травина не виявляла ознак інфекційно-заразних або паразитарних захворювань властивих для цього виду;
якщо тварина походить з країни, яка офіційно заявила перед Міжнародним епізоотичним бюро про наявність на своїй території випадків африканської кінської чуми та/або лихоманки Ріфт-Валлі (ЛРВ), власник тварини повинен підтвердити, що в місці походження тварини та в радіусі 50 км навколо не було зареєстровано випадків цих захворювань протягом останніх 12 місяців або тварина не перебувала у зонах ризику.

5. Тварини, які відповідають вищезазначеним вимогам не будуть проходити ввізний карантин; у випадку виникнення підозри щодо наявності у тварини інфекційно-заразних захворювань або захворювань високого ступеня ризику, Генеральне управління здоров’я тварин залишає за собою право ізолювати тварину та вжити відповідних санітарних заходів.

Стосовно правил ввезення інших видів тварин до Панами необхідно отримати консультацію в Міністерстві охорони здоров’я цієї країни (Тел.: (507) 512 -9100).

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux