В Україні розчаровані припиненням дії «Договору між США і СРСР про ліквідацію їх ракет середньої та меншої дальності» (Договір про РСМД) через ситуацію, що створила навколо нього Росія, і розуміють вимушені дії США.
Протягом трьох десятиліть цей Договір був одним з основних елементів стратегічної стабільності і безпеки у світі. Формально не будучи стороною Договору про РСМД, Україна неухильно дотримувалась його положень протягом усього часу його існування. У 1988-1991 рр. в Україні були ліквідовані всі балістичні та крилаті ракети наземного базування меншої (від 500 до 1000 кілометрів) та середньої дальності (від 1000 до 5500 кілометрів), а також 25 об'єктів, пов'язаних з ними.
Україна спільно зі США засудила розробку та випробування Росією балістичної ракети РС-26 «Рубеж» на дальність близько 2200 км, а також розширення бойових характеристик оперативно-тактичного ракетного комплексу «Іскандер-М». В Україні особливо занепокоєні інформацією про те, що Росія розробила та вже розмістила ядерну ракетну систему середньої дальності, в зоні досяжності якої перебувають деякі європейські столиці, а також з приводу проведення у березні 2019 року в окупованому Криму військових навчань із застосуванням комплексу «Іскандер-М».
У відповідь на агресивні дії Росії та з огляду на припинення дії Договору про РСМД Україна активізує діалог з НАТО для обговорення можливих шляхів зміцнення обороноздатності усього східного флангу Альянсу.