• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Стара версія
Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Танзанії
Опубліковано 01 листопада 2012 року о 00:00

Рекомендації щодо правил поведінки

У зв’язку зі спалахами холери, які носять періодичний характер, МЗС України рекомендує громадянам України, які планують свої подорожі до Танзанії або перебувають на її території, виявляти особливу обачність та дотримуватися рекомендацій місцевих органів влади, медичних та інших компетентних служб.

У разі виявлення захворювання, громадянам України потрібно негайно звернутися до медичних установ для отриманням допомоги.

Також, за інформацією, наданою Головним державним інспектором ветеринарної медицини України від 19.11.2018 р., на території Танзанії реєструються захворювання на заразний вузликовий дерматит ВРХ, хворобу Ньюкасла, чуму дрібних жуйних та африканську чуму свиней (АЧС). 

У зв’язку з наведеним та беручи до уваги рекомендації, викладені у статтях 10.9, 11.9, 14.7 та 15.1, забороняється ввезення птиці, дрібних жуйних тварин, великої рогатої худоби, інших сприятливих до наведених хвороб тварин, продуктів та сировини з них, репродуктивного матеріалу від них та кормів.

У разі виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Кенія за номером телефону: (+254) 733-366-366, на адресу електронної пошти: emb_ke@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

Режим в'їзду: Візовий.

Віза оформлюється в аеропорті після прибуття.

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва .

Як засвідчує практика та згідно з рекомендаціями Імміграційної служби Танзанії, іноземні туристи зобов’язані чітко  дотримуватись правил в’їзду та виїзду з Танзанії щоб уникнути неприємностей, які можуть закінчитись стягненням штрафу або депортацією. Так, зокрема, звертаємо увагу на необхідність оформлення бізнесменами ділової візи для в’їзду до Танзанії у комерційних справах. Попри те, що збір за оформлення ділової візи вдвічі більший, ніж за оформлення туристичної, радимо оформлювати візу, яка відповідає дійсній меті перебування у країні.  Особливо важливим це видається з огляду на непоодинокі випадки непорядної поведінки щодо українських підприємців з боку їхніх танзанійських партнерів. Так, непорядними діловими партнерами місцеве законодавство використовувалося з метою оволодіння фінансовими та матеріальними ресурсами своїх потенційних партнерів по бізнесу: після отримання коштів та інших матеріальних цінностей в процесі переговорів місцеві підприємці подавали скаргу до імміграційних органів щодо порушення іноземним бізнесменом (якщо відомо, що вказаний бізнесмен перебуває в країні з туристичною візою, яка не передбачає комерційну діяльність) міграційного законодавства, що призводить до затримання іноземного бізнесмена, стягнення штрафу та/або депортації.

Під час поїздок по національним паркам не дозволяється наближатись до тварин, турбувати та заважати їм полювати. Не дозволяється з’їжджати з маршрутних доріг та виходити з машини без дозволу гіда, якщо немає спеціально облаштованих для цього місць. Годувати тварин в парках також суворо забороняється, а за недотримання цієї вимоги, як і за викидання сміття на узбіччі, передбачений штраф.

Безпекова ситуація

Загальна безпекова ситуація в Танзанії є пересічною та не потребує особливої уваги з боку іноземних туристів. Втім, не слід нехтувати елементарними правилами поведінки для уникнення неприємних ситуацій. Зокрема, іноземцям рекомендується уникати участі в будь-яких політичних заходах (демонстрації, маніфестації, протести тощо).

Криміногенна ситуація в Танзанії змушує бути максимально уважним та пильним під час перебування у віддалених районах великих міст і навіть в громадських місцях, особливо у пізні години. Найбільш поширеним злочином є дрібні крадіжки. Втім, зафіксовані також непоодинокі випадки нападу та викрадення з подальшою вимогою викупу. З огляду на зазначене, варто уникати  носіння дорогих прикрас та великої суми готівки під час прогулянки містом.

Залишати гроші та цінні речі у кімнаті готелю за відсутності сейфу також не рекомендується. Туристи традиційно користуються підвищеною увагою з боку злочинців, як можливість легкої та багатої наживи. Отже, радимо утриматися від відвідань так званих «не рекомендованих» для туристів районів (у вечірні години – навіть на автомобілі). Під час  пересування по місту двері автівки повинні бути заблоковані, а вікна закриті. У разі необхідності підвищеної безпеки, можна скористатися для пересування по місту послугами охоронців. Якщо Ви стали жертвою збройного нападу, не рекомендується чинити опір, а натомість, добровільно виконати вимоги злочинця. Після інциденту слід негайно звернутись до найближчого відділку поліції, а також повідомити Посольство України в Кенії щодо необхідності надання консультаційної допомоги, оформлення нових проїзних документів тощо (оскільки Україна не має дипломатичних установ у Танзанії).

Умови працевлаштування

При пошуку роботи в Танзанії не слід погоджуватися на пропозиції нелегальної праці, особливо  – на пропозиції високої заробітної платні від підозрілих осіб. Також радимо не віддавати паспорт на зберігання майбутньому роботодавцю.

Необхідно пам’ятати, що особа, яка має туристичну або бізнес візу не має право на працевлаштування в Танзанії. Для роботи в Танзанії має бути обов’язково оформлено  дозвіл класу В на підставі клопотання роботодавця.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Іністерство соціальної політики України (веб-сайт - http://www.mlsp.gov.ua розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном")

Надання медичних та соціальних послуг

Система охорони здоров’я в Танзанії включає лікувальні заклади державної та приватної власності, які відрізняються за якістю надання послуг та вартістю оплати за них. Будьте готові до того, що у звичайних лікарнях рівень надання медичної допомоги та персоналу дуже низький.

Негайна медична допомога надається на платній основі.

В окремих територіях Танзанії поширені малярія, кишкові інфекції, а також СНІД. Сертифікат щеплення від жовтої лихоманки є обов’язковим для в’їзду до Танзанії. Тому перед поїздкою подбайте про відповідне щеплення, протималярійні засоби та порадьтеся з фармацевтом або лікарем щодо подорожньої аптечки. Про санітарно-епідеміологічну ситуацію в Танзанії можете дізнатися на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за адресою http://www.who.int/countries/tza/ru/

Митні правила

Законодавством Танзанії дозволяється безоплатне ввезення цигарок – до 200шт. Або тютюну до 1 л, до 250 мл туалетної води. Дозволяється вивезення ювелірних виробів із золота та срібла з коштовним камінням (з долученням квитанцій-чеків з магазину), марок, монет.

Ввезення стрілецької зброї дозволяється тільки за умови попереднього погодження з органами Міністерства внутрішніх справ Танзанії.

Аудіо- , фото- та відеотехніка вносяться до митної декларації і можуть бути вивезені з країни на її підставі.

Ввезення та вивезення національної валюти Танзанії заборонено. Туристам дозволяється ввезення в необмеженій кількості іноземної валюти без декларування.

Дозволяється ввезення/вивезення продуктів харчування, засобів особистого користування в межах розумних потреб.

Заборонено переміщення через митний кордон наркотиків, вибухових пристроїв, отрут та порнографічної продукції.

Забороняється ввезення та вивезення живих диких тварин, живої риби, шкіри тварин, птахів та їх яйця, слонову кістку та вироби, рапани, панцирі черепах, рога носорогів та зуби гіпопотамів, золота, алмазів (без пред’явлення документів, які підтверджують законність їхнього придбання).

Усі рослини та домашні тварини можуть ввозитись тільки на підставі фітосанітарного свідоцтва або довідки про здоров’я тварини. Усі домашні тварини після їх ввезення проходять огляд та направляються в карантин.

Корисні номери телефонів

Танзанійське управління з туризму — (+22) 211-12-44.

Управління з туризму острову Занзібар — (+24) 223-34-85/6.

Єдина телефонна лінія рятувальних служб — 111. 

Рекомендації стосовно діючих правил та осбливостей валютно-обмінних готівкових операцій

Імпорт і експорт місцевої валюти (танзанійський шилінг - TZS) заборонений. Ввезення іноземної валюти не обмежене, якщо валюта декларується після прибуття. Експорт іноземної валюти не повинен перевищувати суму задекларовану після прибуття.

Існує можливість використання банківських карток (MasterCard, Visa, American Express)та дорожніх чеків.

В Танзанії не приймаються до обміну та оплати купюри доларів США випущені до 2006 року. Можуть також виникнути труднощі з обміном купюр випущених до 2009 року включно.

Курс обміну може бути суттєво нижчим при обміні купюр малого номіналу.

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux