• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Стара версія
Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Тунісу
Опубліковано 01 листопада 2012 року о 00:00

Візовий (місце отримання туніської візи - Посольство Тунісу в РФ (Україна - за сумісництвом)).

Безвізовий режим в’їзду діє для власників дипломатичних та службових паспортів.

Для громадян України, які в’їжджають у Туніс з туристичною метою у складі організованих туроператорами груп на підставі документів, що підтверджують туристичний характер поїздки, віза оформлюється за спрощенною процедурою по прибуттю в один з міжнародних аеропортів Туніської Республіки (visa on arrival).

Рекомендації щодо правил поведінки в Тунісі

Туніська Республіка є мусульманською країною. У зв’язку з цим необхідно дотримуватися загальноприйнятих норм поведінки.

Не рекомендується демонструвати символіку християнства чи інших релігій. Під час священного для мусульман місяця Рамадан рекомендовано уникати вживання їжі, напоїв та паління в громадських місцях.

Рекомендуємо утримуватися від відвідування місць надмірного скупчення людей, не брати участі в акціях протесту, демонстраціях та інших масових заходах. Уникати суперечок з місцевим населенням з релігійних та соціально-політичних питань (див. розділ "Безпекова ситуація"). 

Безпекова ситуація в Тунісі

Громадянам України, які планують здійснити поїздки до Туніської Республіки, у т.ч. з туристичною метою, рекомендуємо зважати на існуючі в цій країні безпекові ризики, обумовлені підвищеним рівнем  терористичної  загрози, ймовірністю проведення стихійних протестних акцій тощо.  Слід також враховувати, що триваючий збройний конфлікт у сусідній Лівії та складна внутрішньополітична ситуація  в Алжирі мають негативний вплив на ситуацію у Тунісі.

Співвітчизники, які перебувають на території Туніської Республіки, мають  дотримуватися таких рекомендацій:

-виявляти підвищену пильність та обережність, утримуватися від відвідування місць надмірного скупчення людей, не брати участі в акціях протесту, демонстраціях та інших масових заходах, не вступати у суперечки з місцевим населенням з релігійних та соціально-політичних питань;

-завжди мати при собі документи, які посвідчують особу та законність перебування в Тунісі, неухильно виконувати вимоги та вказівки представників місцевих правоохоронних органів; за можливістю мати при собі мобільний телефон із сім-карткою місцевого оператора мобільного зв’язку (сім-картки можна придбати у всіх міжнародних аеропортах Туніської Республіки за пред’явленням паспорта громадянина України для виїзду закордон);

-не залишати без нагальної потреби місця організованого відпочинку, які знаходяться під охороною і наглядом сил безпеки, максимально обмежити пересування у нічний час;

-утриматися від поїздок до туніських вілаєтів Кассерін, Кеф, Сіді Бузід, Кбілі, Дуз, Кайруан,  Татауін, Меденін, а також в прикордонні з Лівією та Алжиром території;

- у разі бажання здійснити туристичну подорож країною, слід обирати групові екскурсії за класичними маршрутами та у супроводі представника туроператора або компанії, що організовує екскурсію;

-при виборі місця відпочинку надавати перевагу готелям, розташованим в найбільших туристичних центрах країни (міста Туніс, Хаммамет, Сус, Магдія, Набель, Монастір, Табарка, Тозер, острів Джерба тощо).

МЗС України має обмежені можливості щодо оперативного реагування на надзвичайні ситуації за участю громадян України в окремих регіонах Тунісу, оскільки виїзд українських дипломатів до цих регіонів можливий лише після отримання дозволу від місцевого зовнішньополітичного відомства.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози безпеці та життю громадянам України слід невідкладно звертатися до правоохоронних органів Тунісу (особисто або за номером телефону - 197) та до Посольства України в Туніській Республіці за номером телефону (+216) 94 127 342 (працює цілодобово) або на «гарячу лінію» МЗС України: (+38 044) 238 16 57.

Принагідно звертаємо увагу, що реєстрація  співвітчизників в електронній  системі «ДРУГ» ( https://friend.mfa.gov.ua/#/ ) дозволить українським дипломатам більш ефективно та оперативно надавати необхідну допомогу у разі потрапляння у надзвичайні ситуації. 

Умови працевлаштування

Іноземець, який бажає займатися в країні професійною виробничою, комерційною діяльністю, повинен зареєструвати свій робочий контракт в Центрі зайнятості при Міністерстві праці Тунісу та належним чином оформити в Міністерстві внутрішніх справ Тунісу дозвіл на перебування в країні з відповідною позначкою «Працевлаштування».

Контракт на роботу укладається терміном на 1-2 роки та може бути подовжений більше одного разу, якщо робота іноземця на території Тунісу здійснюється в рамках реалізації проектів розвитку країни.

Прийом на роботу іноземців категорично забороняється у випадку наявності місцевих фахівців відповідного профілю.

Іноземний робітник має такі ж самі права та обов’язки як й туніський робітник.

Надання медичних, соціальних послуг в Тунісі

Законодавством Тунісу передбачено обов’язкове медичне страхування осіб працездатного віку.

У разі відсутності полісу медичного страхування іноземці (нерезиденти) можуть отримати платну медичну допомогу як в державних лікарнях, так і в приватних, мережа яких є досить поширеною в Тунісі.

Як правило, кожна лікарня має свій телефонний номер виклику швидкої допомоги. У багатьох місцевостях країни працюють медики з України.

Іноземці– резиденти користуються, як і громадяни Тунісу, правом на безкоштовне навчання їх дітей у державних навчальних закладах, мають вільний вибір місця проживання та свободу пересування тощо.

Іноземці– резиденти, які не мають громадянства Тунісу, не мають права:

 • бути засновниками і членами політичних партій та громадських організацій;
 • обирати і бути обраними до органів державної влади та самоврядування, а також брати участь у референдумах;
 • бути державними службовцями, у тому числі військовослужбовцями.

Зазначені вимоги не поширюються на іноземців-резидентів, які мають громадянство Тунісу. Законодавство Тунісу допускає два і більше громадянств, не вимагаючи при цьому виходу з громадянства іншої країни при набутті особою громадянства Туніської Республіки.

Митні питання

Іноземна валюта.

Обов’язкове декларування іноземної валюти у випадку ввезення на територію Туніської Республіки суми понад 10000 дол. США або еквівалентної суми в туніських динарах.

Вивезення іноземної валюти у сумі, що дорівнює або перевищує 30000 туніських динарів, або еквівалентної суми в дол. США або євро, іноземцями (нерезидентами) здійснюється виключно при представленні відповідного дозволу, виданого однією з банківських установ країни.

Громадянин Тунісу (доросла особа) має право на вивезення впродовж календарного року іноземної валюти на суму, що не перевищує 6000 туніських динарів та 3000 туніських динарів на кожну дитину до 12 років.

З актуальним курсом валют в країні можна ознайомитися на офіційній веб-сторінці Центрального банку Тунісу.

Товари.

Безмитно ввозяться на територію Тунісу (на одну дорослу особу):

 • цигарок – 200 шт., 50 сигар, 500 гр. тютюну;
 • до 2 л. спиртних напоїв міцністю до 25°;
 • до 1л. спиртних напоїв міцністю понад 25°;
 • особисті прикраси та вироби із золота, платини і срібла;
 • цінні предмети, необхідні для роботи або відпочинку (відео- та фототехніка);
 • речі домашнього та особистого вжитку в межах потреб.

Заборонено ввезення:

 • будь-яких видів наркотиків в незалежності від їх кількості;
 • порнографічної або аморальної літератури;
 • зброї та боєприпасів.

Корисні номери телефонів

Поліція – 197

Швидка допомога – 190

Соціальна допомога – 198

Аеропорт - 71 115 800, 70 102 100, 71 848 000

Таксі - 71 783 311, 71 840 840

25 837 000, 25 837 083

 Рекомендації громадянам України у зв’язку зі збереженням високого рівня терористичних загроз у Буркіна-Фасо

У зв’язку зі збереженням високого рівня терористичних загроз у  Буркіна-Фасо, наполегливо рекомендуємо громадянам України, які планують поїздки до вказаної країни, виявляти підвищену обережність та пильність.

Під час перебування у Буркіна-Фасо громадянам України слід уникати відвідань віддалених від столиці регіонів, місць масового скупчення людей та перебування поряд з адміністративними будівлями і поліцейськими установами, максимально обмежити пересування у нічний час та використання місцевого громадського транспорту, неухильно виконувати всі вказівки й рекомендації правоохоронних органів і місцевої влади, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації, виникнення загрози життю та здоров’ю під час перебування у Буркіна-Фасо, громадянам України слід невідкладно звертатися на цілодобову "гарячу лінію" Посольства України в Тунісі +216 941 273 42, або повідомити про це на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: (+38 044) 238-16-57, адреси електронної пошти: consul_tn@mfa.gov.ua (Посольство України в Тнісі); cons_or@mfa.gov.ua (МЗС України). 

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux