• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Інформаційні матеріали до брифінгу Посла з особливих доручень Дмитра Кулеби
Опубліковано 24 червня 2015 року о 18:40

У брифінгу з актуальних питань зовнішьної політики України взяв участь Директор Департаменту політики і комунікацій МЗС України Олексій Макеєв (див. відео)

{video}https://youtu.be/6NDxTKE2bwI{/video}

1. Продовження дії санкцій ЄС

2. МЗС України спростить процедуру надання статусу закордонного українця

3. Щодо розслідування трагедії боїнгу малайзійських авіаліній рейсу MH17

4. Комісар Ради Європи здійснить візит до України

5. Комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги та управління кризами Христос Стиліанідес відвідає Україну

6. Україну відвідає Міністр закордонних справ Великого Герцогства Люксембург Жан Ассельборн

7. У Брюсселі відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО

8. Міністр оборони Канади відвідає військові об’єкти у Львівській області

 

1. Продовження дії санкцій ЄС

22 червня ц.р. Рада ЄС продовжила до 31 січня 2016 року термін дії санкцій проти РФ, запроваджених у зв’язку із безпосередньою причетністю російської сторони до ескалації ситуації на сході України. Ці санкції обмежують можливості взаємодії РФ з ЄС у кредитно-фінансовий, енергетичній і оборонній сфері, а також стосуються обігу товарів подвійного використання.

Це рішення стало логічним кроком Європейського Союзу, який продемонстрував чітку оцінку державами-членами ЄС дій Москви, що продовжує відверто ігнорувати виконання узгоджених кроків з метою мирного врегулювання ситуації на сході України.

Попри намагання РФ посіяти розбіжності всередині ЄС, продовження секторальних санкцій та санкцій, пов’язаних із незаконною анексією АР Крим, які були продовжені на один рік минулого тижня, засвідчило єдність і консолідовану позицію Європейського Союзу щодо відповідальності російської сторони за деескалацію ситуації в окремих районах Луганської та Донецької областей, а також невизнання Євросоюзом анексії Криму.

В черговий раз закликаємо Російську Федерацію дотримуватися своїх зобов’язань в рамках Комплексу заходів з виконання Мінських домовленостей, зокрема, що стосується припинення вогню, відведення важкого озброєння, припинення постачання озброєння на територію України, виведення з території України військової техніки та військових підрозділів, відновлення контролю України над українсько-російським кордоном, звільнення незаконно утримуваних громадян України.

Українська сторона розраховує, що у разі подальшого загострення ситуації або ж продовження нехтування Москвою норм міжнародного права та своїх зобов’язань, Європейський Союз буде готовий вжити подальших дієвих кроків щодо посилення санкційного тиску на РФ та підвищення ціни для цієї держави за свідоме порушення територіальної цілісності та суверенітету України.

2. МЗС України спростить процедуру надання статусу закордонного українця

23 червня 2015 року відбулося засідання Національної комісії з питань закордонних українців під головуванням Заступника Міністра закордонних справ України - керівника апарату Вадима Пристайка.

Національна комісія з питань закордонних українців розглянула 130 заяв на отримання статусу закордонного українця. За результатом ухвалених на засіданні рішень статус закордонного українця було надано 67 особам з 21-єї країни світу.

У ході засідання було розглянуто підготовлені МЗС України зміни до законодавства, метою яких є оптимізація процедури опрацювання заяв на отримання статусу закордонного українця.

3. Щодо розслідування трагедії боїнгу малайзійських авіаліній рейсу MH17

21 липня 2014 року Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію 2166 (2014), у якій висловлено підтримку намірам здійснити повне, належне і незалежне міжнародне розслідування інциденту відповідно до правил міжнародної цивільної авіації, а усі держави-члени ООН закликані надати будь-яку запитувану допомогу у цивільному і кримінальному розслідуванні інциденту та притягненні винних до відповідальності.

Повноваження проведення розслідування згаданої авіаційної події передані Раді з Безпеки на транспорті Нідерландів, яка є незалежною структурою. Попередні висновки, оприлюднені цим органом, свідчать про враження літака ззовні великою кількістю високоактивних об’єктів. Що дозволяє сконцентрувати увагу на вивченні найбільш імовірної версії – ураження літака ракетою «земля-повітря». Що стосується остаточних результатів розслідування Ради, в т.ч. щодо траєкторії польоту та місця запуску ракети, то вони мають бути оприлюднені, орієнтовно, у жовтні ц.р.

Ми розраховуємо, що до того часу будуть досягнуті домовленості щодо оптимального механізму притягнення до відповідальності винних осіб. Йдеться не лише про безпосередніх виконавців злочину, але й про організаторів, інших осіб, які надавали будь-яке сприяння у його скоєнні.

З точки зору міжнародної легітимності механізму притягнення до відповідальності, найбільш оптимальною видається модель створення трибуналу, статут якого схвалюватиметься Радою Безпеки ООН. Це дозволить забезпечити взаємодію з трибуналом усіх країн та визнання його рішень. В той же час, ми не відхиляємо інших механізмів притягнення до відповідальності, в т.ч. в межах національної юрисдикції.

Наразі Україна разом з Нідерландами, Австралією, Бельгією та Малайзією активно взаємодіють в рамках спільної слідчої групи для розслідування катастрофи на підставі відповідної багатосторонньої угоди.

Напрацювання слідчої групи, а також інформація з інших джерел, мають стати предметом вивчення міжнародного трибуналу після його створення.

Ми розраховуємо на підтримку Російською Федерацією міжнародних зусиль з притягнення до відповідальності винних у катастрофі. Наявна інформація, в т.ч. щодо можливих версій причин катастрофи, має передаватися на розгляд Раді з Безпеки на транспорті Нідерландів, спільної слідчої групи, а згодом – органам трибуналу.

4. Комісар Ради Європи здійснить візит до України

29 червня – 3 липня ц.р. Україну відвідає Комісар Ради Європи з прав людини Нільс Муйжніекс. У ході візиту заплановані зустрічі з керівництвом держави, а також відвідання Донецької та Луганської областей.

Метою візиту є моніторинг ситуації із забезпеченням прав людини в нашій державі у контексті російської агресії на сході України.

5. Комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги та управління кризами Христос Стиліанідес відвідає Україну

З 30 червня по 2 липня ц.р. Україну відвідає Комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги та управління кризами Христос Стиліанідес.

У рамках зазначеного візиту Христос Стиліанідес планує відвідати м.Київ, м.Харків, м.Слов’янськ та м.Краматорськ з метою ознайомлення з поточною гуманітарною ситуацією на Донбасі та обговорення питання організації адресної гуманітарної допомоги для потреб внутрішньо переміщених осіб.

Комісар має намір підтвердити рішення ЄС щодо надання додаткової гуманітарної допомоги Україні на суму 15 млн. євро.

Станом на сьогодні загальний обсяг виділеної ЄС гуманітарної допомоги Україні становить 139 млн. євро.

6. Україну відвідає Міністр закордонних справ Великого Герцогства Люксембург Жан Ассельборн

25-26 червня 2015 р. відбудеться візит до України Міністра закордонних справ Великого Герцогства Люксембург Жана Ассельборна.

Мета візиту – обговорення ситуації на сході України та спільних ініціатив у рамках міжнародних організацій.

Під час візиту сторони обговорять важливі питання порядку денного Україна-ЄС, ураховуючи головування Люксембургу в Раді Європейського Союзу з 1 липня 2015 р.

7. У Брюсселі відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО

24-25 червня 2015 року у штаб-квартирі НАТО відбудеться засідання Комісії Україна – НАТО на рівні міністрів оборони, а також – Північноатлантичної ради на рівні міністрів оборони у форматі країн-контрибуторів місії НАТО “Рішуча підтримка” в Ісламській Республіці Афганістан.

8. Міністр оборони Канади відвідає військові об’єкти у Львівській області

25-27 червня в Україні з візитом перебуватиме Міністр національної оборони, Міністр з питань багатокультурності Канади Джейсон Кенні.

Під час візиту плануються зустрічі з керівництвом держави.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux