• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
 • Español
 • Português
 • العربية
Стенограма брифінгу Речниці МЗС України Мар’яни Беци
Опубліковано 29 липня 2015 року о 16:22

{video}https://youtu.be/Zm3KWWvNs0Y{/video}

***

Як ви знаєте, 23-25 липня ц.р. група депутатів Національних зборів та Сенату Франції без згоди української сторони, всупереч нормам міжнародного права, резолюції ГА ООН від 27 березня 2014 року «Про територіальну цілісність України», національного законодавства України, зокрема Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 367 від 4 червня 2015 р., відвідала АР Крим та провела в мм.Севастополь і Ялта зустрічі з т.з. «місцевою владою» (В.Константінов, С.Аксьонов, С.Міняйло).

Одразу після отримання інформації щодо наміру парламентарів здійснити такий візит українська сторона вжила низку важливих заходів, зокрема:

1. Посол України у Франції здійснив відповідний дипломатичний демарш.

2. 22 липня 2015 р. оприлюднено заяву МЗС України, в якій зазначена поїздка французьких парламентаріїв була кваліфікована як безвідповідальний крок, вияв неповаги до державного суверенітету України, свідоме нехтування законодавства України, міжнародного права і політики Франції щодо невизнання незаконної окупації та анексії Автономної Республіки Крим та м.Севастополь.

3. Ініційовано і здійснено протестні кроки на парламентському рівні, зокрема було здійснено звернення Голови Верховної Ради України на адресу Параламенту Франції.

4. Підготовлено для оприлюднення у провідних французьких ЗМІ відкритий лист Посла України у Франції, адресований Т.Маріані – керівнику парламентської делегації Франції.

5.Ініційовано підготовку та оприлюднення спеціальної заяви Репрезентативного комітету українців Франції.

Ми категорично засуджуємо візит групи депутатів парламенту Франції до тимчасово окупованого Криму.

Ще раз наголошуємо, що така поїздка суперечить нормам міжнародного права та національному законодавству України, а також політиці Європейського Союзу з невизнання незаконної окупації та анексії Автономної Республіки Крим та м.Севастополь.

За результатами вжитих українською стороною політико-дипломатичних заходів офіційний Париж також засудив цю поїздку.

25 липня ц.р. МЗС України внесло пропозицію компетентним органам України щодо застосування до зазначених громадян Франції визначених законодавством України обмежень, зокрема заборони на в’їзд на територію України.

Українська сторона також направила відповідні ноти всім державам про Порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

Ми вкотре закликаємо усіх іноземних громадян чітко дотримуватися законодавства України та норм міжнародного права. В Україні адекватно реагуватимуть на будь-які факти порушення встановленого порядку. До порушників будуть застосовані заходи, визначені законодавством України обмеження, зокрема шляхом заборони на в’їзд на територію України.

***

Якраз зараз Міністр закордонних справ України Павло Клімкін разом з міністрами закордонних справ Австралії, Бельгії, Малайзії та Нідерландів проводить у Нью-Йорку консультації  щодо проекту Резолюції РБ ООН з утворення міжнародного кримінального трибуналу для притягнення до відповідальності винних у збитті літака

Ми є однією з країн, яка постраждала від збиття літака Малайзійських авіаліній рейсу МН17 у небі над Донецькою областю 17 липня минулого року. Збиття літака сприймається в Україні як національна трагедія.

Рік тому Рада Безпеки ООН одноголосно прийняла резолюцію 2166, визнавши збиття МН17 загрозою міжнародному миру і безпеці.

Ми закликаємо усі держави виконати свій обов’язок і докласти всіх зусиль для подолання безкарності. Ми повинні забезпечити справедливість для сімей і родин загиблих.

Ми не повинні допустити повторення подібних трагедій у майбутньому.

З цією метою Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна, які здійснюють незалежне кримінальне розслідування за фактом збиття MH17, виступили зі спільною ініціативою заснування міжнародного кримінального трибуналу для притягнення до відповідальності осіб, винних у збитті МН17.

Утворення трибуналу саме зараз, до завершення кримінального розслідування, гарантуватиме максимальну деполітизацію цього питання. Крім того створення трибуналу гарантуватиме неупереджене, об’єктивне та незалежне розслідування. Це цілком узгоджується з попередньою практикою утворення Радою Безпеки подібних трибуналів. Відстрочка у здійсненні правосуддя рівноцінна його відсутності (Justice delayed isjustice denied).

На жаль Росія є єдиною державою, що виступає проти утворення трибуналу. Причини зрозумілі. Однак, ідея трибуналу отримала широку підтримку серед інших країн-учасників ООН, а п’ятірка країн-ініціаторів готова робити все необхідне для її подальшого просування.

28-29 липня 2015 року у Нью-Йорку міністрами закордонних справ згаданих країн проводяться консультації з метою забезпечення максимальної підтримки проекту Резолюції РБ ООН щодо утворення міжнародного кримінального трибуналу для притягнення до відповідальності винних у збитті літака. Голосування щодо Резолюції відбудеться сьогодні, 29 липня орієнтовно о 15:00 за місцевим часом (22:00 за київським часом). Після чого відбудеться прес-конференція.

Росія може застосувати право “вето”, але вона, у такому випадку, повинна понести наслідки такого кроку, передусім політичні.

***

Як ви знаєте, на цьому тижні відбуваються низка так зв. «судових процесів» у справі Олега Сенцова, Олександра Кольченка та Надії Савченко.

Щодо судового засідання у справі Сенцова-Кольченка

21 та 27 липня ц.р. відбулися відкриті засідання Північно-Кавказького окружного військового суду (м.Ростов-на-Дону), під час яких проходив розгляд по суті справи громадян України Олега Сенцова та Олександра Кольченка. На засіданні були присутні консул Генерального консульства України в Ростові-на-Дону та представник ЄС за ініціативою Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.

Суд ухвалив рішення проводити засідання щоденно. У зв’язку з цим захист висловив протест, оскільки це не дає можливість спілкуватися з підзахисними та належним чином підготуватися до справи.

Викликають обурення факти порушення прав людини щодо зазначених громадян України. Зокрема, наявна інформація про застосування до Олега Сенцова тортур співробітниками російських правоохоронних органів під час затримання у травні 2014 року на території Автономної Республіки Крим.

Крім того, наявні відомості застосування тортур до іншого ув’язненого у цій справі громадянина України – Олексія Чирнія. При цьому його свідчення, отримані внаслідок незаконних дій, використовуються для обвинувачення у тероризмі Олега Сенцова та Олександра Кольченка, що повністю нівелює об’єктивність слідства.

Міністерство закордонних справ України вкотре наголошує на неприпустимості та протиправності подальшого утримання на території Росії громадян України, затриманих російською окупаційною владою в Автономній Республіці Крим, та звертається до російської сторони з вимогою про їх звільнення і повернення на Батьківщину.

 Щодо справи Надії Савченко

Як відомо, вчора в Києві відбувся брифінг одного з адвокатів Надії Іллі Новикова щодо перебігу подій у зазначеній справі. Сьогодні адвокат Надії Савченко дав брифінг для дипломатичного корпусу.

30 липня в Донецькому міському суді Ростовської області Російської Федерації заплановане засідання у справі Надії Савченко.

За наявною інформацією, судове засідання відбудеться в закритому режимі.

Посольство України в Російській Федерації та Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону звернулися до Слідчого комітету РФ з проханням надати дозвіл на зустріч напередодні судового засідання з Надією Савченко її сестрі – Вірі Савченко. Наразі відповіді ми не отримали.

Російська сторона вкотре проігнорувала статус Надії Савченко як члена Парламентської Асамблеї Ради Європи, що користується парламентським імунітетом, порушивши таким чином взяті на себе зобов’язання у рамках Ради Європи.

У зв’язку із цим та всіма іншими справами, які стосуються наших громадян за кордоном, хотіли б наголосити, що питання захисту наших громадян у Російській Федерації, які фактично перетворилися на політичних в’язнів, перебуває на постійному контролі керівництва держави і МЗС України. Нами вживаються всі можливі заходи політичного тиску на Росію з метою звільнення наших громадян. Зазначене питання є пріоритетним питанням і на порядку денному світових лідерів.

Європейський Союз, як і вся світова спільнота, твердо виступає на захист Надії Савченко, Олега Сенцова та інших незаконно утримуваних у Російській Федерації громадян України.

Ми в черговий раз засуджуємо дії російської сторони, які грубо порушують норми міжнародного права, елементарні права та свободи людини, загрожують життю і здоров’ю незаконно утримуваних громадян України.

МЗС України вкотре наголошує, що безпідставність звинувачень та незаконність перебування під вартою є яскравим доказом того, що громадяни України, які проти власної волі утримуються на території Російської Федерації, стали політичними заручниками агресивної політики Росії проти України.

Однією з передумов виконання сторонами Мінських домовленостей є звільнення незаконно утримуваних в РФ громадян України.  Цей пункт, як і всі інші, російська сторона не виконує. Російська Федерація також чинить перешкоди у здійсненні заходів з консульського супроводження незаконно утримуваних громадян України.

Ми вважаємо, що продовження утримування громадян України в РФ під будь-якими вигаданими приводами – неприпустиме, підлягає засудженню з боку міжнародної спільноти та нестиме для Росії адекватні наслідки.

Спільно з нашими партнерами ми працюємо над санкційним списком осіб, причетних до незаконного переслідування українських громадян та  порушення їх прав.

***

Міністерство закордонних справ України висловлює глибоку стурбованість істотним погіршенням останнім часом безпекової ситуації в зоні проведення АТО внаслідок активізації діяльності підтримуваних Російською Федерацією бойовиків.

У порушення Мінських домовленостей бойовики нарощують кількість та інтенсивність обстрілів позицій українських збройних сил, об’єктів інфраструктури та цивільного населення на Донбасі, широко використовуючи при цьому заборонене озброєння.

Вважаємо неприпустимим втягування бойовиками у збройні провокації Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Так, лише за останні декілька днів спостерігачі СММ двічі потрапили під обстріли. Один з них, на жаль, зазнав пошкоджень.

Розцінюємо ці випадки як спроби тиску з боку незаконних збройних формувань на СММ з метою змусити її обмежити або й взагалі припинити моніторингову діяльність на окупованій території.

Наголошуємо на неприпустимості будь-яких дій, які загрожують безпеці спостерігачів СММ і спрямовані на обмеження діяльності Місії. Відповідні органи України, у свою чергу, вживають вичерпні заходи із забезпечення належних умов роботи СММ, яка є вкрай важливою у контексті виконання Мінських домовленостей.

Викликає обурення, що підтримувані Росією бойовики продовжують цілеспрямовано знищувати об’єкти критичної інфраструктури Донбасу і створюють загрозу екологічної катастрофи.

27 липня у Донецькій області в результаті масованих та цілеспрямованих обстрілів з боку бойовиків призупинили роботу найбільші об’єкти енергетичної інфраструктури області – державна Вуглегірська ТЕС та Авдіївський коксохімічний завод. 28 липня з мінометів обстріляна Луганська ТЕС. Більша частина Луганської області залишилася без світла.

Ці злочини стають в один ряд із обстрілами електростанції у місті Щастя, газопроводу у Ясинуватій та водопроводу у Станиці Луганській, що мали місце останніми місяцями. Їх наслідком є те, що мирні громадяни страждають від нестачі електроенергії, води, відсутності стабільного газопостачання, що дедалі посилює гуманітарну катастрофу у регіоні.

На тлі збільшення кількості обстрілів позицій Збройних Сил України бойовики отримують підкріплення живою силою та боєприпасами. До раніше затриманих російських військовослужбовців, що з повним штурмовим боєкомплектом «блукали» територією України далеко від російсько-українського кордону, щодня додаються нові громадяни РФ.

25 липня співробітники Держприкордонслужби України на контрольному посту «Березове» у Донецькій області затримали вантажний автомобіль «КАМАЗ», який у супроводі кадрового військовослужбовця Збройних сил Російської Федерації та члена незаконних збройних формувань пересувався територією України, будучи вщент набитий амуніцією.

При цьому Росія намагається відволікти увагу від своїх дій та дій своїх ставлеників на Донбасі і перекласти провину за зрив виконання Мінських домовленостей на Україну. У зв’язку з цим продовжується розповсюдження відверто брехливої інформації в пресі. Черговим підтвердження цьому стала поява в російському медіа-просторі недостовірної інформації про обстріл з території України двох громадян РФ на ділянці відділу прикордонної служби «Красна Талівка» у Луганській області.

Українські військовослужбовці та прикордонники ніколи не обстрілювали, не обстрілюють і не обстрілюватимуть території сусідньої держави.

Звертаємо увагу міжнародного співтовариства та російської сторони на результати проведеного 27 липня 2015 року Державною прикордонною службою України службового розслідування, в результаті якого було встановлено, що усі боєприпаси у військовослужбовців в наявності, а зброя не містить ознак застосування.

У черговий раз закликаємо Росію виконати свої зобов’язання у рамках Мінських домовленостей, вплинути на своїх підопічних на Донбасі з тим, аби досягти деескалації ситуації на місцях, вивести свої збройні підрозділи з території України, припинити постачання зброї та найманців на Донбас, дозволити СММ ОБСЄ здійснювати ефективний моніторинг кордону між Україною та Росією.

***

23 липня 2015 року Міністр закордонних справ України Павло Клімкін направив лист Директору Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Міхаелю Лінку, в якому запросив БДІПЛ здійснити спостереження за місцевими виборами в Україні 25 жовтня 2015 року.

Міністр відзначив готовність української влади докласти усіх зусиль для забезпечення вільних, справедливих та прозорих виборів відповідно до національного законодавства та міжнародно визнаних стандартів проведення демократичних виборів.

У рамах підготовки до спостереження на місцевих виборах БДІПЛ планує направити до України оціночну місію з 5 по 7 серпня 2015 р.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux