Шановні пані та панове!
Радий вітати вас в Україні з нагоди проведення Конференції високого рівня в рамках Українського головування в Організації з безпеки та співробітництва в Європі.
Торгівля людьми є найсерйознішим порушенням прав людини, тяжким злочином проти людської гідності.
Боротьба з цим жахливим явищем є особливо актуальною у контексті реалізації концепції загальної та всеохоплюючої безпеки ОБСЄ. Саме тому Україна визначила своїм пріоритетним завданням на чолі Організації зміцнення міжнародного співробітництва у боротьбі з торгівлею людьми.
Наша держава є одним із лідерів у врегулюванні цієї проблеми на національному рівні. У рамках створених правових механізмів налагоджено координацію дій державних органів з метою упередження цього виду злочинності, виявлення та притягнення винних осіб до відповідальності, надання допомоги постраждалим.
Завдання, що стоять перед державами-учасницями ОБСЄ, вимагають дієвої консолідації міжнародних, регіональних та національних зусиль. Сьогодні ми наголошуємо на необхідності беззаперечного виконання державами своїх міжнародних зобов'язань та ефективного застосування наявного інструментарію для боротьби із сучасним рабством.
Упевнений, що нинішня Конференція стане початком нового етапу в боротьбі з торгівлею людьми та зробить вагомий внесок у глобальні зусилля, спрямовані на подолання цього неабиякого виклику безпеці, що стоїть перед усім цивілізованим світом.
Бажаю вам успішної роботи у рамках Конференції та подальшої продуктивної взаємодії.
Віктор ЯНУКОВИЧ