• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Брифінг Представника України при ЄС, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Королівстві Бельгія Миколи Точицького
Опубліковано 08 липня 2019 року о 10:36

Брифінг Представника України при ЄС, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Королівстві Бельгія Миколи Точицького перед початком саміту Україна-ЄС.


{video}https://www.youtube.com/watch?v=qhnAEhUNFDU{/video}


К.Зеленко: Доброго ранку всім, ми раді вітати вас у нас, у прес-клубі Міністерства закордонних справ України. Сьогодні я маю велику приємність представити вам Миколу Точицького, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Королівстві Бельгія, Представника України при Європейському Союзі.

Сьогодні говоритимемо про Саміт України-ЄС, що розпочне свою роботу в Києві. Микола Станіславович відповість на всі ваші запитання в контексті Саміту, щодо питань взаємовідносин між Україною та Європейським Союзом. Маємо приблизно 30 хвилин часу, отже, ми розпочинаємо, Миколо Станіславовичу, Вам слово.

М.Точицький: Дякую, Катю, доброго дня, колеги, доброго дня, пані та панове.

Враховуючи те, що маємо не так багато часу, хотів би запропонувати наступний формат. Тобто я коротко Вам кажу про те, що

Перше, Саміт сьогодні відбудеться, вже, в принципі, основна програма розпочалася вчора з візиту Президента Туска на схід України, готовий проект документа Саміту. Ви розумієте, що Проект документа – це документ трьох Президентів, і очевидно, що остаточне слово буде за ними.

В цілому, привідкриваючи завісу, я Вам скажу, що, напевно, 90% побажань української сторони у документі було враховано. Йдеться й про територіальну цілісність, йдеться й про санкції по відношенню до держави агресора, включаючи також і можливість санкцій в частині нещодавніх ініціатив з паспортизації.

Надзвичайно важливо, що на Саміті буде питання допомоги Приазов’ю. І це той елемент, який дуже важливий для нас, який ще раз демонструє, що Європейський Союз був, є, і залишається з Україною.

Ну й елементи, такі як, розслідування справи літака MH17. Тобто ви знаєте, що є вже перші рішення, і наступні будуть.

Звісно, дуже важливо пам’ятати про те, що Європейський Союз йде на те, щоб розширяти наші інтеграційні побажання, в частині й поєднання енергетичних ринків в майбутньому, й інтегрування до цифрового ринку.

Окрім цього, з огляду на те, що в нас доволі позитивна динаміка безвізового режиму, ми розпочали діалог у частині співпраці юстицій. Звісно, що ми не обійдемо питання обговорення діяльності майбутнього, вірніше, уже обраних суддів, але майбутньої діяльності Антикорупційного суду. Звісно, що ми будемо говорити й про електронні декларації, все це у порядку денному нинішнього Саміту.

Отже, я зробив невеличкий вступ, тепер очікую на Ваші запитання, бо, я так розумію, що власне заради цього ви тут в більшості зібралися.

Запитання: Конкретніше щодо включення наших побажань, що Ви можете сказати, які саме конкретні, ключові наші побажання?

М.Точицький: По-перше, слід мати на увазі те, що українська сторона хотіла відображення того, що на основі Угоди про асоціацію та вільну торгівлю, ми будемо продовжувати наше інтегрування до всіх можливих ринків Європейського Союзу.

В даній ситуації, я можу Вам сказати, що ми отримали позитивну відповідь по інтеграції енергетичних ринків, ми маємо перші попередні висновки, щодо можливості долучення України до цифрового ринку, а це, ви розумієте, не лише, скажімо так, “безроумінговий безвіз”, це так само й електрона торгівля. Власне, якщо ви помітили, хто у нас зараз призначений на митницю, і наскільки важливо розуміти, що електрона торгівля , це не лише, знову ж таки, відсутність роумінгу, це повністю передача даних по торгівлі між двома державами, це пришвидшення цих процесів в N-ній кількості, це облік, і це обмін інформації. Це те, що на сьогоднішній день є дуже важливим з точки зору розуміння інтеграційних процесів між Україною та ЄС, та взагалі для будь якої держави, це важливий компонент.

Я вам можу сказати, що ті елементи, про які йшлося й на попередніх самітах, зокрема, програма «Prozzoro»‎ - це один із елементів який демонструє “европейскість” України. І я сподіваюсь, що в майбутньому це буде не лише, скажімо, українським “ноухау”, а й запозичене нашими європейськими колегами.

Десь приблизно так. Те, що я міг би на цьому етапі сказати. Заключні слова з цього приводу, я думаю, будуть трьох Президентів.

Запитання: Власне, які саме документи планується підписати, і в якій кількості, та яких сфер вони будуть стосуватися про співпрацюю між Україною та ЄС? 

М.Точицький: Плани, те що я Вам уже говорив.

По-перше, буде 5 документів на цьому історичному етапі.

По-друге, дуже важливо розуміти, що після того, як відбулася агресія Російської Федерації у Чорному морі, яка розпочалася в Керченській протоці в Азовському морі Європейський Союз, (а) перше, сказав, що Російська Федерація має все зробити для того, щоб звільнити українських моряків і українські судна. І це один із елементів, так само, й для обговорення в майбутньому, очевидно, відображений у самій Заяві.

І другий елемент. Не лише ми доволі часто говоримо про те, що чергове співчуття або занепокоєння. Європейський Союз пішов далі – була направлена спеціальна група експертів до Приазов’я. Вони проїхали практично повністю від Маріуполя до Запоріжжя, і запропонували проект, в принципі чималенький, на суму 10 мільйонів, у частині інфраструктурних проектів, у частинні відкриття спеціального офісу ЄС в Маріуполі, для того, щоб здійснювати і навчання у галузі децентралізації, і навчання у галузі бізнес проектів, та й взагалі свого роду пропозиція, яка полягає, пам’ятаєте, є такий гарний вислів “не лише запропонувати рибу, а й дати вудочку”. Для того, щоб люди в регіоні навчилися, та й, в принципі, вдосконалили свої знання – яким чином залучати туризм у цю частину. Це один з проектів.

Інший проект, це програма технічного співробітництва, це виконання Угоди, і це про доволі про серйозну суму йдеться. Я думаю, що ця Угода про асоціацію – допомога у адаптації нашої Угоди.

Окрім цього, з європейською стороною буде підписано ще декілька угод в частині децентралізації та допомоги у боротьбі з корупцією.

Деталі, я думаю, кожен з вас дізнається по результатам. Як фінансові, так і чітка структура тієї чи іншої угоди.

Запитання: Уточніть будь ласка щодо перспективи членства, в якому вигляді це ми будемо прагнути

М.Точицький: Станом на п’ятницю, ми обговорювали питання інтегрування в рамках Угоди про асоціацію. Це все, що я вам можу на цьому сказати. Останнє рішення, як я вам вже сказав, в любому випадку – за трьома президентами.

К.Зеленко: Ще запитання?

М.Точицький: Щиро дякую, гарного Вам всім дня, побачимося.

К.Зеленко: Дякую вам, дякую, Миколо Станіславовичу, гарного дня! На все добре!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux